اخبار ارز دیجیتال

Maker DAO پیشنهاد فوری برای پرداختن به 3.1 میلیارد USDC Exposure ارائه می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

میکر گفت: “پیشنهادات برای اجرای تغییرات فوق ظرف 12 ساعت آینده ارسال خواهد شد.”

Maker DAO، ناشر استیبل کوین DAI وابسته به USD، در یک پست انجمن در 11 مارس گفت که این شرکت خواستار “پیشنهادات مدیریتی فوری برای کاهش ریسک در پروتکل” شده است. Maker گفت که چندین وثیقه را در اختیار دارد که “در معرض خطر دم USDC” قرار گرفته است، زیرا به دلیل عدم اتصال غیرمعمول USDC استیبل کوین که از 10 مارس آغاز شد. Maker DAO یک استیبل کوین DAI است که در حال حاضر بیش از 3.1 میلیارد USDC را به عنوان پشتوانه خود در اختیار دارد.

ابتدا، Maker پیشنهاد می کند که سقف بدهی UNIV2USDCETH-A، UNIV2DAIUSDC-A، GUNIV3DAIUSDC1-A، و GUNIV3DAIUSDC2-A وثیقه ارائه دهنده نقدینگی را به 0 DAI کاهش دهد. سپس Maker محدودیت صدور روزانه ماژول تثبیت شده USDC را از 950 میلیون DAI به 250 میلیون DAI کاهش داد و کارمزد را از 0٪ به 1٪ افزایش داد که منجر به “دخالت بیش از حد USDC” شد. یک ماژول استیبل کوین دیگر، GUSD، همچنین در صورت تصویب این پیشنهاد، سقف انتشار روزانه آن از 50 میلیون DAI به 10 میلیون DAI کاهش می یابد.

Maker همچنین می خواهد به طور کامل قرار گرفتن در معرض پروتکل های مالی غیرمتمرکز Curve و Aave را حذف کند. به گفته میکر، Curve “از قیمت ثابت 1 دلار برای USDC استفاده می کند”، بنابراین “اگر قیمت بازار USDC به طور قابل توجهی از عامل وثیقه فعلی کاهش یابد، بدهی های بد ظاهر می شود و زنجیره ای از ورشکستگی های بازار به دنبال خواهد داشت.” این احتمال وجود دارد. که خطر وقوع غیرمنتظره وجود خواهد داشت.» Aave چنین ریسک هایی ندارد، اما میکر گفت: “در شرایط فعلی، ریسک و سود کلی سپرده گذاری وجوه در D3M نامطلوب است.”

در نهایت، میکر پیشنهاد می کند سقف بدهی پروتکل برای استیبل کوین های USDP صادر شده توسط Paxos را از 450 میلیون DAI به 1 میلیارد DAI افزایش دهد. این شرکت نوشت:

Paxos دارایی‌های ذخیره نسبتا قوی‌تری نسبت به سایر استیبل‌کوین‌های متمرکز موجود دارد، که عمدتاً شامل اوراق بهادار خزانه‌داری ایالات متحده، قراردادهای بازخرید معکوس با وثیقه اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده است. در مقایسه با سایر استیبل‌کوین‌های موجود، با پتانسیل کاهش نسبتاً پایینی مواجه است.

در 10 مارس، USDC اعلام کرد که ناشر آن، Circle، دارای 3.3 میلیارد دلار وجوه پشتوانه استیبل کوین‌های متصل به بانک در حال حاضر از بین رفته سیلیکون ولی است. در زمان انتشار، USDC در حال حاضر با قیمت 0.9025 دلار معامله می شود. با توجه به این خبر، استیبل کوین DAI نیز به 0.9235 دلار کاهش یافت.

نویسنده: Zhiyuan Sun

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا