🚨 اخبار ارز دیجیتال

بانک های بزرگ بریتانیا سپرده های توکن شده را آزمایش می کنند

طبق گزارش اخیر بلومبرگ، غول‌های نانوایی بریتانیایی مانند بارکلیز در آزمایشی شرکت کرده‌اند که بر روی آزمایش ذخایر توکن‌شده متمرکز شده است.

این آزمایش که در فوریه امسال آغاز شد، همچنین شامل بزرگترین شبکه های کارت اعتباری جهان، Mastercard و Visa بود.

مدتی طول می کشد تا این فناوری بتواند به صورت تجاری مورد استفاده قرار گیرد. انتظار می رود این آزمایش تا سه سال به طول بینجامد. اولین نتایج آزمایشی در حال انجام در پایان تابستان اعلام خواهد شد.

توکن سازی در بریتانیا شتاب بیشتری می گیرد. ماه گذشته، یک گروه فناوری تحت حمایت دولت گزارشی منتشر کرد که در آن شرکت‌های محلی را تشویق می‌کرد تا با فناوری‌های جدیدی که می‌تواند کارایی بخش بانکی را بهبود بخشد، همراهی کنند. قبل از این، او همچنین از رگولاتورها خواسته بود تا قوانین توکنیزاسیون شفاف را معرفی کنند.

در اوایل ماه جاری، بانک تسویه بین‌المللی (BIS) که نماینده بزرگ‌ترین بانک‌های مرکزی جهان است، یک پروژه توکن‌سازی به نام Agora را نیز اعلام کرد که هدف آن متحد کردن بانک‌های مرکزی و تجاری با کمک زیرساخت‌های مشترک است. بانک های ژاپن و بانک فرانسه جزو اولین شرکت کنندگان هستند.

هدف اصلی آگورا حل مشکلات اساسی در پرداخت های برون مرزی است.

آگورا تنها پروژه در برنامه کاری مرکز نوآوری ۲۰۲۴ نیست که توسط BIS اعلام شده است. به عنوان مثال، Project Aurum بر جنبه حفظ حریم خصوصی CBDC های خرده فروشی تمرکز خواهد کرد.

در همین حال، بر اساس گزارش‌های اخیر، آینده پوند دیجیتال «بریت‌کوین» نامشخص به نظر می‌رسد. بانک انگلستان برای اولین بار در سال ۲۰۲۱ تحقیق در مورد این موضوع را آغاز کرد.

منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا