🚨 اخبار ارز دیجیتال

پذیرش جریان اصلی NFT در درجه اول توسط ابزار آن هدایت می شود

هیپ ممکن است عاملی در ظهور NFT ها بوده باشد، اما کاربرد عملی کاتالیزور پذیرش جریان اصلی این فناوری خواهد بود.

توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) با افزایش محبوبیت در استراتوسفر با ارزش‌های بسیار بالا مواجه شده‌اند، و بسیاری از پروژه‌ها فاقد کاربرد یا کاربرد واقعی هستند، که آنها را به تهدیدی قابل توجیه و مداوم برای حباب‌های بازار تبدیل می‌کند. نگرانی‌هایی به وجود آمده است.

ابزارهای NFT اجزای ضروری هستند زیرا ارزش و عملکرد را به فناوری اضافه می کنند. یکی از شناخته‌شده‌ترین موارد استفاده از NFT، داشتن آثار هنری دیجیتالی مانند کریپتوپانک است. بازی های Play-to-Earn (P2E) یکی دیگر از موارد استفاده است که در سال ۲۰۲۱ بسیار محبوب خواهد بود.

با اثبات مالکیت و اثبات منشأ در هسته آنها، NFTها می توانند به شرکت ها در بخش های مختلف کمک کنند. علاوه بر این، با اعطای حقوق تجاری به دارایی‌ها به صاحبان NFT، این مجموعه به استراتژی‌های برندینگ قدرتمندی که با تصویر عمومی آن‌ها کار می‌کند، دسترسی خواهد داشت.

با این حال، بازار به موارد استفاده اضافی برای فناوری NFT نیاز دارد تا به پذیرش جریان اصلی برسد تا ارزش و سودمندی به NFT ها اضافه کند و آنها را در میان پروژه های دارایی دیجیتال شلوغ برجسته کند.

برای مثال، پروژه‌های تصویر برای اثبات (PFP) ممکن است باعث رشد قابل توجهی در NFT در سال ۲۰۲۱ شده باشد، که بیشتر آن بر اساس حدس و گمان سرمایه‌گذارانی است که به دنبال کسب سود هستند. علاوه بر این، رهبران بازار مانند Bored Ape Yacht Club از ابزار واقعی برخوردار هستند، به طوری که هر میمون به مالک خود مجوز دسترسی و حق چاپ را به رویدادهای خود می دهد و از NFT های خود کسب درآمد می کند. بسیاری از پروژه های کپی هیچ فایده ای جز کپی کردن پروژه های محبوب و نوید دادن مبهم «توسعه آینده» به صاحبانشان نداشتند.

علاوه بر این، برندهایی که مایل به استفاده از NFT هستند، به یک استراتژی محکم در بین مدل‌های تجاری و صنایع برای رسیدگی به موارد استفاده خاص خود نیاز دارند. متأسفانه، بسیاری بدون برنامه‌ریزی و چشم‌انداز مناسب وارد بازار NFT شدند و از هیاهوها و گرفتن پول نقد پریدند. در نتیجه، تبلیغات NFT باعث سردرگمی سرمایه گذاران و مصرف کنندگان شده است.

کاربران سودمند می خواهند

اما با بلوغ بازار، به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران باهوش‌تر هستند و انتظار دارند موارد استفاده اضافی برای NFT‌ها با تمرکز بر ابزار مفید باشند.

Kameshwaran Elangovan، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل NFT Launchpad Guardian Link، به Cointelegraph گفت:

“مردم همچنین فراتر از فکر کردن به سودهای سوداگرانه رشد کرده اند. این به ما کمک کرد تا به سمت یک NFT با سودمندی و نه نمایندگی برویم.”

تد موی، مدیر عامل چیبی کلش، یک بازی بلاک چین P2E، به کوین تلگراف گفت: به همین دلیل است که می گویند بازارهای خرسی برای ساخت و ساز هستند. متقاعد کردن مردم به سرمایه گذاری پولی که به سختی به دست آورده اند و افزایش اعتماد به نفس، بیش از وعده هنر خوب نیاز دارد. ‘ او ادامه داد:

“این جایی است که ابزارهای کمکی وارد می شوند و چرا NFT ها توسط جامعه گسترده تر پذیرفته می شوند. همانطور که وجود دارد، داشتن هنر دیجیتال هنوز برای اکثر مردم نسبتاً ناآشنا است و در بهترین حالت، یک مفهوم جالب است.” ارزش مالکیت NFT آنها، که در نهایت کاتالیزوری برای پذیرش جریان گسترده تر خواهد بود.”

مورد استفاده شما چیست؟

از نظر کاربرد عملی، بلیط های دیجیتال یک مورد استفاده امیدوارکننده برای NFT ها هستند. بلیط NFT اساسا یک دارایی دیجیتالی است که اطلاعات کاربری کاربر را برای پذیرش یک رویداد ذخیره می کند.

برای جذاب‌تر کردن تجربه طرفداران، همچنین می‌توانیم به دارندگان بلیط امتیازات اضافی مانند دسترسی به مناطق پشت صحنه، کالاها و موارد دیگر ارائه دهیم. علاوه بر این، بلیط‌های NFT می‌توانند وفاداری مداوم را برای هنرمندان، سازمان‌دهندگان رویدادها و سایر ذینفعان فراهم کنند و به برقراری ارتباط قوی‌تر با طرفداران کمک کنند.

بلیط‌های NFT به هر کسی اجازه می‌دهند تراکنش‌ها را در دفتر کل بلاک چین ردیابی کنند و به راحتی می‌توانند بدانند بلیط‌ها چه زمانی و کجا خریداری و فروخته شده‌اند. علاوه بر این، قراردادهای هوشمند به بلیط‌های NFT اجازه می‌دهند قیمت‌های ثابتی داشته باشند و از افزایش قیمت بلیت‌ها در بازار ثانویه جلوگیری می‌کنند. در نتیجه، انتظار می‌رود بازار فروش بلیت NFT تا سال ۲۰۲۵ به ارزش ۶۸ میلیارد دلار برسد که نشان‌دهنده کاربرد عملی فناوری NFT است.

سازمان‌دهندگان می‌توانند قوانینی را برای اطمینان از اینکه هنگام انتقال بلیط به مالک جدید، پرداخت‌های حق امتیاز تعیین کنند. این به شما امکان می دهد تصمیم بگیرید که حق امتیاز پس از فروش ثانویه بلیط چگونه توزیع شود.

املاک Metaverse نیز به عنوان یک ابزار NFT توجه را به خود جلب می کند. در پلتفرم Metaverse، قلمرو زمین دیجیتالی که کاربران می توانند مالک آن باشند، سرزمین مجازی NFT نامیده می شود. هر NFT منحصر به فرد است و به راحتی می توان مالکیت دیجیتالی را نشان داد و آن را برای نشان دادن مالکیت زمین مناسب می کند. علاوه بر این، از زمین های NFT می توان برای اهداف مختلفی مانند کار، معاشرت، بازی و ترویج تجارت استفاده کرد. ارزش یک طرح با عواملی مانند مفید بودن، نادر بودن، پروژه میزبانی آن و حدس و گمان بازار تعیین می شود.

کاربران می توانند زمین NFT را مستقیماً از پروژه ها از طریق فروش زمین یا در بازار ثانویه از طریق مبادلات NFT مانند OpenSea خریداری کنند. با این حال، قبل از خرید، کاربران باید خطرات و مزایای احتمالی ملک مجازی و پروژه های ساخته شده بر روی آن را کاملاً درک کنند. از مزایای آن می توان به امکان ساخت زمین مجازی و فضاهای استراحت برای سایر کاربران اشاره کرد. یکی از ریسک‌های سرمایه‌گذاری در زمین مجازی این است که اگر ارزش زمین در طول زمان کاهش یابد، سرمایه‌گذاران ضرر خواهند کرد.

تمرکز بیشتر بر سودمندی تغییرات مثبتی را به همراه دارد. یکی از آنها راه حلی بالقوه برای مشکل سرمایه گذارانی است که به دنبال نقدینگی سریع و بازده فوری هستند. ارزهای رمزنگاری شده و NFTها همیشه برای کسانی که می خواهند سریع ثروتمند شوند جذاب بوده اند، اما ابزارهای خدماتی به جای وارونگی کوتاه مدت، مالکیت را تشویق می کنند.

نویسنده: Anthony Clarke

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا