اخبار ارز دیجیتال

کارآگاه زنجیره‌ای پیش‌بینی می‌کند که بیس لگ 6.5 میلیون دلار برای کاربران جذب می‌کند.

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

Magnate Finance ابتدا کانال تلگرام و حساب X و سپس وب سایت را قبل از بستن TVL حذف کرد.

Magnate Finance، یک پلتفرم وام دهی و استقراض در پایه پروتکل لایه 2 کوین بیس، ساعاتی پس از اینکه کارآگاهان زنجیره ای مانند ZachXBT نسبت به کلاهبرداری احتمالی خروج به دلیل برخی اقدامات بنیانگذاران کوین بیس هشدار دادند، شکایتی از کاربران خود دریافت کرد. پروژه

پیش از این در 25 آگوست، پروتکل Magnate Finance گروه تلگرام خود را حذف کرد و وب سایت آن را آفلاین کرد و نگرانی کاربران را در مورد کلاهبرداری احتمالی خروج ایجاد کرد.

Magnate Finance همچنین حساب X را حذف کرد و هر چیزی را که ممکن بود در رسانه های اجتماعی وجود داشته باشد را حذف کرد. ZachXBT اطلاع داد که آدرس توسعه دهنده Magnate Finance مستقیماً با کلاهبرداری خروج 4.8 میلیون دلاری Solfire مرتبط است.

تنها چند ساعت پس از حذف گروه تلگرام و بستن وب‌سایت، توسعه‌دهندگان پروژه اوراکل قیمت پروتکل را دستکاری کردند تا همه دارایی‌ها را حذف کنند، که منجر به فروپاشی ارزش کل 6.4 میلیون دلاری قفل شده در پروتکل شد. متصل شد.

سقوط مالی بزرگ TVL. منبع: DeFi Lama

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Pecshield گفت که کلاهبرداران پشت این پروژه 1.34 میلیون دلار توکن DAI را به آدرس‌های جدیدی که از 0x0664 شروع می‌شد، منتقل کردند، سپس یک میلیون دلار از وجوه دزدیده شده را روی زنجیره BNB پل زدند. Peckshield همچنین پنج کیف پول مختلف مرتبط با کلاهبردار Magnate Finance را ردیابی کرد.

اقدامی از سوی یک موسسه مالی بزرگ برای سرقت وجوه.منبع: Pecshield

کلاهبرداران پشت Ragpull بیشتر درآمد خود را از طریق Stargate به پلتفرم Ethereum L2، Arbitrum و Optimism و زنجیره بایننس پل کرده اند. در حال حاضر، حدود 295 ETH و 1.3 میلیون DAI هنوز در زنجیره پایه نگهداری می شود.

کلاهبرداری از خروج و کشیدن فرش به تاکتیک های بسیار رایج کلاهبرداران در اکوسیستم های مالی غیرمتمرکز تبدیل شده است، به ویژه به دلیل راحتی حاصل از تمرکززدایی. این امر در مقدار ارزش ارز دیجیتال از دست رفته برای خروج از کلاهبرداری و هک مشهود است. مقدار بالا این رقم در نیمه اول سال 2023 به 656 میلیون دلار خواهد رسید.

مجله: آیا پروژه های کریپتو باید با هکرها مذاکره کنند؟نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا