اخبار ارز دیجیتال

LTC، XMR، AAVE، MKR با توقف قیمت بیت کوین به زیر ۳۱۰۰۰ دلار صعودی می شوند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اگر یک شکست صعودی اتفاق بیفتد، معاملات محدود بیت کوین می تواند به سرعت به پایان برسد. در همین حال، LTC، XMR، AAVE و MKR در حال نشان دادن قدرت هستند.

بیت‌کوین (BTC) در چند روز گذشته در محدوده‌ای محدود معامله می‌شود، اما این درخشش رالی خیره‌کننده ۸۴ درصدی در سال ۲۰۲۳ را از بین نمی‌برد. بهبود قوی در قیمت بیت کوین به خرید برخی آلتکوین های در حال افزایش دامن می زند. از پایین ترین سطح سالانه خود به شدت افزایش یافته است.

با شروع نیمه دوم سال، سوال بزرگی که در ذهن همه سرمایه گذاران وجود دارد این است که آیا این روند صعودی ادامه خواهد داشت یا خیر. داده های CoinGlass نشان می دهد که ژوئیه تنها سه بسته ماهانه داشته است که از سال ۲۰۱۳ منفی بوده است، با بیشترین کاهش ۹.۶۹٪ در سال ۲۰۱۴. این نشان دهنده یک مزیت جزئی برای گاو نر است.

نمایش روزانه داده های بازار ارزهای دیجیتال. سس: سکه ۳۶۰

افزایش اخیر بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها تا حد زیادی با این امید که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده یک یا چند برنامه را برای صندوق‌های نقدی قابل معامله در بورس بیت‌کوین تأیید کند، تقویت شد. هر گونه خبر نامطلوب در این جبهه می تواند احساسات را کاهش دهد و منجر به سقوط شود.

اما در حال حاضر، بیت کوین و برخی آلتکوین ها در حال نشان دادن قدرت هستند. بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را که ممکن است در چند روز آینده به رشد خود ادامه دهند، تجزیه و تحلیل کنیم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین همچنان در نزدیکی مقاومت سربار محدود در ۳۱۰۰۰ دلار معامله می شود. این نشان می دهد که گاوها عجله ای برای کسب سود ندارند زیرا آنها انتظار یک جفت سود دیگر را دارند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

تثبیت محکم در نزدیکی مقاومت سربار کلید معمولاً منجر به صعود می شود. افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۹۲۷۸ دلار) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو مثبت نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت در حال صعود به سمت بالا است.

اگر گاوها قیمت را به بالای ۳۱۰۰۰ دلار برسانند و آن را حفظ کنند، جفت BTC/USDT احتمالاً مرحله بعدی روند صعودی را آغاز خواهد کرد. حرکت صعودی می تواند قیمت را به بالای مقاومت فوری ۳۲۴۰۰ دلار برساند. اگر چنین باشد، این جفت می تواند حرکت خود را به سمت شمال به سمت ۴۰۰۰۰ دلار ادامه دهد.

اگر خرس‌ها خواهان بازگشت هستند، قیمت باید زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باقی بماند. سپس این جفت می تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۷۶۲۲ دلار) سقوط کند.

نمودار ۴ ساعته BTC/USDT. منبع: TradingView

هر دو میانگین متحرک در حال کاهش هستند و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان می دهد تقاضا و عرضه در تعادل هستند. قیمت‌ها برای مدتی بین ۳۱۴۳۱ تا ۲۹۵۰۰ دلار باقی مانده است.

خریداران باید قیمت را بالاتر از مانع ۳۱۴۳۱ دلار نگه دارند تا نشانه از سرگیری رالی باشد. از طرف دیگر، شکستن زیر سطح حمایت در ۲۹۵۰۰ دلار و بسته شدن آن می تواند یک اصلاح عمیق تر به سمت ۲۷۵۰۰ دلار را آغاز کند.

تجزیه و تحلیل قیمت لایت کوین

لایت کوین (LTC) در ۳۰ ژوئن به بالای کانال نزولی و مقاومت سربار ۱۰۶ دلار صعود کرد که نشان دهنده از سرگیری روند صعودی آن بود.

نمودار روزانه LTC/USDT. منبع: TradingView

خرس‌ها قیمت را به زیر سطح ۱۰۶ دلاری اول ژوئیه بازگرداندند، اما گاوها افت کردند. اگر خریداران قیمت را بالای ۱۰۶ دلار حفظ کنند، احتمال ادامه رالی افزایش می یابد. سپس جفت LTC/USDT می تواند به مقاومت سربار بین ۱۳۴ تا ۱۴۴ دلار برسد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر ۱۰۶ دلار سقوط کند، نشان دهنده این است که خرس ها در سطوح بالاتری می فروشند. اگر چنین است، قیمت می تواند به سطوح روانی ۱۰۰ دلار و سپس به سطوح شکست از کانال افزایش یابد.

نمودار ۴ ساعته LTC/USDT. منبع: TradingView

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها تلاش می‌کنند تا از سطح ۱۱۲ دلار به شدت دفاع کنند، اما در تلاش برای حفظ قیمت زیر ۱۰۶ دلار هستند. این نشان می دهد که گاوها در سطوح پایینی خرید می کنند. افزایش ۲۰-EMA و RSI در منطقه بیش از حد خرید نشان می دهد که خریداران دست بالا را دارند.

اگر قیمت بالای ۱۱۲ دلار باقی بماند، این جفت می تواند مرحله بعدی روند صعودی را به سمت ۱۲۶ دلار آغاز کند. اولین حمایت در نزولی در ۲۰-EMA و سپس در ۹۸ دلار است.

تحلیل قیمت مونرو

Monero (XMR) در ۲۳ ژوئن به بالای خط روند نزولی صعود کرد و الگوی مثلث نزولی در حال توسعه را باطل کرد.

نمودار روزانه XMR/USDT. منبع: TradingView

شکست الگوی نزولی معمولاً یک علامت مثبت است زیرا چندین خرس پرخاشگر را به دام می‌اندازد و منجر به فشردن کوتاه می‌شود. این را می توان در جفت XMR/USDT مشاهده کرد که از ۱۵۰ دلار در ۲۳ ژوئن به ۱۷۱ دلار در ۲۷ ژوئن افزایش یافت.

پس از یک رالی شدید، قیمت در چند روز گذشته بین ۱۷۱ تا ۱۶۰ دلار در نوسان بوده است. تثبیت یک علامت مثبت است زیرا نشان می دهد که گاوها به امید یک رالی دیگر در موقعیت خود هستند.

اگر خریداران قیمت را به بالای ۱۷۱ دلار برسانند، این جفت می تواند روند صعودی بعدی را آغاز کند. پس از آن، این جفت می تواند تا ۱۸۷ دلار افزایش یابد. قیمت باید به زیر SMA 50 روزه (۱۴۹ دلار) برگردد تا خرس‌ها پیشتاز باشند.

نمودار ۴ ساعته XMR/USDT. منبع: TradingView

نمودار ۴ ساعته یک شکل مثلث متقارن را نشان می دهد که معمولاً به عنوان یک الگوی ادامه کار می کند. اگر خریداران قیمت را بالاتر از مثلث فشار دهند و نگه دارند، این نشان می دهد که عدم اطمینان بین گاوها و خرس ها به نفع آنها برطرف شده است. این می تواند نشانه از سرگیری تجمع باشد. هدف الگو برای این تنظیم ۱۸۲ دلار است.

اگر قیمت به زیر مثلث برسد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل خواهد شد. پس از آن، جفت می تواند به ۱۴۸ دلار سقوط کند.

مربوط: چرا قیمت لایت کوین امروز در حال افزایش است؟

تحلیل قیمت Aave

Aave (AAVE) در چند هفته گذشته در یک الگوی کانال نزولی معامله می‌کند. قیمت از خط مقاومت کانال ۲۵ ژوئن کاهش یافت، اما گاوها مانع از اصلاح در متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۱.۶۹ دلار) شدند.

نمودار روزانه AAVE/USDT. منبع: TradingView

این نشان دهنده تغییر در احساسات از فروش صعودی به خرید در جهت نزولی است. قیمت دوباره به خط مقاومت رسیده است. تکرار مجدد سطح مقاومت در فواصل زمانی کوتاه باعث تضعیف سطح مقاومت می شود.

افزایش متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در قلمرو مثبت نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعودی پیش می رود. جفت AAVE/USDT احتمالاً افزایش جدیدی را به سمت ۸۴ دلار آغاز خواهد کرد اگر خریداران قیمت را بالاتر از کانال حفظ کنند.

متحرک نمایی ۲۰ روزه همچنان یک پشتیبان مهم است که باید به دنبال نزولی آن بود. شکست و بسته شدن زیر این سطح نشان می دهد که این جفت ممکن است زمان بیشتری را در کانال بگذراند.

نمودار AAVE/USDT 4 ساعته. منبع: TradingView

هر دو میانگین متحرک در نمودار ۴ ساعته در حال افزایش هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می دهد خریداران کنترل دارند. اگر گاوها خط روند نزولی را برای حمایت معکوس کنند، جفت می تواند تا ۷۶ دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت به پایین‌تر از خط روند نزولی ادامه دهد، این نشان می‌دهد که بازار نزولی در سطوح بالا فعال باقی می‌ماند. سپس این جفت می تواند به میانگین متحرک کاهش یابد. شکست به زیر ۵۰-SMA می تواند در را برای سقوط به ۶۲ دلار و سپس به ۵۸ دلار باز کند.

تجزیه و تحلیل قیمت تولید کننده

سازنده (MKR) در شرف شروع یک حرکت صعودی است. گاوها به میانگین متحرک ۲۴ تا ۲۸ ژوئن نزول کردند که نشان دهنده تقاضا در سطوح پایین تر است.

نمودار روزانه MKR/USDT. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۷۲۵ دلار) افزایش یافته است و RSI در قلمروی بیش از حد خرید قرار دارد که نشان می دهد گاوها دست بالا را دارند. خریداران در ۲ ژوئیه قیمت را به بالای خط روند نزولی رساندند، اما هسته بلند کندل فروش قوی در سطوح بالاتر را نشان می دهد.

یک مزیت کوچک به نفع خریداران این است که آنها موضع خود را حفظ می کنند. این باعث افزایش شانس حرکت صعودی بالای خط روند نزولی می شود. اگر این اتفاق بیفتد، جفت MKR/USDT می تواند تا ۹۷۹ دلار افزایش یابد. اولین نشانه ضعف سقوط به زیر ۷۷۲ دلار خواهد بود. سپس، احتمالاً اصلاح عمیق تری نسبت به متحرک نمایی ۲۰ روزه آغاز خواهد شد.

نمودار ۴ ساعته MKR/USDT. منبع: TradingView

این جفت بالاتر از خط روند نزولی به پایان رسید اما بازار صعودی با فروش در سطوح بالاتر مواجه است. خرس ها در تلاشند تا با هدایت قیمت به زیر خط روند نزولی گاوهای تهاجمی را به دام بیاندازند. در این صورت، این جفت می تواند تا ۲۰-EMA کاهش یابد. این سطح همچنان یک سطح مهم برای تماشا است زیرا در زیر آن شرایط مطلوب به نفع خرس‌ها خواهد بود.

برعکس، اگر قیمت از سطوح فعلی افزایش یابد و به بالای ۹۰۰ دلار برسد، نشان می دهد که گاوها خط روند نزولی را برای حمایت معکوس کرده اند. این می تواند یک رالی را تا ۹۴۱ دلار آغاز کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا