اخبار ارز دیجیتال

هزینه کمتر، سریعتر پس از ادغام اتریوم؟ روی آن حساب نکنید

تبلیغات زیادی پیرامون ادغام اتریوم وجود دارد. با این حال، در عمل، اکثر کاربران هیچ تغییر قابل توجهی را متوجه نمی شوند.

با نزدیک شدن به تاریخ ادغام اتریوم، کاربران در مورد معنای آن برای پروژه و اکوسیستم گسترده تر حدس می زنند. برخی معتقد بودند که این ادغام تأثیر کمی بر قیمت بنزین خواهد داشت و می تواند سرعت معاملات را بهبود بخشد.

با این حال، به طور کلی اکثر کاربران عادی هیچ تغییر قابل توجهی را متوجه نمی شوند. تغییرات واقعی در کاربر معمولی تنها ۶ ماه پس از معرفی مکانیسم اشتراک گذاری مشاهده می شود.

ادغام باعث کاهش مصرف انرژی و افزایش امنیت می شود

ادغام یک به روز رسانی برای شبکه اتریوم است که برای ۱۵ سپتامبر برنامه ریزی شده است. اعتبار سنجی تراکنش را از Proof of Work (PoW) به Proof of Stake (PoS) منتقل کنید. PoS سال‌هاست که بخشی از برنامه‌های اتریوم بوده است، اما سطح پیچیدگی فنی که PoS به آن نیاز دارد زمان بر است. این به معنای انتقال از ماینرهای مسئول تأیید بلوک ها به سهامداران ETH است.

مربوط: چگونه یک بلاک چین مبتنی بر شاردینگ می تواند تراکنش های بیشتری را نسبت به ویزا انجام دهد؟

این پیامدهای بلند مدت مهمی دارد. اول، میزان انرژی مورد استفاده اتریوم به میزان قابل توجهی کاهش می یابد (تا ۹۹.۹٪). PoW وسیله ای بسیار مؤثر برای تأیید است، اما نشان داده شده است که از همان مقدار برق استفاده می کند که کل کشور است و آن را به شدت برای محیط زیست مضر می کند.

در PoS، اعتبارسنجی‌ها فقط باید ۳۲ اتر (ETH) را به اشتراک بگذارند. این سوئیچ همچنین به معنای بهبود امنیت است. این به این دلیل است که خطر حملات ۵۱ درصدی (که برای کنترل شبکه لازم است) که احتمالاً در سیستم‌های PoW رخ می‌دهند را کاهش می‌دهد. در سیستم‌های PoS، خطر راه‌اندازی یک حمله، هزینه انرژی PoW نیست، بلکه ETH است، بنابراین شکست یک جریمه ذاتی دارد.

یک حمله شکست خورده PoW هزینه های برق را از دست می دهد، اما کاهش قابل توجهی از سهام اعتباردهنده معادل PoS است، جایی که ماینرها کل مزرعه سرور PoW را با یک حمله ناموفق می سوزانند. انگیزه های اقتصادی به شدت کاهش می یابد. ادغام در نهایت زمینه بازی را از نظر اقتصادی هموار می کند.

انتظار سرعت بیشتر یا کاهش قبض بنزین را نداشته باشید

علیرغم این واقعیت که در حال حاضر ادغام نیازی به اقدامات زیادی از سوی خود پروژه ندارد، اما هنوز این سوال وجود دارد که ادغام چه تاثیری بر کاربران پروژه خواهد داشت.

بسیاری از کاربران مفروضات و گمانه‌زنی‌های خاصی در مورد چگونگی تغییر سیستم پس از ادغام دارند. اما در واقع بسیاری از این فرضیات اشتباه هستند.

تاثیر کمی بر قیمت بنزین

بنیاد اتریوم، سازمان پشت بلاک چین اتریوم، ادعا می کند که این ادغام تاثیر کمی بر قیمت بنزین خواهد داشت. این بدان معنی است که قیمت گاز بسته به تقاضا و عرضه قدرت محاسباتی نسبتاً بالا باقی می ماند.

میانگین هزینه تراکنش اتریوم YTD منبع: BitInfoCharts

افزایش سرعت

ادعای افزایش سرعت تراکنش بارها توسط توسعه دهندگان هسته اتریوم رد شده است. آنها ادعا می کنند که این برنامه به برنامه هایی که از زنجیره بلوکی استفاده می کنند، متکی است، نه خود زنجیره.

کارمزد NFT بالا

برای ایجاد یک توکن غیر قابل تعویض جدید (NFT) در شبکه اتریوم، باید هزینه تراکنش بپردازید. با این حال، جابجایی از الگوریتم اجماع PoW فعلی اتریوم به سیستم PoS آینده تأثیری بر هزینه‌های صدور NFT نخواهد داشت.

پاداش دادن

کسانی که کریپتو شرط بندی کرده اند متوجه خواهند شد که پاداش آنها قفل است. اینها تا ارتقای عمده بعدی پس از ادغام، ارتقاء شانگهای قفل خواهند شد. هنگامی که این اتفاق می افتد، ETH جدید در زنجیره بیکن جمع می شود و حداقل برای ۶-۱۲ ماه قفل می شود.

به طور کلی، کاربر معمولی تغییرات زیادی را متوجه نخواهد شد، اما مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

قیمت ETH ممکن است افزایش یابد

انتظار می رود قیمت اتریوم بلافاصله پس از ادغام افزایش یابد. این تا حدودی به دلیل موفقیت و پیش بینی های گورلی در نتیجه سیستم نهفته مواجهه با پوشش ریسک است. اما این ایده که هزینه های ETH در نتیجه مصرف می شود فقط یک افسانه است. در عوض، هزینه‌های نسوخته و نکات سطح اجرا برای سهامداران ارسال می‌شود. اعتبار سنجی ها ۳۰ درصد کارمزد تراکنش ها را دریافت می کنند.

مربوط: ادغام اتریوم در مسیری قرار دارد که ادغام آزمایشی Goerli با موفقیت انجام شد

کارمزدها ثابت می ماند و برداشت ها آنی نیستند

درباره اینکه Merge چگونه کمیسیون ها، کارمزدها و برداشت ها را تغییر می دهد، صحبت های زیادی شده است. با این حال، بسیار بعید است که هر یک از این موارد قبل از شروع فاز بعدی تبدیل شبکه اتفاق بیفتد. بسیاری از این مزایا زمانی به دست خواهند آمد که اتریوم به مرحله به‌روزرسانی بعدی در اشتراک‌گذاری می‌رود. در این صورت ممکن است هزینه کاهش یابد. به همین ترتیب، در این مرحله است که کاربران می توانند ETH ادغام شده خود را پس بگیرند (موضوع حدس و گمان قابل توجهی).

تبدیل شدن به یک اعتبار سنجی می تواند منجر به باگ ها و همگام سازی بلاک چین شود

اشکالات بلاک چین و همگام سازی احتمالی برای کاربرانی که می خواهند اعتباربخش شوند. بهترین راه این است که مراقب به روز رسانی های مشتری باشید و به دنبال خطرات خاص مرتبط با تغییر اجماع باشید. اما بیشتر جنبه ها به طور خودکار اتفاق می افتد.

«آماده شدن» برای ادغام چگونه است؟

ادغام به گونه ای طراحی شده است که کمترین تأثیر را بر توسعه دهندگان قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز داشته باشد، اما چند نکته کوچک وجود دارد که توسعه دهندگان باید از آنها آگاه باشند. اساساً، ادغام شامل تغییر به اجماع است. این همچنین شامل تغییرات مربوط به:

  • ساختار بلوک
  • زمان بندی اسلات/بلاک
  • تغییر اپکد
  • منبع تصادفی در زنجیره
  • مفهوم سر ایمن
  • بلوک نهایی شده

بنابراین، اگر برنامه یا سرویس شما به خواندن ساختارهای بلوک متکی است، باید آن را به روز کنید. برنامه هایی که وضعیت بلاک چین را می خوانند، مانند صرافی های متمرکز، باید گره های خود را به روز کنند. “آماده سازی” یک پروژه برای ادغام واقعاً به این معنی است که تغییراتی که در طول ادغام رخ می دهد نباید بر مشتریان پروژه تأثیر بگذارد. با این حال جزئیات هر پروژه منحصر به فرد است. اگر این فرآیند به آرامی پیش برود، برنامه‌ها و سرویس‌های غیرمتمرکز نباید تحت تأثیر قرار گیرند، اما اتریوم هرگز در گذشته به‌روزرسانی مشابهی نداشته است.

مرحله بعدی در روند

پس از ارتقای برنامه ریزی شده پس از ادغام، به ویژه هارد فورک شانگهای، که امکان برداشتن شرط ها و افزایش مقیاس پذیری را فراهم می کند، کاربران شروع به مشاهده تغییرات بزرگ خواهند کرد. و در سال ۲۰۲۳، مکانیزم به اشتراک گذاری راه اندازی خواهد شد. شاردینگ احتمالا هزینه های شبکه را کاهش می دهد و همچنین پهنای باند اتریوم را حتی بیشتر می کند.

ادغام پتانسیل بسیار زیادی برای آینده دارد، اما تنها یک مرحله از یک فرآیند طولانی است. کاربران باید این را درک کنند تا از مزایای آن بهره ببرند و آماده باشند.

سویاتوسلاو دوروفیف مدیر عامل TheWatch و یکی از علاقه مندان به ارزهای دیجیتال با بیش از ۱۵ سال تجربه در توسعه محصول. او محصولاتی را در زمینه‌های مختلفی از جمله OTT/IPTV، بازی، مسافرت (OTT)، تجارت الکترونیک و فین‌تک راه‌اندازی و رهبری کرده است. او پیش از این مالک اصلی یکی از بزرگترین بانک های اروپای شرقی بود.

نظرات بیان شده نظرات نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست. این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود.

نویسنده: Svyatoslav Dorofeev

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا