اخبار ارز دیجیتال

گرگ وال استریت می‌گوید کریپتوهای کم‌کلید مانند سهام پنی هستند

“فکر نمی‌کنم تحقیقات زیادی برای محافظت از خود در برابر این کلاهک‌های بسیار کم انجام شود. [assets]جردن بلفورت گفت، جز اینکه خیلی زود وارد شوید.

جردن بلفورت، کارگزار سابق سهام، که در زبان عامیانه به عنوان “گرگ وال استریت” شناخته می شود، دارایی های کریپتو با ارزش پایین را به دلیل نوسان شدید قیمت آنها به سهام پنی تشبیه کرد.

سهام پنی، سهام بسیار سوداگرانه ای هستند که کمتر از یک دلار از شرکت های کوچک و مبهم قیمت گذاری می شوند. معمولاً یا بازده هنگفتی را برای سرمایه گذاران به ارمغان می آورند یا به طور چشمگیری سقوط می کنند و می سوزند.

معاملات دلالی در این سهام یکی از دلایلی بود که بلفورت در دهه ۹۰ به شهرت رسید و در نهایت با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) درگیر شد.

بلفورت در مصاحبه ای در ۲۷ آگوست با Yahoo Finance گفت که این نوع سرمایه گذاری ها “چرخه قابل پیش بینی یکسانی” دارند و می توانند بازدهی هنگفتی را به همراه داشته باشند، اما به سختی می توان آن را در زمان مناسب نقد کرد. گفت که می تواند سرمایه گذارانی را که نمی توانند، سوزاند.

با این معاملات با سقف بسیار پایین، می توانید هر یک از آنها را در زمان مناسب به دست آورید و پول زیادی به دست آورید. معلوم می شود که آنها خانه هستند، نه.

او افزود: “شما در حال ورود به آنجا هستید، اما بیشتر اوقات احتمالاً خواهید باخت.”

بلفورت در ادامه خاطرنشان کرد که مقادیر کمی از دارایی‌های رمزنگاری باید تنها در صورتی سرمایه‌گذاری شود که بخواهید بخش کوچکی از سبد خود را به قمار اختصاص دهید، و پیشنهاد کرد که آنها هرگز نباید در دسته سرمایه‌گذاری‌های جدی قرار گیرند.

“فکر نمی‌کنم تحقیقات زیادی برای محافظت از خود در برابر این کلاهک‌های بسیار کم انجام شود. [assets]به جز اینکه خیلی خیلی زود وارد شوید.مهم نیست مدیریت خوب باشد [or] بدتر از آن، آنها به قدری پایین هستند که در نهایت اتفاقی که می افتد این است که سوار می شود و وقتی به بالاترین حد می رسد مردم آن را دور می اندازند. “

با این حال، گرگ وال استریت گفت که عمدتا به بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) در رابطه با سرمایه گذاری های بلندمدت به دلیل پایه های قوی آنها نگاه می کند. او گفت که به ویژه به BTC علاقه مند است زیرا زمانی که بازار در آینده بالغ شود، می تواند به ذخیره ارزش و محافظ تورم تبدیل شود.

حتی اگر مقدار کافی در دستان درست باشد، فکر می‌کنم محدود شدن عرضه فقط مسئله زمان است. تورم ادامه می‌یابد، بنابراین در برخی مواقع سررسید کافی خواهیم داشت. سکه‌ها به‌عنوان یک ذخیره‌کننده ارزش شروع به معامله خواهند کرد، نه به عنوان یک ذخیره‌کننده ارزش. سهام رشد،» او توضیح داد.

از متنفر از کریپتو تا مدافع

بلفورت به سرمایه‌گذاران Shark Tank مانند مارک کوبان و کوین اولری می‌پیوندد و یکی از چهره‌های محبوب در فضای سرمایه‌گذاری است که در چند سال گذشته ۱۸۰ دلار در کریپتو به دست آورده است.

در فوریه ۲۰۱۸، بلفورت پیش‌بینی کرد که قیمت بیت‌کوین در نهایت به صفر خواهد رسید، و این دارایی را به‌عنوان یک طوفان عالی برای کار توصیف کرد و به بازار نازک آن زمان اشاره کرد. او همچنین پرداخت مورد استفاده BTC را به جای صرفاً یک وسیله سرمایه گذاری زیر سوال برد، و پیشنهاد کرد که تنظیم شده و وجود نخواهد داشت.

بلفورت در مورد تغییر عقیده خود با یاهو فاینانس گفت که صفر شدن بیت کوین “اشتباه” است و زندگی به معنای “همیشه سازگاری و رشد” است.

مربوط: جاده سنگی در پیش است، اما در اینجا ۵ آلتکوین وجود دارد که هنوز صعودی به نظر می رسند

او گفت که همچنان بر اکثر انتقاداتش می ایستد، اما در نهایت با افزایش پذیرش جریان اصلی بیت کوین و کریپتو و درک اینکه این بخش کاملاً ممنوع نخواهد شد، نظر خود را تغییر داد.

او گفت: «تز اصلی من ریسک حاکمیتی بود که ایالات متحده مانند چین «دیگر» نمی‌گوید، و این دلیل واقعی بود که باعث شد من واقعاً بیت کوین را کاهش دهم.

نویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا