اخبار ارز دیجیتال

به نظر می رسد خالی است: OpenSea پس از کاهش 99 درصدی حجم در 90 روز به شهر ارواح NFT تبدیل می شود

بحران بدهی جاری در پلتفرم وام دهی BendDAO همچنین خطر ترکیدن حباب NFT را افزایش می دهد.

OpenSea، بزرگترین بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT) جهان، شاهد کاهش قابل توجهی در حجم روزانه در بحبوحه نگرانی های فزاینده در مورد حباب احتمالی بازار است.

حجم معاملات OpenSea به پایین ترین حد سالانه سقوط کرد

شایان ذکر است، بازار در 28 آگوست نزدیک به 5 میلیون دلار معاملات NFT را پردازش کرد. به گفته DappRadar، این رقم حدود 99 درصد کمتر از بالاترین قیمت تاریخ 1 می یعنی 405.75 میلیون دلار است.

آمار کاربر، حجم و تراکنش OpenSea. منبع: DappRadar

کاهش قابل توجه حجم روزانه همزمان با کاهش چشمگیر کاربران OpenSea و تراکنش‌های آنهاست که نشان می‌دهد ارزش و علاقه به کلکسیون‌های مبتنی بر بلاک چین در ماه‌های اخیر کاهش یافته است.

همچنین در کاهش قیمت‌های کف (حداقل مبلغی که برای یک NFT آماده پرداخت هستید) برای پروژه‌های کلکسیون دیجیتال بزرگ منعکس می‌شود.

به عنوان مثال، پایین ترین قیمت Bored Ape Yacht Club با 53 درصد کاهش به 72.5 ETH در 28 آگوست از 153.7 اتریوم در 1 می.

پایین ترین قیمت BAYC تا کنون. منبع: CoinGecko

به طور مشابه، پایین‌ترین قیمت CryptoPunks، یکی دیگر از مجموعه‌های برتر NFT، تقریباً 20 درصد از بالاترین قیمت ماه جولای خود یعنی 83.72 ETH کاهش یافته است.

حباب NFT می ترکد

NFT ها بر اساس ارز اصلی بلاک چینی که در آن راه اندازی شده اند، قیمت گذاری می شوند. بنابراین، کلکسیون های دیجیتال ساخته شده با اتریوم با استفاده از اتر (ETH) خریداری می شوند. این همچنین به این معنی است که اگر ارزش بازار ETH سقوط کند، قیمت NFT ها کاهش می یابد.

به نظر می رسد که بازار نزولی ETH یکی از عوامل اصلی رکود در آمار NFT باشد. شایان ذکر است که قیمت 1 اتر در آگوست 2022 از 4950 دلار در نوامبر 2021 به زیر 1500 دلار رسید.

نمودار قیمت 3 روزه ETH/USD.منبع: Trading View

BendDAO به بهبود نقدینگی NFT رأی می دهد

هفته گذشته، BendDAO، یک سازمان مستقل غیرمتمرکز که به دارندگان NFT اجازه می‌دهد تا کلکسیون‌های دیجیتالی خود را تعهد کنند تا وامی به ارزش 30 تا 40 درصد از پایین‌ترین قیمت NFT دریافت کنند، گفت: به تغییر کد پروتکل رای داد. وثیقه NFT مایع بیشتر. .

این رای پس از آن صورت گرفت که افزایش قیمت اتر باعث شد ارزش وام های اتریوم بر حسب دلار افزایش یابد. در همین حال، قیمت های NFT به شدت کاهش یافت و ارزش وثیقه های نگهداری شده توسط BendDAO را کاهش داد.

در نتیجه، BendDAO در حال حاضر در یک لحظه بحران بدهی منحصر به فرد قرار دارد که در آن وام گیرندگان قادر به پرداخت وام های دلاری خود به دلیل کاهش قیمت ETH نیستند و وام دهندگان در جمع آوری مبالغ وام به دلیل کاهش ارزش وثیقه با مشکل مواجه هستند.

مطالب مرتبط: دادستان ها می خواهند NFT ها را به عنوان اوراق بهادار ادعا کنند، ادعا می کند تیم حقوقی کارمند سابق OpenSea

آخرین رای BendDAO آستانه انحلال NFT را از 95% به 70% تغییر داد. همچنین زمان ارائه شده برای وام گیرندگان برای اجتناب از انحلال را از 48 ساعت به 4 ساعت کاهش داد و پیشنهادات برای وثیقه NFT را افزایش داد.

به عبارت دیگر، کف قیمت برای NFTها، از جمله BAYC، در صورت ادامه خشک شدن نقدینگی بازار، در معرض خطر سقوط شدیدتر است.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Yashu Gola

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا