🚨 اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین طولانی تر است یا منتظر بمانید؟ معامله گران بیت کوین در حال برنامه ریزی حرکت بعدی خود هستند

قیمت بیت کوین به ۱۸۲۷۰ دلار کاهش یافت، اما معامله گران مشتقات منصرف نشدند. به این دلیل.

بیت کوین (BTC) در ساعات اولیه ۱۹ سپتامبر با کاهش ۹ درصدی قیمت به ۱۸۲۷۰ دلار مواجه شد. قیمت به سرعت به بالای ۱۹۰۰۰ دلار رسید که پایین ترین قیمت در سه ماه اخیر بود. با این حال، معامله‌گران حرفه‌ای تمایل کمتری به حفظ موقعیت خود و پذیرش زیان، همانطور که با قراردادهای مشتقه اندازه‌گیری می‌شوند، نداشتند.

شاخص قیمت بیت کوین/دلار آمریکا، ۲ ساعت.منبع: Trading View

تعیین دقیق دلیل سقوط هواپیما بسیار دشوار است، اما برخی می گویند مصاحبه با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در برنامه CBS ’60 Minutes’ نگرانی هایی را در مورد جنگ جهانی ایجاد کرد. بایدن پاسخ داد: “بله، اگر واقعاً یک حمله بی سابقه وجود داشته باشد.”

برخی دیگر به کاهش هزینه استقراض بانک مرکزی چین برای قراردادهای بازپرداخت معکوس ۱۴ روزه از ۲.۲۵ درصد به ۲.۱۵ درصد اشاره می کنند. مقامات پولی با پمپاژ بیشتر پول برای تحریک اقتصاد در میان فشارهای تورمی، نشانه هایی از ضعف را در شرایط فعلی بازار نشان می دهند.

همچنین از نشست هیئت مدیره فدرال رزرو آمریکا که برای ۲۱ سپتامبر برنامه ریزی شده است، فشار وجود دارد و انتظار می رود بانک مرکزی برای کاهش فشارهای تورمی نرخ بهره را ۰.۷۵ درصد افزایش دهد. در نتیجه، بازدهی خزانه داری ۵ ساله به ۳.۷۰ درصد افزایش یافت که بالاترین سطح از نوامبر ۲۰۰۷ بود.

برای درک اینکه آیا وقتی بیت کوین به زیر ۱۹۰۰۰ دلار سقوط کرد آیا سرمایه گذاران حرفه ای موقعیت خود را تغییر دادند، بیایید نگاهی به داده های مشتقات ارزهای دیجیتال بیندازیم.

هیچ تاثیری بر شاخص های مشتقات بیت کوین در طول سقوط ۹٪

اگرچه معامله‌گران خرده‌فروشی معمولاً از معاملات آتی سه ماهه به دلیل تفاوت قیمت‌ها با بازار نقدی اجتناب می‌کنند، اما آنها ابزار ترجیحی معامله‌گران حرفه‌ای هستند زیرا از نوسانات در نرخ‌های تامین مالی که اغلب در قراردادهای آتی دائمی رخ می‌دهد اجتناب می‌کنند.

حق بیمه سالانه آتی ۳ ماهه بیت کوین.منبع: لویتاس

این شاخص باید با حق بیمه ۴ تا ۸ درصد در سال در بازارهای سالم معامله شود تا هزینه ها و ریسک های مرتبط را پوشش دهد. بنابراین، منصفانه است که بگوییم معامله گران مشتقات در دو هفته گذشته خنثی و نزولی بوده اند، زیرا حق بیمه آتی بیت کوین زیر ۲٪ باقی مانده است.

مهمتر از آن، لرزش ۱۹ سپتامبر تأثیر قابل توجهی بر متریک ۰.۵٪ نداشت. این داده ها نشان دهنده عدم تمایل معامله گران حرفه ای به اضافه کردن موقعیت های کوتاه (نزولی) اهرمی در سطوح قیمت فعلی است.

گزینه های بیت کوین نیز باید برای حذف عوامل خارجی ذاتی در محصولات آتی تحلیل شوند. به عنوان مثال، ۲۵% کج بودن دلتا نشانه آن است که سازندگان بازار و میزهای آربیتراژ برای محافظت از جهت بالا یا پایین هزینه بیش از حد هزینه می کنند.

بیت کوین ۳۰ روز گزینه ۲۵% دلتا انحراف: منبع: Laevitas

در یک بازار نزولی، شاخص انحراف از ۱۲% فراتر می رود زیرا سرمایه گذاران گزینه شانس بالاتری را برای کاهش تعیین می کنند. از سوی دیگر، یک روند صعودی تمایل دارد که نشانگر انحراف را به زیر منهای ۱۲ درصد برساند، به این معنی که گزینه های فروش نزولی تخفیف داده می شوند.

شیب دلتای ۳۰ روزه از ۱۵ سپتامبر به آستانه ۱۲ درصد نزدیک شده است، که نشان می دهد معامله گران گزینه تمایل کمتری به ارائه حفاظت نزولی دارند. عملکرد منفی قیمت در ۱۹ سپتامبر برای نزولی کردن نهنگ ها کافی نبود و این اندیکاتور در حال حاضر روی ۱۱ درصد گیر کرده است.

مربوط: سقوط بیت کوین و اتریوم در حالی ادامه دارد که بازدهی خزانه داری ۱۰ ساله ایالات متحده از اوج های ژوئن گذشته است.

پایین ممکن است، اما این بستگی به اقتصاد کلان و موانع جهانی دارد

شاخص های مشتقات نشان می دهد که فروش شدید بیت کوین در ۱۹ سپتامبر تا حدی مورد انتظار بود و توضیح می دهد که چرا حمایت ۱۹۰۰۰ دلاری ظرف دو ساعت بهبود یافت. با این حال، اگر فدرال رزرو ایالات متحده نرخ های بهره را بالاتر از حد اجماع افزایش دهد یا بازار سهام به دلیل بحران انرژی و تنش های سیاسی بیشتر سقوط کند، این مهم نخواهد بود.

بنابراین، معامله گران باید به طور مداوم داده های اقتصاد کلان را اسکن کرده و نگرش های بانک مرکزی را قبل از تلاش برای نشان دادن پایین ترین سطح بازار نزولی فعلی بررسی کنند. در حال حاضر، احتمال تست بیت کوین زیر ۱۸۰۰۰ دلار همچنان بالاست، به خصوص با توجه به تقاضای ضعیف برای اهرم در معاملات آتی BTC.

دیدگاه ها و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً است نویسنده آنها لزوماً نظرات Cointelegraph را منعکس نمی کنند. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا