اخبار ارز دیجیتال

کارشناسان حقوقی می گویند مجری قانون باید دسترسی به داده های همه را متوقف کند

احمد غپور توضیح داد که تحریم ایده ها می تواند منجر به جرم انگاری انجمن های بی ضرر و غیر مرتبط با سایر فعالیت های مجرمانه شود.

برخی معتقدند ممنوعیت نقدینگی تورنادو می‌تواند تأثیر منفی بر دیگر پروژه‌های متمرکز بر حریم خصوصی داشته باشد، در حالی که برخی دیگر معتقدند این پروژه‌ها به پیشروی خود ادامه خواهند داد و تعهد خود را به ضد سانسور و تمرکززدایی حفظ خواهند کرد.

احمد غپور، مشاور کل پروژه متمرکز بر حریم خصوصی Nym Technologies، در مصاحبه با کوین تلگراف، در مورد اهمیت حفظ حریم خصوصی در فضای رمزنگاری، چگونگی ایجاد تعادل بین منافع تنظیم‌کننده‌ها و جویندگان حریم خصوصی و اینکه چگونه حریم خصوصی بینش‌های خود را در مورد خود به اشتراک گذاشتیم، بحث می‌کند. مراحل بعدی در وب ۳

به گفته قاپور، مفاهیم متناقضی در فضای وب ۳ وجود دارد. این وعده ای برای بازگرداندن مالکیت داده ها به مردم و در عین حال شفافیت کامل در مورد تراکنش های بلاک چین است. وکلا گفتند حفظ حریم خصوصی برای دستیابی به این اهداف متناقض کلیدی است.

اما با پرونده Tornado Cash، واضح است که فناوری حفظ حریم خصوصی در افق تنظیم کننده های ایالات متحده است. حقوقدانان تاکید کردند که این مانع از توانایی فضا برای نوآوری می شود. او گفت:

«ایالات متحده در تلاش است با چکش به مگس ها ضربه بزند. […] نام OFAC اساساً برای اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه کشورها و گروه‌هایی از افراد مانند تروریست‌ها و قاچاقچیان مواد مخدر است و یک ایده، الگوریتم یا کد نیست. ”

غپور توضیح داد که دلایل خوبی برای عدم تایید این ایده دارد. به این دلیل که تأثیر آن با جرم انگاری تقریباً همه روابط با هدف، حتی روابط بی ضرری که به وضوح با سایر فعالیت های مجرمانه مرتبط نیستند، هدف را ناتوان می کند.

مربوط: کاربر ناشناس برای ارسال ETH از Tornado Cash به افراد مشهور تحریم شد

این وکیل در پاسخ به این سوال که آیا راهی برای ایجاد توازن بین منافع تنظیم‌کننده‌ها و جویندگان حریم خصوصی وجود دارد، تاکید کرد که این راه‌حل بر منافع تنظیم‌کننده‌ها تکیه می‌کند و گفت: برای دستیابی به آن، تنظیم‌کننده‌ها باید منافع خود را با مردم همسو کنند و برای آنها حساب کنند. نیاز به حریم خصوصی او توضیح داد:

“دستیابی به تعادل مستلزم اجرای قانون است تا از فرض غیرواقعی دسترسی آزاد به داده های همه در یک بشقاب نقره چشم پوشی کند.”

با این وجود، غپور همچنین نگران است که منافع تنظیم‌کننده‌ها با مردم همسو نیست و وضعیت موجود نظارت مالی را حفظ می‌کند. با این حال، مدیران بر این باورند که پروژه‌هایی که حفظ حریم خصوصی و امنیت را در قلب این فناوری در اولویت قرار می‌دهند، همچنان به پیش خواهند رفت.

نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا