اخبار ارز دیجیتال

گزارش: آمریکای لاتین در اولویت بندی مبادلات متمرکز در جهان پیشتاز است

کاربران ارزهای دیجیتال در آمریکای لاتین، برخلاف الگوهای جهانی، ترجیح زیادی برای صرافی‌های متمرکز نشان می‌دهند.

بر اساس گزارش اخیر شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis، آمریکای لاتین به طور قابل توجهی در مقایسه با سایر مناطق جهان، صرافی های متمرکز را به صرافی های غیرمتمرکز ترجیح می دهد.

Chainalysis که در ۱۱ اکتبر منتشر شد، اعلام کرد که آمریکای لاتین هفتمین اقتصاد بزرگ ارزهای دیجیتال در جهان را دارد که از خاورمیانه و آمریکای شمالی (MENA)، آسیای شرقی و اروپای شرقی عقب است.

با این حال، آنها خاطرنشان می کنند که کاربران کریپتو در آمریکای لاتین به شدت ترجیح می دهند از صرافی های متمرکز استفاده کنند.

آمریکای لاتین بیشترین ترجیح را برای مبادلات متمرکز در میان مناطقی که مورد مطالعه قرار دادیم نشان می‌دهد و در مقایسه با سایر مناطق کمی از فعالیت‌های سازمانی فاصله دارد.

آمریکای لاتین: کشورها بر اساس ارزش ارزهای دیجیتال دریافتی.منبع: Chainalysis

فعالیت ارزهای دیجیتال بر اساس نوع پلت فرم در برخی از کشورهای منطقه به طور قابل توجهی بالاتر از میانگین جهانی است. میانگین جهانی برای صرافی های متمرکز ۴۸.۱ درصد، برای صرافی های غیرمتمرکز ۴۴ درصد و برای سایر فعالیت های مالی غیرمتمرکز (DeFi) 5.9 درصد است.

با این حال، در ونزوئلا، ۹۲.۵٪ صرافی های متمرکز را در مقایسه با ۵.۶٪ برای صرافی های غیرمتمرکز (DEX) ترجیح می دهند.

این گزارش همچنین خاطرنشان کرد که ونزوئلا دلایل منحصر به فردی برای افزایش پذیرش فرزند دارد که در درجه اول به دلیل “اضطراری پیچیده بشردوستانه” است.

مربوط: پذیرش ارزهای دیجیتال در حال رونق است، اما نه در ایالات متحده یا اروپا – Bitcoin Builders 2023

این گزارش توضیح می دهد که ارزهای رمزنگاری شده نقش اساسی در حمایت مستقیم از کارکنان مراقبت های بهداشتی در کشور در طول همه گیری بیماری کروناویروس ۲۰۲۰ (COVID-19) داشتند.

بنابراین، با توجه به امتناع دولت‌ها از پذیرش کمک‌های بین‌المللی تحت تأثیر دلایل سیاسی، ارزهای دیجیتال به شکل ضروری ارزش تبدیل شدند، زیرا پرداخت‌های سنتی دشوار بود.

در همین حال، در کلمبیا، ۷۴٪ صرافی های متمرکز (CEX) را ترجیح می دهند، در حالی که تنها ۲۱.۱٪ صرافی های غیرمتمرکز (DEX) را ترجیح می دهند.

سهم فعالیت ارزهای دیجیتال کشورهای آمریکای لاتین بر اساس نوع پلت فرم.منبع: Chainalysis

در همین حال، سه کشور آمریکای لاتین در ۲۰ کشور برتر در شاخص پذیرش رمزنگاری جهانی Chainaloss قرار گرفتند. برزیل در رده نهم و پس از آن آرژانتین در رده پانزدهم و مکزیک در مکان شانزدهم قرار دارند.

در سطح جهانی، هند با نیجریه و ویتنام به ترتیب مقام های دوم و سوم را به خود اختصاص داده است.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارش میدانی

نویسنده: Ciaran Lyons
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا