اخبار ارز دیجیتال

لائوس به دلیل خشکسالی برق پروژه های استخراج کریپتو را قطع می کند

دوره های اندرو تیت

خشکسالی کشور در نیمه اول سال 2023 باعث افزایش تقاضای برق و کاهش ظرفیت نیروگاه های برق آبی شده است.

شرکت دولتی توزیع برق Electricité de Laos (EDL) اعلام کرده است که به دلایل مختلفی از جمله دشواری تولید برق کافی در شرایط خشکسالی، برق عملیات استخراج ارز دیجیتال در کشور را قطع خواهد کرد.

بر اساس این اعلامیه، لائوس در نیمه اول سال 2023 دچار خشکسالی خواهد شد. هوای گرم تقاضا برای برق را افزایش داده است و نیروگاه های برق آبی برای تولید برق کافی با مشکل مواجه شده اند.

اعلام رسمی قطع برق پروژه های استخراج ارز دیجیتال.منبع: شرکت برق لائو

به طور جداگانه، EDL گفت که نیروگاه های برق آبی 95 درصد برق کشور را تولید می کنند و هدف آن تامین برق محلی و صادرات مقادیر زیادی به تایلند در سال 2024 است. اگر شرایط سخت تر شود، ظرفیت صادرات تایلند نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

در مصاحبه با رسانه محلی The Lao Times، یکی از کارمندان EDL گفت که یکی دیگر از دلایل قطع پروژه‌های استخراج ارزهای دیجیتال، ناتوانی در «پرداخت مانده‌های معوقه» است.

در 11 سپتامبر 2021، دولت لائوس یک آزمایش عمومی-خصوصی را برای بررسی استخراج و تجارت ارزهای دیجیتال تصویب کرد. این اقدام با هدف استفاده از سرکوب استخراج معادن چین انجام می شود که منجر به این شده است که معدنچیان در مقیاس صنعتی به دنبال یافتن مکان های جایگزین برای فعالیت باشند. در آن زمان، به عنوان بخشی از این برنامه، به شش شرکت مجوز برای انجام عملیات معدنی در لائوس اعطا شد.

مربوط: طبق گزارش ها، دولت لائوس فناوری بلاک چین را برای تحول دیجیتال در اولویت قرار داده است

در خبر دیگر، ایالت عمان، واقع در سواحل جنوب شرقی شبه جزیره عربستان، یک مرکز استخراج ارز دیجیتال به ارزش 370 میلیون دلار راه اندازی کرده است. در 22 آگوست، این مرکز در منطقه ویژه اقتصادی به نام منطقه آزاد صلاله افتتاح شد. شرکت محلی Exahertz این مرکز را با همکاری شرکت بلاک چین Moonwalk Systems مستقر در دبی راه اندازی خواهد کرد.

در همین حال، یک مقام چینی به اتهام فساد مالی در اداره یک شرکت استخراج بیت کوین به حبس ابد محکوم شد. در 22 آگوست، شیائو یی، سیاستمدار چینی به اتهام سوء استفاده از قدرت و فساد به زندان محکوم شد. به گفته دادستان ها، آقای لی به هر بخش دستور داد تا گزارش هایی تهیه کند و مصرف برق را برای پنهان کردن عملیات استخراج تنظیم کند.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای ارزهای دیجیتال.

مجله: 180 میلیون RMB دیجیتال ایردراپ چین، فاجعه ترکیه، CBDC لائوس: آسیا اکسپرس

نویسنده: Ezra Reguerra

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا