اخبار ارز دیجیتال

Kraken ثبت مجوز پولی را در اسپانیا و ایرلند تضمین می کند

این اقدام به دنبال ثبت موفقیت آمیز VASP در صرافی ارز مجازی در ایتالیا صورت گرفت.

صرافی کریپتوکارنسی کراکن به عنوان یک موسسه پول الکترونیکی (EMI) از بانک مرکزی ایرلند و به عنوان یک ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی (VASP) از بانک اسپانیا ثبت نام کرده است.

طبق اعلامیه ۲۶ سپتامبر، مجوز EMI به Kraken اجازه می دهد تا خدمات تجارت یورو به ارز دیجیتال خود را به ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا (EU) و کشور منطقه اقتصادی اروپا (EEA) گسترش دهد. در همین حال، ثبت VASP در اسپانیا به Kraken اجازه می دهد تا خدمات تبادل ارز و ذخیره سازی کیف پول را به ساکنان اسپانیا ارائه دهد. این شرکت همچنین به عنوان VASP در ایتالیا و ایرلند ثبت شده است.

کرتیس تینگ، معاون عملیات جهانی کراکن، گفت: اروپا پایه محکمی برای ارزهای دیجیتال و مقررات آینده نگر دارد که به ما امکان می دهد با اعتماد به نفس رشد کنیم. این پلتفرم در حال حاضر از بیش از ۲۰۰ جفت معاملاتی در شش ارز فیات پشتیبانی می کند: پوند انگلیس، یورو، دلار آمریکا، دلار کانادا، فرانک سوئیس و دلار استرالیا.

در ۲۱ سپتامبر، کوین تلگراف گزارش داد که کراکن توسط کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) به دلیل ناتوانی در قضاوت بازار قبل از ارائه خدمات معاملات حاشیه ای توسط شرکت تابعه استرالیایی BitTrade مورد شکایت قرار گرفت. مدیر عامل عملیات کراکن در استرالیا، جاناتان میلر، گفت که حرکت ASIC غافلگیرکننده بود زیرا او معتقد بود که BitTrade با مقررات محلی مطابقت دارد.

در اوایل سال جاری، کراکن برای ثبت نام محدود فروشنده در کانادا درخواست داد تا با قوانین جدیدی مطابقت داشته باشد که تمام VASPS را ملزم می‌کند تا در یک مدیر اوراق بهادار ثبت نام کنند یا با اخراج مواجه شوند. صرافی هایی مانند Binance و OKX به دنبال این حکم جدید از کانادا خارج شدند.

مجله: آیا پرداخت باج افزار باید ممنوع شود؟ این یک ایده جذاب اما خطرناک است

نویسنده: Zhiyuan Sun
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا