اخبار ارز دیجیتال

Kraken Crypto Exchange درها را به روی کاربران روسی می بندد

جسی پاول، مدیر عامل سابق کراکن، قبلاً به سرمایه گذاران کریپتو در مورد خطرات نگهداری ارزهای دیجیتال در صرافی های متمرکز هشدار داده بود.

کراکن جدیدترین صرافی ارزهای دیجیتال است که حساب های کاربران روسی را در پلتفرم خود مطابق با تحریم های اتحادیه اروپا محدود کرده است.

در 19 اکتبر، کراکن یک ایمیل به مشتریان روسی ارسال کرد و اعلام کرد که صرافی خدمات به مشتریان روسی را تعلیق می کند.

این شرکت گفت: “قوانین جدید اروپا مستلزم اقداماتی برای محدود کردن حساب های Kraken است.” بر اساس بیانیه ایمیلی که توسط Cointelegraph مشاهده شده است، کاربران روسی می توانند در صورت درخواست، وجوه خود را برداشت کنند.

کراکن با بیان اینکه اگر تغییراتی ایجاد شود، مرکز پشتیبانی را به‌روزرسانی خواهیم کرد، افزود: «از ناراحتی پیش آمده پوزش می‌خواهیم».

کراکن فاش نکرد که آیا محدودیت زمانی برای برداشت وجه از صرافی برای شهروندان روسیه وجود دارد یا خیر. وی خاطرنشان کرد: از زمان اعلام اتحادیه اروپا، ما در تلاش هستیم تا تغییرات لازم را برای تبعیت از آخرین بسته تحریمی علیه روسیه ایجاد کنیم.

آخرین محدودیت‌ها در Kraken اولین بار نیست که صرافی‌ها با تنظیم‌کننده‌ها سروکار دارند و صرافی‌های متمرکز را مجبور به بستن حساب‌های خاص می‌کنند.

در فوریه 2022، جسی پاول، مدیرعامل سابق کراکن، مقامات کانادایی را به مسدود کردن کیف پول‌های ارزهای دیجیتال مرتبط با تامین مالی اعتراضات محلی کووید-19 متهم کرد. او به وضوح به مردم هشدار داد که کراکن ممکن است توسط رگولاتورها مجبور شود برخی از کیف پول‌ها را مسدود کند و به سرمایه‌گذاران کریپتو توصیه کرد که ارزهای دیجیتال خود را از مبادلات خارج کنند.

پاول در آن زمان گفت: “اگر نگران هستید، وجوه خود را در یک نگهبان متمرکز یا تنظیم شده نگه ندارید. ما نمی توانیم از شما محافظت کنیم.”

کراکن با محدود کردن کاربران روسی در پلتفرم خود، به تعداد فزاینده‌ای از صرافی‌ها و کیف پول‌های رمزنگاری جهانی می‌پیوندد که پس از آخرین تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه، خدمات رسانی به روس‌ها را متوقف کرده‌اند.

همانطور که قبلا گزارش شده بود، چندین شرکت ارزهای دیجیتال مانند Blockchain.com، Crypto.com و LocalBitcoin کار خود را برای روس ها متوقف کرده اند.

مربوط: کاربران روسی از صرافی ارزهای دیجیتال قزاقستان استقبال می کنند، اما مشکلاتی وجود دارد

Bitfinex، یکی از معدود صرافی‌هایی که تاکنون با ممنوعیت استفاده از پلتفرم خود برای روس‌های غیرتحریمی مخالفت کرده است، به نظر می‌رسد که مجبور شده است از تحریم‌ها تبعیت کند.

جو مورگان، مدیر ارشد روابط عمومی در Bitfinex، در 20 اکتبر به کوین تلگراف گفت: «ما به تمام مقرراتی که به ما تحمیل می کند پایبند هستیم و این وضعیت را از نزدیک زیر نظر داریم. وجوه آنها

تحریم های جدید کریپتو بخشی از هشتمین بسته تحریمی اتحادیه اروپا است که در 6 اکتبر اعمال شد. این تحریم‌ها تمامی تراکنش‌ها و پرداخت‌های ارز دیجیتال بین شرکت‌های تحت نظارت اروپایی و کاربران روسی را ممنوع می‌کند. اتحادیه اروپا اولین تحریم‌های رمزنگاری خود را علیه روسیه در ماه آوریل اعمال کرد و تراکنش‌ها را در صورتی که کاربران یا ساکنان روسیه در آن زمان بیش از 10000 یورو (10000 دلار) در اختیار داشتند، محدود کرد.

نویسنده: Helen Partz

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا