اخبار ارز دیجیتال

ناظر مالی کره جنوبی ده ها وب سایت صرافی ثبت نشده را مسدود می کند

واحد اطلاعات مالی کره جنوبی در حال سرکوب صرافی های ارزهای دیجیتال خارجی است که هنوز در مقامات داخلی مربوطه ثبت نشده اند.

پس از اقدام واحد اطلاعات مالی کره جنوبی (FIU) علیه ۱۶ شرکت خارجی، صرافی‌های ارزهای دیجیتال ثبت نشده فعال در کره جنوبی ممکن است با تعلیق خدمات مواجه شوند.

FIU به آژانس های تحقیقاتی اطلاع داده است که ۱۶ ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی بدون ثبت نام مورد نیاز فعالیت می کنند. صرافی های بزرگی مانند KuCoin، Poloniex و Phemex به همراه ۱۳ صرافی دیگر که قرار است توسط FIU مسدود شوند، فهرست شدند.

همه ۱۶ صرافی با ارائه وب سایت های کره ای زبان، برگزاری رویدادهای تبلیغاتی با هدف مصرف کنندگان کره ای، و ارائه گزینه های پرداخت کارت اعتباری برای خرید ارزهای رمزنگاری شده، مصرف کنندگان داخلی را جذب خواهند کرد. همه این فعالیت ها تحت قانون گزارش تراکنش های مالی قرار دارند.

FIU قبلاً با گزارش تخلفات مربوط به تعهدات ثبت نام، علیه صرافی های ثبت نشده اقدام کرده است و قصد دارد به همتایان کشور مربوطه خود اطلاع دهد که تجارت در حال فعالیت است. یک کسب و کار ثبت نشده ممکن است با پنج سال زندان، جریمه نقدی تا ۳۷۰۰۰ دلار و ممنوعیت ثبت نام در کشور روبرو شود.

مرتبط: صرافی کوچک کریپتو کره جنوبی با افزایش مقررات مواجه است

همچنین درخواستی به کمیسیون ارتباطات کره و کمیسیون استانداردهای ارتباطات کره برای مسدود کردن دسترسی داخلی به وب سایت صرافی ارسال شد.

ارائه‌دهندگان خدمات کارت اعتباری ملزم به شناسایی و مسدود کردن خرید ارزهای دیجیتالی هستند که با کارت‌های اعتباری انجام می‌شوند. FIU همچنین از صرافی‌های ثبت‌شده داخلی خواست تا معاملات ۱۶ شرکت ثبت‌نشده را متوقف کنند تا از انتقال به سایر پلتفرم‌ها جلوگیری کنند.

کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی آخرین مهلت جولای ۲۰۲۲ را برای ثبت شرکت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال داخلی و خارجی در مقامات مربوطه اعلام کرده است. جریمه ها و مجازات های احتمالی همانطور که در بالا توضیح داده شد.

در حالی که FIU صرافی های ثبت نشده را هدف قرار داده است، FSC قول داده است که بررسی ۱۳ لایحه مختلف مربوط به ارزهای دیجیتال را که در حال بررسی در مجلس هستند، تسریع کند. تلاش‌هایی برای ایجاد قوانینی با رویکردی متعادل برای توسعه بلاک چین، حمایت از سرمایه‌گذاران و ثبات بازار انجام می‌شود.

نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا