اخبار ارز دیجیتال

کوین اولری می گوید تورنادو کش ارزش قربانی شدن برای پذیرش نهادی را دارد

Wonderful معتقد است که ارزهای دیجیتال به مقررات بیشتری نیاز دارند و مانند آلکسی پرتسف، خالق Tornado Cash، به «کابوهای رمزنگاری» کمتری نیاز دارند.

کوین اولری، میزبان کوسه تانک و سرمایه‌گذار میلیاردر، استدلال می‌کند که تورنادو کش و خدمات مشابه از ورود سرمایه نهادی واقعی به این فضا جلوگیری می‌کنند.

و اولری، که با نام آقای شگفت‌انگیز نیز شناخته می‌شود، در بحث روز شنبه در مورد کریپتو بانتر گفت که برنامه‌هایی مانند Tornado Cash، یک میکسر رمزنگاری مبتنی بر اتریوم، بخشی از فرهنگ «کاوبوی کریپتو» هستند که نباید در صنعت وجود داشته باشد. پیشنهاد کرد که بخشی است

در عوض، اولری گفت که ارزهای دیجیتال برای جذب سرمایه واقعی به صنعت دارایی دیجیتال به یک “محیط مبتنی بر قوانین” نیاز دارند و بسیاری از مقررات آن کاربران را ملزم به تجارت ناشناس می کند و بنابراین ممکن است در فعالیت های مجرمانه دخیل باشند.

در طول بحث، اولری نظر خود را در مورد دستگیری آلکسی پرتسف خالق تورنادو کش پس نگرفت و اظهار داشت:

“در پایان روز، دستگیری آن مرد اشکالی ندارد. چرا؟ او با پویایی های نظارتی درگیر است.” […] حتی اگر مجبور شویم او را قربانی کنیم، می‌خواهیم آن سرمایه نهادی ثبات داشته باشد، پس خوب است. ”

در حالی که علاقه نهادی به بخش دارایی های دیجیتال همچنان در حال رشد است، این سرمایه گذار خطرپذیر گفت: “در حالی که گاوچران های کریپتو روی حصار هستند، آن ها را لمس نخواهند کرد.” اولری گفت: «تا زمانی که از شر این مزخرفات خلاص نشویم، ثباتی ندارد. […] با این حال، او معتقد است که این صنعت به آرامی اما مطمئناً “کابوها” را حذف می کند.

“فکر می‌کنم اکنون در آن مرحله هستیم. ممکن است سه یا چهار باشد و تمام شود، اما من از این مزخرفات گاوچران کریپتو خسته شده‌ام. می‌خواهم به یک مکان تنظیم شده بپیوندم که در آن بتوانم.

اما نظر اولری در تضاد با بسیاری در این زمینه است. هفته گذشته، تحریم‌های دولت ایالات متحده علیه ابزارهای حریم خصوصی مبتنی بر اتریوم، بسیاری از بازیگران با نفوذ ارزهای دیجیتال را که از نیاز به حقوق اساسی حریم خصوصی در شبکه‌های غیرمتمرکز دفاع کردند، خشمگین کرد.

استفان جورج بنیانگذار Gnosis یکی از قهرمانان تورنادو کش بود. حالت این پروتکل به اتریوم “حریم خصوصی بسیار مورد نیاز” می دهد و ایجاد نرم افزار منبع باز باید به عنوان “بیان آزادی بیان” شناخته شود.

پاتریک کالینز، مدافع اصلی توسعه دهنده Chainlink گفت تصمیم برای حذف حساب GitHub Tornado Cash “به مراتب بدتر از تحریم یک وب سایت” است زیرا کد گفتار است و با این کار وزارت خزانه داری ایالات متحده اولین متمم قانون اساسی ایالات متحده را نقض می کند.

آنتونی ساسانو، مربی اتریوم، در توییتی به ۲۱۸۰۰۰ دنبال کننده خود اعلام کرد که به طور موقت ممنوع از پروتکل وام دهی غیرمتمرکز مالی (DeFi) AAVE پس از اینکه آدرس او به دلیل دریافت ۰.۱ اتر (ETH) از یک فرد ناشناس از طریق Tornado Cash در لیست سیاه قرار گرفت. ساسانو ادامه داد: “نتیجه اصلی که من از رویدادهای اخیر گرفتم این است که اتریوم بیشتر از بیت کوین برای دولت ها و ملت ها نگران کننده است.”

مرتبط: گزارش شده است که یکی از بنیانگذاران تورنادو کش با واکنش صنعت به تحریم ها از GitHub اخراج شده است.

هفته گذشته، اداره جرایم مالی هلند، سرویس اطلاعات و تحقیقات مالی (FIOD)، توسعه دهنده تورنادو کش ۲۹ ساله را دستگیر کرد.

به گفته رگولاتورهای هلندی، از زمان راه اندازی آن در سال ۲۰۱۹، بیش از ۷ میلیارد دلار از طریق قراردادهای هوشمند Tornado Cash جریان داشته است. تحریم های وزارت خزانه داری ایالات متحده پس از ادعاهای متعدد مبنی بر استفاده فزاینده از پروتکل برای فعالیت های پولشویی صورت می گیرد.نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا