🚨 اخبار ارز دیجیتال

با هجوم روس‌ها به کشور، قزاقستان آماده قانونی کردن رمزارزها است

یک بانک بزرگ قزاقستان اولین خریدهای رمزنگاری به فیات خود را تکمیل کرده است و رئیس جمهور آماده است تا فعالیت های مبادله ای را تأیید کند.

قاسم جومارت توکایف، رئیس جمهور قزاقستان در ۲۸ سپتامبر به خبرگزاری محلی Informburo گفت که قزاقستان آماده است مکانیزمی را برای تبدیل ارزهای دیجیتال به پول نقد در صورت وجود تقاضا برای آن قانونی کند.

توکایف طی سخنانی در مجمع بین‌المللی Digital Bridge 2022 تاکید کرد که قزاقستان قصد دارد در زمینه‌های فناوری دیجیتال، اکوسیستم ارزهای دیجیتال و استخراج قانون‌گذاری شده به یک رهبر بین‌المللی تبدیل شود. او گفت که دولت قزاقستان پیش نویس اصلاحیه هایی را در قوانین داخلی برای اجرای سازوکاری برای تبدیل ارزهای دیجیتال در مرکز مالی بین المللی آستانه آماده کرده است.

توکایف گفت: «ما آماده‌ایم تا بیشتر پیش برویم. اگر این ابزار مالی ارتباط و امنیت بیشتری نشان دهد، مطمئناً تأیید قانونی کامل دریافت خواهد کرد».

طبق گزارش ها، رئیس جمهور کشور از غرفه مشترک بانک وام دهنده محلی پیشرو اوراسیا و صرافی رمزنگاری Intevix در رویداد Digital Bridge 2022 بازدید کرد.

بر اساس گزارش‌های محلی، بانک اوراسیا و اینتی‌بیکس اعلام کرده‌اند که به طور مشترک اولین خرید ارز رمزنگاری شده توسط یک بانک را برای ارز فیات انجام داده‌اند. این سابقه نقطه عطف مهمی در پذیرش ارزهای رمزنگاری شده توسط قزاقستان است که به مردم قزاقستان این امکان را می دهد که به طور قانونی ارزهای دیجیتال را با پول ملی خود تنگه خریداری کنند.

دیگر شرکت‌هایی که در پروژه‌های آزمایشی کریپتو فعالیت می‌کنند، صرافی‌های رمزنگاری مانند ATAIX و بزرگترین بانک‌های قزاقستان، Halyk Bank و Altyn Bank هستند.

این خبر در حالی منتشر شد که هزاران روس تنها یک هفته پس از آن که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از بسیج نسبی نیروهای ذخیره برای جنگ در اوکراین خبر داد، وارد قزاقستان شدند. در ۲۱ سپتامبر، هالیک بانک به دلیل هشدارهای تحریمی وزارت خزانه داری آمریکا، استفاده از کارت پرداخت میر روسی را متوقف کرد.

قزاقستان تنها کشوری نیست که به عنوان یک مقصد محبوب برای روس‌ها برای خروج از این کشور ظاهر شده است و در تلاش است تا پذیرش کریپتو را تقویت کند.

مربوط: مقامات روسیه استفاده از رمزنگاری را برای پرداخت های فرامرزی تایید کردند

به نظر می رسد کشورهایی مانند گرجستان و قزاقستان از ارزهای رمزنگاری شده استقبال می کنند و روس ها از بسیج فرار می کنند، در حالی که اروپا شاهد روی آوردن روس ها به ارزهای دیجیتال برای دسترسی به پول خود هستند. پس از محدود کردن پرداخت های روسیه به کیف پول های دیجیتال اروپایی به ۱۰۰۰۰ یورو در ماه آوریل، اتحادیه اروپا اکنون در نظر دارد شهروندان و نهادهای روسی را از نگهداری دارایی در کیف پول های رمزنگاری اتحادیه اروپا منع کند.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، روسیه برای انجام عملیات ارزهای دیجیتال به شدت به زیرساخت ارزهای دیجیتال خارجی متکی است. بانک روسیه بارها استدلال کرده است که مبادلات رمزنگاری داخلی نباید قانونی شوند.

نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا