اخبار ارز دیجیتال

آهنگ موفق جاستین بیبر برای به اشتراک گذاری حق امتیاز NFT می شود

آهنگ پرطرفدار جاستین بیبر در سال ۲۰۱۵ به نام “Company” به NFT دیگری تبدیل شده است که به طرفداران اجازه می دهد از طریق جریان های آهنگ های آینده حق امتیاز کسب کنند.

در ۷ سپتامبر، پلتفرم فناوری موسیقی مبتنی بر بلاک چین، Anotherblock و تهیه‌کننده آن آندریاس شولر، که با نام Axident نیز شناخته می‌شود، آهنگ «Company» را به‌عنوان یک NFT از ۲۰۰۰ قطعه حذف خواهند کرد.

نماد پاپ جهانی جاستین بیبر یکی از آهنگ های موفق خود را به یک توکن غیر قابل تعویض (NFT) تبدیل می کند و به طرفداران اجازه می دهد بخشی از حق امتیاز خود را سرمایه گذاری کنند.

در حالی که Axident دارنده حقوق باقی می‌ماند، طرفدارانی که NFT‌های این آهنگ را دارند می‌توانند در یک درصد حق امتیاز در استریم‌های آهنگ شرکت کنند. Axident در مورد اهمیت طرفداران در صنعت موسیقی و اینکه چگونه بلاک چین و حقوق موسیقی دنیای کاملا جدیدی از تعامل را باز می کنند صحبت کرد.

“مالکیت یک آهنگ وزن بسیار بیشتری نسبت به ارزش پولی آن دارد. این یک ارتباط عمیق با هنری ایجاد می کند که قبلاً برای طرفداران دور از دسترس بود.”

هنگامی که این آهنگ برای اولین بار به عنوان یک تک آهنگ منتشر شد، وارد ۴۰ آهنگ برتر استرالیا شد و به رتبه ۵۳ در نمودارهای ایالات متحده رسید. تا به امروز، این مسیر بیش از ۵۰۰ میلیون استریم جمع آوری کرده است.

مربوط: یوتیوب «اصول» را برای همکاری با صنعت موسیقی در زمینه فناوری هوش مصنوعی منتشر می کند

کوین تلگراف با میشل دی. ترائوره، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل بلوک دیگر مصاحبه کرد و گفت که ارائه آهنگ های محبوب راهی قدرتمند برای “شناخت” Web3 به توده ها است.

“Company” نمونه بارز آهنگی است که پتانسیل بسیار زیادی در این زمینه دارد. از طریق ابزارهای Web3 می‌توانیم چیزی را به دوستداران موسیقی بدهیم که تا همین اواخر برای عموم غیرقابل دسترس بود. ”

ترائوره ​​تاکید کرد که سهم حق امتیاز به طور تصادفی فروخته شده است. او گفت: «تهیه‌کنندگان اغلب به رسمیت شناخته نمی‌شوند که واقعاً سزاوار آن هستند، و یکی از جنبه‌های مهم برای ما این است که به سازندگان پشت آهنگ‌ها نور بتابانیم.

“این نه تنها یک جریان درآمدی جدید برای تولیدکنندگان ایجاد می کند، بلکه به طرفداران فرصتی برای کشف و ارتباط با این افراد با استعداد و کارهای باورنکردنی آنها می دهد.”

Anotherblock در حال حاضر با برخی از بزرگ‌ترین نام‌های صنعت موسیقی در پروژه Web3 کار می‌کند، از جمله موسیقی پاپ The Weeknd، Rihanna و Martin Garrix.

مجله: توکن کردن حق چاپ موسیقی به عنوان NFT می تواند به تیلور سویفت بعدی کمک کند

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا