🚨 اخبار ارز دیجیتال

قاضی دعوای کلاسی را در برابر Uniswap به دلیل ضررهای تقلب توکن رد کرد

قاضی درک نادری از فناوری DeFi نشان داد و گفت که متهمان بهتر است به شکایات کنگره رسیدگی کنند.

یک دادگاه منطقه ای فدرال در جنوب نیویورک، شکایت دسته جمعی علیه Uniswap Labs، مدیرعامل، بنیاد و حامیان سرمایه خطرپذیر آن را رد کرد که توسط شاکیانی مطرح شده بود که ادعا می کنند از توکن های تقلبی در یک صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال متحمل ضرر شده اند. قاضی کاترین پولک فیرا که اخراج را صادر کرده است نیز در حال رسیدگی به پرونده SEC علیه کوین بیس است.

این شکایت توسط شش نفر که بین دسامبر ۲۰۲۰ تا مارس ۲۰۲۲ توکن هایی را در Uniswap خریداری کرده بودند، تنظیم شد. آنها گفتند که به نمایندگی از “جمعیت ملی کاربران”، Uniswap Labs مسئول نقدینگی در پروتکل است. آنها ادعا کردند که استخرها را کنترل می کنند، از جمله یک استخر نقدینگی ایجاد شده توسط کلاهبرداران که آنها را از دست دادند. پول نیز

این شکایت در آوریل ۲۰۲۲ تنظیم شد. متهمان به دنبال لغو قراردادهای (هوشمند) منعقد شده برای خرید توکن های تقلبی با جبران خسارت بر اساس قانون اوراق بهادار سال ۱۹۳۳ و قانون بورس اوراق بهادار در سال ۱۹۳۴ بودند.

دستور رد دعوی علیه Uniswap.منبع: دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی نیویورک

شاکیان ادعا می‌کنند که Uniswap «وجوه ارائه‌دهنده نقدینگی و توکن‌های تازه ایجاد شده در قرارداد اصلی خود Uniswap» را در اختیار دارد و از روترهایی استفاده می‌کند که برای پردازش تراکنش‌های روی پروتکل مدیریت می‌کند، و در زمان ایجاد استخر، استدلال می‌کرد که این واقعیت که آن را صادر کرده است. توکن های نقدینگی از ادعاهای آن حمایت می کنند. شاکیان همچنین استدلال کردند که آنها “احتمالا” حداقل ۸۸٪ از توکن های حکومتی UNI (UNI) Uniswap را در اختیار داشتند، اگرچه آنها هیچ اطلاع واقعی از مالکیت آنها بر توکن ها نداشتند.

مرتبط: با هک شدن بنیانگذار Uniswap، مدیر عامل بایننس درباره کلاهبرداری های فیشینگ هشدار داد

قاضی در این دستور گفت که هیچ یک از طرفین از هویت کلاهبردار اطلاعی ندارند و شاکی به جای متهم کردن کلاهبردار به درخواست غیرقانونی، از متهم به دلیل اظهاراتی در شبکه های اجتماعی مانند:

آنها بدون ترس از متهمان Uniswap و VCها شکایت می کنند. [venture capital] متهمان امیدوارند این دادگاه این واقعیت را نادیده نگیرد که وضعیت فعلی مقررات ارزهای دیجیتال، حداقل با توجه به ادعاهای خاص مطرح شده در این دعوی، قابل اقدام نیست. ”

دادگاه این واقعیت را نادیده نگرفت.

دادگاه از تمدید قوانین اوراق بهادار فدرال برای پوشش رفتار ادعایی خودداری کرد و به این نتیجه رسید که نگرانی‌های شاکیان بهتر است به کنگره خطاب شود تا این دادگاه.

قاضی همچنین از دیدگاه کلی تری اظهار نظر کرد. وی ضمن نوشتن درباره ادعای شاکیان در خصوص قراردادهای هسته و روتر، گفت:

“این منطق را که مبتکر کد رایانه ای یک پلت فرم نرم افزاری خاص می تواند تحت بخش ۲۹ (ب) مسئول شناخته شود، مخالفت می کند. [ of the Exchange Act] در برابر سوء استفاده از پلتفرم آن توسط اشخاص ثالث؛ ”

قاضی در استدلال خود به شکست شکایت دسته جمعی که علیه کوین بیس در سال ۲۰۲۲ به دلیل فروش غیرقانونی اوراق بهادار ارائه شده است اشاره کرد. او با تعصب این دعوی را رد کرد. این بدان معناست که دعوا قابل تجدید نظر نیست.

نظر دهندگان جامعه با خوشحالی خاطرنشان کردند که این تصمیم درک نسبتاً عمیقی از امور مالی غیرمتمرکز را نشان می دهد.

مجله: پول خود را پس بگیرید: دنیای عجیب دعوای ارزهای دیجیتالنویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا