اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل جی پی مورگان، ارز دیجیتال را «طرح غیرمتمرکز پونزی» می خواند

جیمی دیمون، مدیر عامل جی پی مورگان، کریپتو را داستان دو شهر می داند: «ارز مجازی به نام کریپتو» و «نوآوری واقعی».

جیمی دیمون، مدیرعامل جی‌پی مورگان چیس، هنگام شهادت در برابر قانون‌گذاران ایالات متحده، گفت که به شدت نسبت به «توکن‌های رمزنگاری به نام ارزهای مشابه بیت‌کوین» «بسیار بدبین» است و آنها را «طرح‌های پونزی غیرمتمرکز» نامید.

طی یک جلسه استماع نظارتی که توسط کمیته خدمات مالی مجلس در 21 سپتامبر برگزار شد، از دیمون در مورد اینکه چه چیزی مانع فعالیت در فضای ارزهای دیجیتال می شود، سوال شد.

دیمون تأکید کرد که ارزشی را در بلاک چین، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، دفتر کل، قراردادهای هوشمند و «توکن‌هایی که کارها را انجام می‌دهند» می‌داند، اما سپس به توکن‌های رمزنگاری که به عنوان ارز شناسایی می‌شوند، انتقاد کرد.

هنگامی که از دیمون در مورد نظرش در مورد صورتحساب استیبل کوین ایالات متحده پرسیده شد، گفت که هیچ مشکلی با یک استیبل کوین به درستی تنظیم شده وجود ندارد و این مقررات باید مشابه آنچه وجوه بازار پول مشمول آن هستند باشد. گفت که در حال فکر کردن است.

دیمون یک بار بیت کوین را یک «کلاهبرداری» توصیف کرده است و بارها در گذشته گفته است که علاقه ای به کمک به این بخش در سطح شخصی ندارد. او گاهی اوقات موضع خود را در مورد ارزهای رمزنگاری شده ملایم می کند و تأکید می کند که آنها می توانند برای موارد استفاده مهم مانند پرداخت های برون مرزی مفید باشند.

علیرغم دیدگاه دیمون در مورد فضای ارزهای دیجیتال، جی پی مورگان در حال ورود به عرصه فناوری بلاک چین است. این غول مالی استیبل کوین خود با نام JPM Coin را در اکتبر 2020 راه اندازی کرد. این اولین ارز دیجیتالی است که توسط یک بانک آمریکایی با هدف بهبود کارایی پرداخت پشتیبانی می شود.

یک هفته پس از انتشار این سکه، این بانک واحد تجاری جدیدی را به نام Onyx راه اندازی کرد که به فناوری بلاک چین اختصاص داشت. از آن زمان، پلتفرم Onyx توسط مشتریان بزرگ سازمانی برای پرداخت های جهانی 24 ساعته استفاده می شود.

JP Morgan همچنین پس از افتتاح یک سالن مجازی در Decentraland، یک دنیای مبتنی بر بلاک چین، در ماه فوریه به اولین بانک بزرگ در Metaverse تبدیل شد. این اقدام به دنبال گزارشی منتشر شد که توسط این شرکت منتشر شد و متاورس را یک فرصت تریلیون دلاری خواند.

جی پی مورگان کارمندان جدیدی را برای ورود به فضای بلاک چین و ارزهای دیجیتال استخدام کرده است، آخرین بار در 9 سپتامبر، زمانی که از استخدام Tahreem Kamptom مدیر سابق مایکروسافت به عنوان مدیر ارشد در پرداخت خبر داد. کمپتوم در بیوگرافی لینکدین خود نشان داده است که روی روش‌های پرداخت مرتبط با رمزنگاری کار کرده است، بنابراین انتظار می‌رود که به جی‌پی مورگان در کشف فناوری بلاک چین کمک کند.

مربوط: “بیشتر ارزهای دیجیتال هنوز آشغال هستند” و موارد استفاده ندارند – رئیس بلاک چین جی پی مورگان

در طول جلسه، قانونگذاران همچنین از دیگر مدیران عامل بانک های ایالات متحده پرسیدند که آیا برنامه هایی برای تأمین مالی استخراج ارزهای دیجیتال دارند یا خیر. مدیر عامل سیتی گروپ، جین فریزر، مدیر عامل بانک آمریکا، برایان موینیهان، و مدیرعامل ولز فارگو، چارلز شارف، همگی پیشنهاد می‌کنند که این شرکت قصد انجام این کار را نداشته است.

نویسنده: Luke Huigsloot

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا