اخبار ارز دیجیتال

جروم پاول مشکلات مالی ما را طولانی تر می کند

جروم پاول با امتناع از افزایش نرخ ها با سرعت مورد نیاز، مشکلات اقتصادی را طولانی تر می کند. زمان جدا کردن چسب زخم است.

آیا همه ما می توانیم موافق باشیم که فدرال رزرو برنامه ای برای مبارزه با تورم سرسام آور دارد؟ رئیس جروم پاول تقریباً به آن اعتراف می کند. پاول پس از ملایم‌تر کردن نظرات خود قبل از افزایش نرخ‌های قبلی و رها کردن فضای تکان‌دهنده‌ای که جای خود را به جهش‌های بازار داد، پاول هیچ چیزی در این مورد باقی نگذاشت. ما باید اقتصاد را خراب کنیم، بر بازار کار و رشد دستمزدها فشار نزولی وارد کنیم و تورم را متوقف کنیم. فرقی نمی کند که با این منطق موافق باشید یا مانند ایلان ماسک معتقد باشید که چنین حرکتی می تواند منجر به کاهش تورم شود.

تنها چیزی که اهمیت دارد این است که مردمی که به افزایش نرخ‌ها رأی می‌دهند چه اعتقادی دارند، و شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد تا زمانی که به بالای 4 درصد نرسند از افزایش نرخ‌ها دست برنمی‌دارند. افزایش 75 واحدی نرخ بهره در روز چهارشنبه فقط ما را به این سمت سوق خواهد داد. این سومین تعدیل 75 امتیاز پایه است و به ما گفته شده که آخرین تعدیل نخواهد بود. این افزایش نرخ ها تاریخی بود، اما درد اقتصادی ناشی از آن را طولانی می کند. زمان آن فرا رسیده است که فدرال رزرو به طرز وحشیانه ای در مورد اینکه اقتصاد کجاست و به کجا می رود صادق باشد.

جروم پاول می‌گوید که قصد دارد اقتصاد را نرم کند. اما او همچنین گفت: “تعهد ما به ثبات قیمت بدون قید و شرط است.”

با این تفاوت که فرود نرمی که او می خواهد به آن برسد از یک رمان علمی تخیلی است. ویلیام دادلی، فرماندار سابق فدرال رزرو نیویورک گفت: “آنها سعی خواهند کرد از رکود اقتصادی جلوگیری کنند. آنها در تلاش برای رسیدن به فرود نرم هستند. مشکل این است که در حال حاضر عملاً جایی برای آن وجود ندارد. همین است.”

مربوط: بازارها به این زودی ها سر به فلک نمی کشند، بنابراین به زمان های تاریک عادت کنید

لورتا مستر، رئیس کل بانک فدرال رزرو کلیولند، یکی از 12 نفری که به افزایش نرخ بهره رای دادند، به پاول پیوست و گفت که فدرال رزرو باید نرخ بهره را بالاتر از 4 درصد افزایش دهد و در آنجا بماند. تنها یک سوال باقی می ماند و آن جایی نیست که نرخ بهره به پایان می رسد. سوال: چرا فدرال رزرو اینقدر به طولانی کردن درد وسواس دارد؟

افزایش 150 واحدی نرخ بهره مطمئنا بازار را تکان خواهد داد. به طور مشابه، ما نرخ‌ها را 75 واحد پایه افزایش می‌دهیم، با وعده‌های بیشتری. حمله به یکباره مزایایی دارد. وقتی پاول تمام شد، می توانست بیرون بیاید و مسیری رو به جلو مشخص کند. او به وال استریت، عموم مردم و شرکای تجاری ما در سرتاسر جهان گفت که افزایش 150 واحدی نرخ پایه، گلوله جادویی است که آنها برای کنترل تورم به آن نیاز دارند و دیگر حرکت ها بر حسب اینچ است نه مایل. در عوض، رئیس پاول گفت. در یک کنفرانس مطبوعاتی در روز چهارشنبه اعلام کرد که تا پایان سال به 100 یا 125 واحد دیگر افزایش نیاز است.

نرخ بهره موثر وجوه فدرال از 2010 تا اوت 2022.منبع: بانک فدرال رزرو سنت لوئیس

مانند بسیاری از تغییرات، ارتباط شفاف مهمترین عامل در خرید خرید است. اکنون معامله گران احساس می کنند به آنها خیانت شده است. در ابتدا، پیش بینی فدرال رزرو این بود که افزایش 75 واحدی نرخ بهره تاریخی است و بعید است که تکرار شود. با این حال تورم ادامه دارد. در دراز مدت، یک رویکرد صادقانه می‌تواند باعث هرج و مرج بیشتر در قسمت جلویی شود و شروع به بهبود سریع‌تر کند.

یک مطالعه موسسه بروکینگز نشان داد که درک تورم ایالات متحده در عصر کووید، به این نتیجه غیرقابل تعجب رسید: فدرال رزرو باید نرخ بیکاری را بسیار بالاتر از پیش بینی 4.1 درصدی خود افزایش دهد تا با موفقیت تورم را تا پایان سال 2024 به هدف 2 درصدی خود کاهش دهد.

فدرال رزرو بیش از یک دهه است که نرخ بهره را در سطوح پایین تاریخی نگه داشته است. سرمایه‌گذاران، شرکت‌ها و جامعه به گونه‌ای عمل می‌کنند که گویی نرخ‌های بهره نزدیک به صفر به عنوان یک هنجار عمل می‌کنند. جای تعجب نیست که خروج سریع از این هنجار بازار را مختل کرده است. و تاثیر بسیار فراتر از بازار است. تأثیر چنین افزایشی بر بدهی ملی بسیار طاقت‌فرساتر است.

مربوط: چه چیزی بازار گاوی Crypto را در سال 2024 هدایت خواهد کرد؟

اما افزایش در راه است. هیچ ابهامی دربارهی آن نیست. ادامه طلسم داشتن برخی سودهای اضافی مشابه 75 امتیاز پایه به نوعی ارجح تر است زیرا بازار آن را به یکباره احساس نمی کند. بازارها سزاوار دانستن حقیقت هستند، نه فقط سرمایه گذاران. به همان اندازه مهم، جامعه شایسته شروع در مسیر بهبود است. شاید امروز صبح شروع کرده باشیم. در عوض، در ماه های آینده انجام خواهد شد.

از آنجایی که به ارزهای دیجیتال مربوط می شود، افزایش نرخ نباید روند را در مقایسه با دارایی های سنتی تغییر دهد. هر ضربه ای به بازار بر دارایی های دیجیتال و سنتی تأثیر می گذارد. اصلاحات نظارتی برای ظهور یک بازار صعودی دیگر مورد نیاز است. حداقل تا سال آینده این اتفاق نخواهد افتاد. هر چه فدرال رزرو زودتر به عدد جادویی خود برسد، بهبود اقتصادی زودتر آغاز خواهد شد. به این ترتیب، جامعه کریپتو باید یک جدول زمانی سریع را حفظ کند. چسب زخم را پاره کنید و اجازه دهید تا زمانی که دستورالعمل های نظارتی در حال مذاکره هستند، بهبودی شروع شود.

ریچارد گاردنر او مدیرعامل Modulus است که برای مؤسساتی مانند ناسا، نزدک، گلدمن ساکس، مریل لینچ، جی پی مورگان چیس، بانک آمریکا، بارکلیز، زیمنس، شل، مایکروسافت، دانشگاه کرنل و دانشگاه شیکاگو فناوری می‌سازد.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Richard Gardner

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا