اخبار ارز دیجیتال

دولت ژاپن برای پاداش دادن به کار دولت محلی، NFT صادر می کند

در مجموع هفت شهردار به خاطر ابتکارات مختلفی که برای تسهیل زندگی شهروندان در جوامع مربوطه خود انجام داده اند، جوایز NFT را دریافت کردند.

دولت ژاپن یکی از اولین کشورهایی بود که توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را به عنوان پاداش تکمیلی برای شناسایی تلاش‌های دولت محلی که در حل چالش‌های محلی با استفاده از فناوری دیجیتال سرآمد هستند، صادر کرد.

مراسم اهدای جایزه توسط دبیرخانه کابینه به ریاست هیروکازو ماتسونو، دبیر ارشد کابینه، در مراسم “تابستان دیجیدن کوشین 2022” برگزار شد. به گزارش کوین پست، نخست وزیر فومیو کیشیدا نیز در این مراسم حضور داشت.

هفت شهردار به خاطر ایده های شهری خود که حول محور اقتصاد دیجیتال متمرکز شده بودند، شناخته شدند. از جمله شهردار ساکاتا سیتی، استان یاماگاتا، جایی که دولت شهر پیشنهاد استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی را برای تحویل محلی داد. شهر Maebashi در استان Gunma همچنین جایزه NFT را برای ایده پلتفرمی دریافت کرد که از دوربین های دستگاه های تلفن همراه برای ردیابی تغییرات در شرایط ترافیکی در زمان واقعی استفاده می کند.

NFTها در بلاک چین اتریوم با استفاده از پروتکل اثبات حضور (POAP) صادر شدند. NFT های صادر شده غیرقابل انتقال هستند و به روشی مناسب برای بزرگداشت توسعه یافته اند. این NFT ها غیر قابل انتقال هستند و در بازار ثانویه قابل معامله نیستند.

NFT با استفاده از Hazama Base، پلتفرم بلاک چین ارزان قیمت Indiesquare صادر شد. پیش از این، از همین پلتفرم برای صدور و توزیع NFT در رویدادی به میزبانی دفتر جوانان حزب لیبرال دموکرات استفاده شد.

مربوط: ژاپن در نظر دارد اصلاحات مالیاتی را برای جلوگیری از فرار سرمایه استارت‌آپ‌های کریپتو اجرا کند

ژاپن به عنوان کشوری شناخته می شود که فناوری و نوآوری را ترویج می کند و ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی های تجاری توسط دولت تنظیم می شوند. نخست وزیر این کشور نیز در گذشته در موارد متعددی نسبت به استفاده از NFT ابراز علاقه کرده است. بنابراین ابتکار اخیر دولت می تواند به یک سنت برای ادامه تبدیل شود.

NFT ها در دوران اوج بازار صعودی مورد توجه زیادی قرار گرفتند، اما علاقه به بازار NFT به شدت کاهش یافته است زیرا بازار ارزهای دیجیتال رکود داشته است.در حالی که بسیاری از کارشناسان به سرعت NFT ها را به عنوان متعصبان صعودی رد می کنند، ابتکارات اتخاذ شده توسط دولت ژاپن بر پذیرش فناوری نوظهور در سراسر بازارها تاکید دارد.

نویسنده: Prashant Jha

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا