اخبار ارز دیجیتال

ژاپن در نظر دارد اصلاحات مالیاتی را برای جلوگیری از فرار سرمایه استارت‌آپ‌های کریپتو اجرا کند

کارشناسان صنعت می گویند که طرح فعلی نوآوری داخلی در بخش کریپتو را خفه می کند.

به گزارش Yomiuri Shimbun، آژانس خدمات مالی ژاپن در حال بررسی تجدید نظر در سیستم مالیات ارز مجازی برای شرکت ها قبل از اصلاحات مالیاتی ۲۰۲۳ است. تغییرات پیشنهادی شامل حذف بدهی عایدی سرمایه کریپتو شرکتی در پایان هر سال مالیاتی و تغییر طبقه‌بندی دارایی‌های کریپتو برای افزایش حداکثر مالیات بر عایدی سرمایه از ۵۵% به ۲۰% کاهش می‌شود.

بر اساس قانون مالیات فعلی ژاپن، سود سرمایه‌ای محقق نشده در ارزهای دیجیتال به عنوان درآمد در پایان هر سال مالی (۳۱ مارس) شناسایی می‌شود که منجر به بدهی مالیات بر درآمد می‌شود. علاوه بر این، درآمدهای رمزنگاری شخصی و شرکتی بیش از ۲۰۰۰۰۰ ین (۱۴۶۳ دلار) در هر سال مالی به عنوان “درآمد متفرقه” طبقه بندی می شود و با نرخ هایی از ۱۵٪ تا ۵۵٪، از جمله نرخ مالیات ساکنان محلی، مشمول مالیات می شود. در مقابل، سود حاصل از معاملات سهام و ارز در بالاترین سطح تنها مشمول مالیات ۲۰ درصدی است.

ساکنان دائم خارجی ژاپن نیز مشمول نرخ مالیات اسمی ۵۵ درصد یا بالاتر هستند. همه فعالیت‌های درآمدزای کریپتو، مانند وام‌دهی غیرمتمرکز، استخراج بیت‌کوین، و تجارت ساده ارزهای دیجیتال، بر اساس سایر درآمدها مشمول مالیات می‌شوند. همچنین از دست دادن سرمایه ناشی از عملیات ارزهای دیجیتال نمی تواند به آینده منتقل شود.

کارشناسان صنعت می گویند که تعهدات مالیاتی بالای استارت آپ های کریپتو ژاپنی نقش بزرگی در انتقال شرکت ها به خارج از کشور ایفا می کند. یکی از این شرکت‌ها، شبکه Astar، مرکز شبکه غیرمتمرکز Polkadot، تصمیم گرفت در اوایل امسال توکن‌هایی را در خارج از کشور منتشر کند تا از صورت‌حساب‌های سنگین مالیاتی جلوگیری کند و اکنون دفتر مرکزی آن در سنگاپور است. بنیانگذار Astar، سوتا واتانابه، نظرات خود را در مورد اصلاحات مالیاتی پیشنهادی بیان کرده و گفته است که “هنوز در راه است، اما می تواند حرکت خوبی برای صنعت Web3 باشد.”نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا