اخبار ارز دیجیتال

تراشه استخراج نانو بیت کوین جک دورسی به سمت نمونه اولیه می رود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بلوک طراحی نمونه اولیه تراشه ASIC جدید را تکمیل کرده است. این به ما این امکان را می‌دهد که به سرعت با برنامه‌های خود برای ارائه یک طراحی دکل استخراج بیت کوین «منبع باز» به بازار پیش برویم.

بلاک، یک شرکت خدمات مالی و فناوری متعلق به مدیر عامل سابق توییتر، جک دورسی، اعلام کرده است که طراحی نمونه اولیه یک تراشه جدید استخراج بیت کوین (BTC) پنج نانومتری (۵ نانومتری) را تکمیل کرده است. ادعا می کند که این کلید عدم تمرکز عرضه بیت کوین است. دکل معدن.

در یک پست وبلاگی که در ۲۸ آوریل منتشر شد، بلاک توضیح داد که توسعه یک ریگ ASIC استخراج بیت کوین هم از نظر مالی و هم از نظر فنی دشوار است. این منجر به “تمرکز بیش از حد سیلیکون استخراج بیت کوین سفارشی” در دستان چند شرکت منتخب شد. بلاک معتقد است این تمرکز برای ماینرها و کل شبکه بیت کوین مضر است.

به طور خاص، شرکت مستقر در سانفرانسیسکو با فروش ASIC های مستقل و سایر اجزای سخت افزاری برای کمک به استخراج بیت کوین، قصد دارد “نوآوری را بهینه کند و مقیاس اکوسیستم سخت افزاری استخراج بیت کوین را به حداکثر برساند.” شما می نویسید که قصد دارید این فناوری را به عنوان ” منبع باز” تا حد امکان.

این پست اضافه می‌کند که گام‌های برداشته شده در چند ماه گذشته به شرکت اجازه می‌دهد تا با طراحی‌های جدید آزمایش کند و تراشه‌های استخراج بیت‌کوین کارآمدتر و مقرون‌به‌صرفه‌تر را به بازار بیاورد. بلاک اضافه کرد که برای سرعت بخشیدن به این توسعه، تعداد زیادی تراشه ASIC از اینتل خریداری کرده است.

در ۱۸ آوریل، اینتل اعلام کرد که سفارشات جدید ASIC های سری Blockscale 1000 خود را تا ۲۰ اکتبر متوقف می کند و ارسال آنها را در آوریل ۲۰۲۴ به عنوان بخشی از اقدامات کاهش هزینه خود متوقف می کند. بلاک گفت که این جذب سنگین ASIC از اینتل به تسریع توسعه تراشه های ۳ نانومتری خود کمک می کند.

اکنون می‌توانیم تیم طراحی خود را بر روی توسعه پیشرفته ASIC 3 نانومتری متمرکز کنیم.

مقیاس نانومتری (۱ نانومتر) تقریباً به اندازه عرض دو اتم سیلیکون است. همانطور که بخشی از تراشه کوچکتر می شود، ترانزیستورهای بیشتری روی قالب سیلیکونی هم اندازه قرار می گیرند. با کاهش اندازه کلی، جریان برای انجام محاسبات باید مسافت کمتری را در مدار طی کند، بنابراین بازده کلی افزایش یافته و گرمای کمتری تولید می‌شود.

مربوط: ماینفلاسیون: هزینه استخراج ۱ بیت کوین در ایالات متحده تا سال ۲۰۲۳ از ۵۰۰۰ دلار به ۱۷۰۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

شایان ذکر است که تراشه های ۵ نانومتری ASIC مدتی است که در دسترس هستند. اولین ASIC های ۵ نانومتری توسط شرکت معدنی چینی Canaan در سال ۲۰۲۱ منتشر خواهند شد. اکثر ASIC های استخراج بیت کوین در حال حاضر بر روی تراشه های ۵ نانومتری اجرا می شوند، اما هیچ شرکتی طراحی تراشه ASIC خود را منبع باز نکرده است.

ریگ ماینینگ Bitmain S19 ASIC. منبع: بیت مین

ASIC مخفف “مدار مجتمع ویژه برنامه” (ASIC) است و به یک دستگاه کامپیوتری بهینه شده برای تکمیل یک عملکرد محاسباتی منفرد اشاره دارد که معمولاً در ارزهای دیجیتال اثبات کار مانند بیت کوین برای استخراج استفاده می شود.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات رمزنگاری – نکات بیشتر در مورد مالیات رمزنگاری شدهنویسنده: Tom Mitchelhill

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا