اخبار ارز دیجیتال

این پایان کریپتو نیست: مدیر دارایی اتحادیه اروپا 5 دلیل را نام می برد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بیت کوین در سال های 2022 و 2021 به عنوان یک پوشش تورم شکست خورد، اما اگر تورم بالاتر از اهداف بانک مرکزی باقی بماند، عرضه محدود بیت کوین همچنان می تواند توجه ها را به خود جلب کند.

به گفته مدیر دارایی برجسته اروپا، ادامه زمستان ارزهای دیجیتال و سقوط گسترده صنعت به این معنا نیست که دارایی های دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) محکوم به شکست هستند.

بیت کوین نتوانست از سرمایه گذاران در برابر افزایش تورم در سال های 2021 و 2022 محافظت کند، اما به گفته مدیر سرمایه گذاری مدیر سرمایه گذاری آموندی در پاریس، اگر تورم بالاتر از هدف بانک مرکزی باقی بماند. عرضه محدود بیت کوین همچنان ممکن است توجه بیشتری را به خود جلب کند.

مورتیه وینسنت، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری آموندی و پریر تریستان، اقتصاددان کلان، مقاله‌ای موضوعی را در 2 مارس منتشر کردند که وضعیت فعلی و چشم‌انداز بازار ارزهای دیجیتال را تحلیل می‌کرد. مدیر اجرایی استدلال کرد که بیت کوین در دو سال گذشته به دلیل «افزایش چشمگیر نرخ سیاست و بازار» که بر «همه طبقات دارایی» فشار وارد می‌کند، نتوانسته است به عنوان یک محافظ تورم عمل کند.

به گفته نویسندگان مقاله، افزایش نرخ بهره اسمی احتمالا متوقف می شود و اگر تورم بالا باشد، ممکن است کاهش یابد، اما افزایش نیافته است.احتمالا مدیر سرمایه گذاری آموندی می گوید:

این یک محیط بسیار مطلوب‌تر برای دارایی‌هایی با عرضه محدود و مدت زمان ذاتا طولانی است، زیرا جذابیت اصلی پتانسیل آینده است تا شرایط فعلی.

این تحلیلگر همچنین پنج دلیل ارائه کرد که چرا شکست‌های اخیر در صنعت کریپتو، از جمله فروپاشی شرکت‌هایی مانند FTX و سلسیوس، ممکن است به معنای پایان ارزهای دیجیتال نباشد.

مدیران آموندی گفتند که بحران اخیر احتمالاً انتظارات واقع بینانه تری را از صنعت به ارمغان خواهد آورد و “گندم را از کاه جدا می کند.” آنها ارزهای دیجیتال را با سهام فناوری بلو چیپ مقایسه کردند. سهام‌های فناوری تراشه‌های آبی نیز قبل از شروع به شکوفایی، سقوط قیمت عمده‌ای را تجربه کردند. تحلیلگران همچنین خاطرنشان کردند که رکود فعلی بازار همچنان با چرخه قیمت تاریخی بیت کوین سازگار است.

نمودار تاریخچه قیمت بیت کوین منبع: CoinGecko

وینسنت و تریستان به انتقال موفقیت آمیز اتریوم به یک بلاک چین اثبات سهام اشاره کردند و بر توانایی این صنعت در کاهش مصرف انرژی تاکید کردند. مدیریت همچنین خاطرنشان کرد که گزاره‌های ارزش کلیدی ارزهای دیجیتال، مانند تمرکززدایی و تغییر ناپذیری تراکنش‌ها، تحت تأثیر بحران قرار نگرفتند.

دلیل دیگر این است که شرکت های برجسته در امور مالی و سایر صنایع به طور کامل ابراز علاقه به ارزهای دیجیتال را متوقف نکرده اند، زیرا شرکت های بزرگی مانند Blackrock سهام Circle را در سال 2022 خریداری کردند. همین.

مربوط: فرانسه به دنبال تصویب قانون سختگیرانه مجوز شرکت های رمزنگاری است

در نهایت، تحلیلگران استدلال می کنند که اگرچه مقررات احتمالاً باعث کاهش موقت قیمت می شود، اما احتمالاً تأثیر مثبت تری بر صنعت خواهد داشت. آنها تاکید کردند که بسیاری از رگولاتورها در نهایت تصمیم گرفتند که ارزهای دیجیتال را به طور کامل ممنوع نکنند و کشورهای توسعه یافته اکنون آن را به عنوان یک امکان می بینند.

مدیر سرمایه‌گذاری آموندی، علی‌رغم ابراز برخی خوش‌بینی‌ها در مورد آینده ارزهای دیجیتال، گفت که سودمندی اقتصادی واقعی ارزهای دیجیتال «هنوز باید به طور کامل تأیید شود». کارشناسان می گویند که این امر مستلزم استفاده گسترده از بلاک چین های عمومی در اقتصاد واقعی و تقاضای غیر سوداگرانه مرتبط است.

نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا