اخبار ارز دیجیتال

فصل قانونگذاری اتحادیه اروپا: قانون رمزگشایی شده، 3 تا 10 اکتبر

در یک هفته، نهادهای اتحادیه اروپا به یک قطعنامه دوستدار رمزنگاری رای مثبت دادند و MiCA را به مرحله بعدی برد.

هفته گذشته، به نظر می رسید اتحادیه اروپا درگیر تصمیم گیری هایی است که آینده صنعت ارزهای دیجیتال را مشخص می کند. ابتدا، 566 نفر از 705 عضو پارلمان اروپا به قطعنامه ای که توسط لیدیا پریرا، عضو پارلمان اروپا تهیه شده بود، رأی مثبت دادند.

این قطعنامه از مقامات ۲۷ کشور عضو می‌خواهد که یک «رژیم مالیاتی ساده‌شده» را برای کاربران ارزهای دیجیتال درگیر در معاملات گاه به گاه یا کم‌ارزش در نظر بگیرند و از فناوری بلاک چین برای ارائه «کارایی» به مقامات مالیاتی ملی و ترویج جمع‌آوری مؤثر مالیات استفاده کنند. ” همچنین از کمیسیون اروپا می‌خواهد تا بررسی کند که آیا تبدیل ارزهای مجازی به پول قانونی مشمول مالیات است یا خیر، بسته به محل انجام معامله.

در همین حال، نمایندگان کمیسیون شورای اروپا متن نهایی چارچوب بازار دارایی های رمزنگاری (MiCA) را برای رأی گیری به پارلمان ارسال کردند. اگر کمیته های پارلمانی متن را تصویب کنند، این سیاست می تواند از سال 2024 اجرایی شود. جلسه بعدی این کمیته قرار است 10 اکتبر برگزار شود. ایالات عضو.

در بحبوحه تهاجم نظامی در اوکراین، از مجموعه تحریم های جدیدی که اتحادیه اروپا علیه روسیه وضع کرده است، مستثنی نبود. تحریم های جدید شامل ممنوعیت کامل پرداخت های ارزهای دیجیتال بین مرزی بین روسیه و اتحادیه اروپا است. این بیانیه شامل ممنوعیت «هر گونه کیف پول، حساب یا خدمات نگهبانی ارز دیجیتال، بدون در نظر گرفتن ارزش کیف پول» است. این مدت کوتاهی پس از تایید مقامات روسیه برای استفاده از رمزارز برای پرداخت های فرامرزی انجام شد.

دولت نروژ حذف مشوق های مالیاتی برای استخراج کنندگان بیت کوین را پیشنهاد می کند

Trygve Slagsvold Vedum وزیر دارایی نروژ پیشنهاد کرده است که دولت طرحی را لغو کند که به مراکز داده کریپتو اجازه می دهد تا نرخ های تخفیف قبوض برق را پرداخت کنند. دولت گفت که به دلیل افزایش تقاضا برای برق در مناطق خاص، نرخ تنزیل باید به تدریج حذف شود. وزیر گفت: “تامین برق در حال فشرده شدن است و قیمت ها در بسیاری از نقاط در حال افزایش است. همزمان استخراج ارزهای دیجیتال در نروژ در حال افزایش است. ما به این نیرو برای جوامع خود نیاز داریم.”

به خواندن ادامه دهید

ژاپن در متاورس و NFT سرمایه گذاری می کند

فومیو کیشیدا که از سال 2021 نخست وزیر ژاپن خواهد بود، گفت که سرمایه گذاری دولت در تحول دیجیتال ژاپن از قبل شامل صدور توکن های غیرقابل تعویض (NFT) برای دولت های محلی است. وی همچنین به دیجیتالی شدن کارت های ملی اشاره کرد. علاوه بر این، نخست وزیر گفت: “کابینه تلاش ها را برای گسترش استفاده از خدمات وب 3.0 که از Metaverse و NFT استفاده می کند، ترویج خواهد کرد.” مقامات گفتند که دولت برای ارتقای خدمات Web3 از جمله خدمات NFT و Metaverse تلاش خواهد کرد.

به خواندن ادامه دهید

کیم کارداشیان 1.26 میلیون دلار به SEC پرداخت می کند

کیم کارداشیان، فعال آمریکایی، به دلیل مشارکت در تبلیغ یک طرح ارز دیجیتال به نام اتریوم مکس، ۱.۲۶ میلیون دلار جریمه خواهد پرداخت. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده اتهاماتی را علیه کارداشیان به دلیل “ترویج امنیت ارز دیجیتال ارائه شده و فروخته شده توسط اتریوم مکس در رسانه های اجتماعی” بدون افشای پرداخت های دریافتی برای مشارکت تبلیغاتی خود منتشر کرد. او با پرداخت 1.26 میلیون دلار جریمه موافقت کرد. ، بهره برداری و علاقه، و با تحقیقات بیشتر SEC در مورد پروژه Ethereum Max همکاری خواهد کرد.

به خواندن ادامه دهید

نویسنده: David Attlee

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا