اخبار ارز دیجیتال

بیا بریم! بنیاد Uniswap با ۸۶ میلیون رای موافق این امر را محقق کرد

هدف این بنیاد ساده‌سازی برنامه کمک مالی Uniswap و «تقویت مجدد حکمرانی» است.

طرح ۷۴ میلیون دلاری برای بنیاد جدید Uniswap توسط دو مدیر سابق Uniswap Lab پس از اینکه پیشنهاد آنها بیش از ۹۹ درصد از دارندگان توکن UNI را به خود اختصاص داد به واقعیت تبدیل شد.

بر اساس پیشنهاد اولیه، هدف این بنیاد ساده‌سازی برنامه کمک مالی Uniswap (UPG) و کاهش اصطکاک در سیستم حاکمیتی پروتکل است.

دوین والش، یکی از مدیران سابق Uniswap Labs که اکنون مدیر اجرایی UF است، نتایج را در توییتی در ۲۴ آگوست به اشتراک گذاشت و اظهار داشت که پیشنهاد تشکیل این بنیاد “رای نهایی را تصویب کرده است!”

به گفته وب سایت Uniswap، این بنیاد بیش از ۸۶ میلیون رای یا بیش از ۹۹ درصد از کل آرا موافق و تنها ۷۷۰ رای مخالف دریافت کرد. هنگامی که برای اولین بار در ۵ آگوست اعلام شد، واکنش جامعه متفاوت بود، با رای مثبت علی رغم پیشنهاد اولیه.

دوره رای گیری از ۱۷ اوت آغاز شد و در ۲۴ اوت در ساعت ۲:۱۹ بعد از ظهر (GMT +10) پایان یافت. رای گیری در اپلیکیشن Uniswap انجام شد و رای دهندگان برای رای دادن باید توکن های UNI را نگه می داشتند. برای تصویب این رای به آستانه ۴۰ میلیون رای به نفع UF نیاز بود.

والش گفت UF در حال حاضر “روی زمین” با اولویت های اصلی از جمله مصاحبه با “نامزدهای با استعداد و همسو با ارزش” برای پیوستن به تیم، افزایش سطح UPG و “احیای حکومت” است.

طبق کمیته استخدام بنیاد Uniswap، کارمندانی که برای استخدام در نظر گرفته می شوند عبارتند از: رهبران جامعه، رهبران مشارکت، رهبران حاکمیت، تحلیلگران و رهبران کمک هزینه، رهبران ارتباطات و امور مالی، روابط توسعه دهندگان و رهبران پروتکل.

غیر متمرکز یا نه؟

اما با وجود تعداد زیادی از آرا به نفع UF، برخی از افراد در توییتر این سوال را مطرح می‌کنند که واقعاً جامعه چقدر بر تصمیمات Uniswap کنترل دارد.

سفیر جامعه چین لینک “ChainLinkGod” با ۱۵۰۲۰۰ دنبال کننده در توییتر گفت سازمان غیرمتمرکز خودمختار Uniswap (DAO) به جای اینکه یک بنیاد متمرکز باشد، باید «تصمیم بگیرد که چگونه از بودجه جمع آوری شده استفاده شود».

یکی دیگر از اعضای جامعه پیشنهاد شد نتیجه نظرسنجی “Whale Run” بود که ۲۰ آدرس برتر با ۸۱.۵۷ میلیون یا ۹۹.۷ درصد از توکن های مورد استفاده برای رای دادن به این پیشنهاد رای دادند.

والش، همراه با رئیس فعلی عملیات کن نگ، قصد دارد یک تیم ۱۲ نفره بسازد و وزارت خزانه داری برای سازمان مستقل غیرمتمرکز Uniswap (DAO) است که در حال حاضر بیش از ۳ میلیارد دلار توکن UNI دارد. ۷۴ میلیون دلار درخواست می کند.

از ۷۴ میلیون دلار، UF قصد دارد ۶۰ میلیون دلار را به برنامه کمک هزینه Uniswap (UGP) و ۱۴ میلیون دلار باقیمانده را برای بودجه عملیاتی خود اختصاص دهد.

Uniswap بزرگترین صرافی غیرمتمرکز جهان (DEX) از نظر حجم معاملات است. از زمانی که Uniswap در نوامبر ۲۰۱۸ راه اندازی شد، این پروتکل از حجم تجمعی بیش از ۱ تریلیون دلار پشتیبانی کرده است. رقابت با صرافی متمرکز کوین بیس.نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا