اخبار ارز دیجیتال

رگولاتور اوراق بهادار اسرائیل در تلاش برای ایجاد چارچوب قانونی رمزنگاری است

پس از سال‌ها الزام کمیته‌های متعدد، مقامات اسرائیلی آماده اظهار نظر عمومی در مورد پیشنهاد خود برای چارچوب قانونی رمزنگاری هستند.

سازمان اوراق بهادار اسرائیل (ISA) چارچوبی را برای تنظیم دارایی‌های دیجیتال پیشنهاد کرده است، زیرا تعداد سرمایه‌گذاران اسرائیلی در معرض دارایی‌های دیجیتال در حال افزایش است و به گفته این تنظیم‌کننده، بیش از 150 شرکت در اسرائیل فعالیت می‌کنند.

رگولاتور این پیشنهاد را در ژانویه 2023 منتشر خواهد کرد و هدف از دستیابی به “ارزش مضاعف” در پرداختن به ریسک های مرتبط با سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال را مشخص می کند و در عین حال به تنظیم کننده ها ابزاری برای اتخاذ مقررات می دهد.

مقامات در چند سال گذشته کمیسیون های متعددی را برای بررسی و تنظیم صدور ارزهای دیجیتال و ترویج توسعه بازار دیجیتال اسرائیل ایجاد کرده اند.

آخرین کمیسیون وظیفه بررسی سیاست آژانس در مورد محصولات سرمایه گذاری دارایی دیجیتال را بر عهده داشت.

این پیشنهاد همچنین شامل اصلاحاتی در تعریف اصطلاح «اوراق بهادار» است که شامل «دارایی‌های دیجیتال» مورد استفاده در سرمایه‌گذاری‌های مالی است.

علاوه بر این، تعریفی از “دارایی های دیجیتال” به عنوان “نمایندگی” دیجیتالی ارزش یا حقوق مورد استفاده در سرمایه گذاری های مالی اضافه شده است.

مقامات همچنین به دنبال اختیاراتی برای نظارت بر صنعت دارایی های دیجیتال هستند، از جمله تعیین الزامات برای صادرکنندگان و واسطه ها و اعمال تحریم برای تخلفات.

این سند تا 12 فوریه برای اظهار نظر عمومی باز است. همچنین به دنبال این است که مشخص کند که صادرکنندگان دارایی‌های دیجیتال باید قبل از صدور یا ثبت دارایی‌ها برای تجارت، اسنادی مانند دفترچه‌ها را صادر کنند.

حمایت از سرمایه‌گذاران، واسطه‌های صنعت دارایی‌های دیجیتال را ملزم به رعایت قوانین مشابهی می‌کند که در مورد واسطه‌های سنتی صنعت اوراق بهادار اعمال می‌شود، مانند الزامات داشتن مجوزها و رعایت استانداردهای کفایت سرمایه.

حوزه‌هایی که به قابلیت‌های منحصربه‌فرد دارایی‌های دیجیتالی می‌پردازند، مانند توانایی استفاده از قراردادهای هوشمند و امکان توکن‌ها با عملکردهای متعدد، نیز ذکر شد.

با اجازه ایجاد مبادلات دارایی دیجیتال و اجازه استفاده از دارایی های دیجیتال به عنوان وثیقه، هدف تنظیم کننده ارتقای توسعه صنعت دارایی دیجیتال اسرائیل است.

همچنین با توانمندسازی مقامات برای مداخله در مواقع مشکوک به تقلب، به خطرات مرتبط با دارایی های دیجیتال، مانند پتانسیل تقلب و دستکاری بازار پرداخت.

مربوط: دادگاه اسرائیل حکم داد که مقامات می توانند رمزنگاری را در 150 کیف پول در لیست سیاه توقیف کنند

این امر پس از آن صورت می‌گیرد که Shira Greenberg، اقتصاددان ارشد اسرائیل، فهرستی از توصیه‌ها را به سیاست‌گذاران ارائه کرده است که چگونه باید به قوانین دارایی‌های دیجیتال نزدیک شوند و پذیرش کریپتو را تقویت کنند.

گرینبرگ در گزارشی 109 صفحه‌ای که در پایان نوامبر 2022 به وزیر دارایی ارائه می‌شود، گفت که یک طرح جامع‌تر پلتفرم‌های معاملاتی و صادرکنندگان ارزهای دیجیتال را همسو می‌کند و اختیارات تنظیم‌کننده‌ها را برای نظارت بر صنعت تقویت می‌کند. ما خواستار یک چارچوب نظارتی شدیم.

نویسنده: Ciaran Lyons

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا