اخبار ارز دیجیتال

صرافی کریپتو اسراییلی اولین کشوری شد که مجوز بازار سرمایه را دریافت کرد

اوایل این هفته، یک صرافی ارزهای دیجیتال اسرائیل اولین شرکت ارز دیجیتال در این کشور شد که مجوزی را دریافت کرد که به آن اجازه می‌دهد با یک بانک محلی کار کند.

بر اساس پست 18 سپتامبر در رسانه های اجتماعی خود، Bits of Gold، صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در اسرائیل، به اولین شرکت ارزهای دیجیتال تبدیل شده است که مجوز را از سازمان بازار سرمایه در این کشور دریافت کرده است.

در نتیجه مجوز، Bits of Gold می‌تواند ارز دیجیتال را از طریق نگهبانی امن در کیف پول بیت‌های طلایی که قبلا متعهد شده بود ذخیره کند. همچنین شروع به ارائه خدماتی خواهد کرد که به بانک ها و سایر مؤسسات مالی اجازه می دهد به خدمات دارایی دیجیتال متصل شوند.

بیت‌های طلا در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که مجوز گام بعدی در مأموریت آنها برای دسترسی بیشتر به دنیای ارزهای دیجیتال برای شهروندان اسرائیلی “به روشی ساده و امن” است.

مقامات اسرائیلی محدودیت‌هایی را برای پرداخت‌های نقدی در این کشور اعمال کرده‌اند، زیرا به دنبال مبارزه با فعالیت‌های غیرقانونی و ترویج تغییر به پرداخت‌های دیجیتال در این کشور هستند.

با این وجود، پذیرش نهادی در این کشور کند بوده است، زیرا بانک‌های اسرائیلی تا همین اواخر نسبت به ارزهای رمزپایه و خدمات بلوک بسیار غیردوستانه بودند و به مسائل مربوط به مبارزه با پولشویی (AML) اشاره می‌کردند.

در سال 2017، دادگاه عالی اسرائیل حکم داد که بانک محلی Leumi از نظر قانونی مجاز است از ارائه خدمات به بیت‌های طلا امتناع کند و حکم داد که ماهیت بیت‌کوین آن را از انطباق با الزامات ALM محروم کرده است. او ادعا کرد که این امکان وجود دارد.

با این حال، موضع دادگاه عالی تا سال 2019 تغییر کرد و حکم داد که Leumi نمی‌تواند حساب‌های Bits of Gold را بر اساس نگرانی‌های نظارتی مسدود کند، و این امر سابقه‌ای را برای سایر شرکت‌های ارزهای دیجیتال در انجام این کار ایجاد کرد.

اجرای مقررات جدید AML توسط دولت اسرائیل راه را برای همکاری بین بانک ها و صنعت ارزهای دیجیتال بازتر کرده است. این توسعه همچنین الزامی را تعیین کرد که شرکت‌های ارزهای دیجیتال باید مجوز داشته باشند، اما به شرکت‌هایی که درخواست مجوز کردند اجازه موقت برای ادامه فعالیت اعطا شد.

مربوط: Coinbase با تایید بانک مرکزی وارد هلند شد

یکی دیگر از موانع پذیرش نهادی در اسرائیل قانون مالیات است. بر اساس گزارشی که شرکت تحلیل ارزهای دیجیتال CoinCub در 8 سپتامبر منتشر کرد، این کشور اخیراً به عنوان سومین بدترین کشور از نظر مالیات بر ارزهای دیجیتال رتبه بندی شده است.

بر اساس گزارش Coincub، در اسرائیل، فروش ارزهای دیجیتال به طور کلی مشمول مالیات بر عایدی سرمایه تا 33٪ و مالیات بر درآمد تا 50٪ اگر فعالیت سرمایه گذاری مرتبط با تجارت باشد.

سازمان بازار سرمایه، بیمه و پس‌انداز به شرکت زیرساختی Hybrid Bridge Holdings اولین مجوز ارز دیجیتال خود را در اسرائیل در اوایل ماه جاری اعطا کرد، اما مجوز بیت‌های طلا که دریافت کرده بود به کارگزاران فعال داده نشد. این اولین مجوز بود.

نویسنده: Luke Huigsloot

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا