🚨 اخبار ارز دیجیتال

آیا ری دالیو به گاو بیت کوین تبدیل می شود؟

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از هر گونه تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، با تماس با کارشناسان مالی، تحقیقات خود را انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

در یک پست وبلاگ اخیر، ری دالیو پیش بینی هایی را به اشتراک گذاشت که ممکن است نشان دهد بیت کوین به سمت یک روند صعودی می رود.

دالیو اشاره می کند که چه چیزی باعث درآمد خوب می شود: یک وسیله تجارت پذیرفته شده در سطح جهانی و مکانی برای پارک ثروت. در حال حاضر بزرگترین رقبا دلار، یورو، ین و رنمینبی چین هستند. اما مسئله این است که همه اینها به بدهی مرتبط است. این بدان معناست که وقتی این ارزها را نگه می‌دارید، در واقع وعده پرداخت، یعنی تعهدات بدهی را دارید.

این بر یک حقیقت ساده تأکید می کند: اعتماد زمانی کاهش می یابد که خطر بازپرداخت بدهی ها یا بازپرداخت با ارز کاهش یافته زیاد باشد. اگر کشوری در بدهی بیش از حد خود شنا کند، بانک مرکزی ممکن است پول بیشتری را برای کاهش فشار چاپ کند و منجر به کاهش ارزش پول شود.

نمودار BTCUSD
نمودار بیت کوین/USDT از TradingView

طلا متفاوت است. پشتوانه آن بدهی نیست. در برابر کاهش ارزشی که در زمان شروع تورم به پول نقد و اوراق قرضه ضربه می زند، مقاومت بیشتری نشان می دهد. بانک‌های مرکزی و سرمایه‌گذاران طلا را دوست دارند، زیرا در برابر بدهی‌ها و تورم ضعیف نمی‌شود. در واقع، طلا پس از ارزهای اصلی، سومین ذخیره ذخیره شده است.

اکنون ارزهای رمزنگاری شده مانند طلا هستند زیرا پولی غیر بدهی هستند. در حالی که برخی ممکن است استدلال کنند که سنگ‌های قیمتی یا آثار هنری هدف مشابهی را دنبال می‌کنند – بدون بدهی، قابل حمل و ذخیره‌های ارزش شناخته‌شده – تمرکز دالیو روی اوراق بهادار مالی شناخته‌شده است.

وقتی سیستم به خوبی کار می کند، بدهی یا بحران تورمی وجود ندارد و دولت ها وظایف پولی خود را بدون کاهش ارزش پول مدیریت می کنند، دارایی های مالی سالم هستند. اما زمانی که مشکلات پیش می‌آید، دالیو می‌گوید که طلا دارایی خوبی برای داشتن است، زیرا یک پوشش قابل اعتماد است، به این معنی که در سبد سهام او تنوع‌بخش است. با این حال، او مراقب است تا روشن کند که مشاوره سرمایه گذاری مستقیم ارائه نمی کند، بلکه فقط دیدگاه خود را در مورد بازارها ارائه می دهد.

منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا