🚨 اخبار ارز دیجیتال

آیا زمان درخشش بیت کوین فرا رسیده است؟پوند انگلیس در برابر دلار به پایین ترین حد خود رسید

دلار آمریکا برنده آشکاری بوده است زیرا سرمایه گذاران به بزرگترین اقتصاد جهان پناه می برند، اما ضعف پوند انگلیس می تواند برای بیت کوین مثبت باشد.

پس از اعلام کاهش مالیات و افزایش بیشتر بدهی ها برای کاهش اثرات رکود، پوند انگلیس در برابر دلار آمریکا در ۲۶ سپتامبر به پایین ترین سطح خود رسید. این نوسان به سادگی منعکس کننده تردید سرمایه گذاران در مورد توانایی دولت برای حفظ هزینه های زندگی در سراسر منطقه است.

دلار آمریکا برنده آشکار است زیرا سرمایه گذاران به بزرگترین اقتصاد جهانی پناه می برند، اما ضعف پوند انگلیس می تواند یک مثبت خالص برای بیت کوین باشد.این ارز قدیمی ترین ارز در جهان است و از زمان پیدایش به طور مداوم مورد استفاده قرار گرفته است.

ارز فیات یک آزمایش ۵۲ ساله است

همانطور که امروز می دانیم، پوند بریتانیا (GBP) سفر خود را در سال ۱۹۷۱ پس از پایان یافتن عملاً تبدیل آن به طلا یا معادل های آن آغاز کرد. از آن زمان تاکنون، هیچ ارزی که توسط بانک انگلستان منتشر شده است، ارزش ثابتی نداشته است.

پس از اینکه بانک‌های مرکزی طی دو سال گذشته برای تحریک اقتصاد، نقدینگی را به بازارها اضافه کردند، تورم در مرکز بحث در سال ۲۰۲۲ قرار داشت. در نتیجه، قیمت مصرف کننده بریتانیا در اوت ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹.۹ درصد افزایش یافت.

در ۲۲ سپتامبر، دولت کاهش بی سابقه مالیات را اعلام کرد. این بالاترین رقم از سال ۱۹۷۲ بود و پوند انگلیس در ۲۶ سپتامبر به پایین ترین سطح روزانه ۱.۰۳۸ دلار در برابر دلار آمریکا رسید. ما باید نرخ های مالیات را کاهش دهیم و به شدت نرخ بهره را افزایش دهیم.

از دست دادن ارزش پوند انگلیس تکان دهنده است، اما ما باید دقیقاً تحلیل کنیم که بازارهای ارز جهانی چقدر مهم هستند و چقدر پوند انگلیس با ارزهای دیجیتال مرتبط است. پاسخ قسمت اول نسبتاً آسان است، اما بستگی به این دارد که آیا سپرده های بانکی، پس انداز و گواهی سپرده در نظر گرفته شود یا خیر. پایبندی به تعریف پول پایه، و اندازه گیری فقط پول نقد و سپرده های در گردش در بانک های مرکزی، ۱.۰۵ تریلیون پوند در ژوئن ۲۰۲۲.

با تبدیل به دلار آمریکا، واحد پول بریتانیا ۱.۱۱ تریلیون دلار یا حدود ۴ درصد از ۲۸.۲ تریلیون دلار پول پایه جهانی فیات است. در همین حال، یورو، واحد پول کشورهای منطقه یورو، با ۶ تریلیون دلار در رتبه بندی قرار دارد و پس از آن دلار آمریکا با ۵.۵ تریلیون دلار در رتبه بعدی قرار دارد. بنابراین اهمیت پوند همچنان بالاست و تولید ناخالص داخلی منطقه در سال ۲۰۲۱ با ۳.۱۹ تریلیون دلار پنجمین کشور بزرگ در جهان است.

در اکتبر ۱۹۹۰، دولت بریتانیا تصمیم گرفت GBP ها را بر اساس دویچه مارک جفت کند. با این حال، عملکرد مالی ضعیف بریتانیا، این کشور را مجبور به ترک جفت در سپتامبر ۱۹۹۲ کرد زیرا نرخ ارز آن ناپایدار شد. در نتیجه، نرخ بهره از ۱۰ درصد به ۱۵ درصد در جریان «چهارشنبه سیاه» افزایش یافت و ارزش پول پوند انگلیس در یک شب ۲۵ درصد کاهش یافت.

مربوط: پوند از یورو پیروی می کند.نرخ پوند دلار به پایین ترین حد خود رسید

محدودیت عرضه و کمبود می تواند به ارزهای دیجیتال فرصتی برای درخشش بدهد

تعداد کمی از دارایی ها می توانند با ارز فیات از نظر ارتباط رقابت کنند. بدون احتساب جواهرات و دارایی های غیرمالی، طلا حدود ۶ تریلیون دلار ارزش دارد و قطعاً رقیب قدرتمندی است. غول فناوری اپل با ارزش بازار ۲.۴۵ تریلیون دلاری در ارزش بازار سهام پیشتاز است و پس از آن آرامکو عربستان سعودی تولید کننده نفت ۲ تریلیون دلاری قرار دارد.

برون یابی ارتباط پوند انگلیس با ارزهای دیجیتال آسان نیست، اما بر اساس داده های Nomics، دلار آمریکا در ۸۹ درصد از معاملات جهانی بیت کوین پیشرو مطلق است و پس از آن ین ژاپن ۴ درصد و ۳ درصد است. . یورو ۲% استرلینگ ۲%

در نتیجه، در حالی که به نظر می رسد تأثیر مستقیم بر تجارت بیت کوین نسبتاً کم است، این واقعیت که قدیمی ترین ارز فیات در برابر دلار آمریکا به پایین ترین سطح خود رسیده است، می تواند ثابت کند که بازی را برای ارزهای دیجیتال تغییر می دهد.

طبق گزارش Porkopolis Economics، متوسط ​​نرخ انتشار پوند از سال ۱۹۷۰ تاکنون ۱۱.۲ درصد در سال بوده است. این رقم را می توان به طور مستقیم با ۹۰۰ سکه در روز یا ۱.۷ درصد صدور بیت کوین در سال مقایسه کرد.

مزایای یک ارز غیرمتمرکز زمانی آشکار می شود که مردم پس انداز و سرمایه گذاری را به شدت توسط محرک های بانک مرکزی کاهش دهند. اما در حال حاضر، دلار آمریکا برنده آشکار است و به بالاترین سطح خود در بیش از ۲۰ سال گذشته در مقایسه با سایر ارزهای اصلی جهانی رسیده است.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا