اخبار ارز دیجیتال

شرکت ایرانی برای استفاده از رمزارز برای واردات چراغ سبز دریافت می کند

وزارت بازرگانی ایران استفاده از پرداخت ارز دیجیتال برای واردات را برای تقویت تجارت داخلی تایید کرده است.

وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران استفاده از ارزهای رمزنگاری شده را برای واردات به کشور در بحبوحه تحریم‌های تجاری بین‌المللی تایید کرده است.

به گزارش اخبار داخلی، رضا فاطمی امین، وزیر بازرگانی گفت: مقررات دقیق استفاده از ارزهای دیجیتال برای تجارت و عرضه بیت کوین (BTC) و ماینرهای کریپتو در کشور با سوخت و برق منتشر خواهد شد.

امین تغییرات مقرراتی را در نمایشگاه تجاری صنعت خودرو در ۲۸ آگوست، تنها یک هفته پس از آن که برای اولین بار سفارش واردات خودروهایی به ارزش ۱۰ میلیون دلار با ارزهای دیجیتال را به عنوان روش پرداخت، داد. وزارت بازرگانی ایران قبلاً اعلام کرده بود که استفاده از ارزهای دیجیتال و قراردادهای هوشمند تا سپتامبر ۲۰۲۲ به طور گسترده در تجارت خارجی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

پس از واردات با سرمایه ارزهای دیجیتال، انجمن واردکنندگان ایران خواستار پارامترهای نظارتی شفاف شد تا اطمینان حاصل شود که کسب و کارها و واردکنندگان داخلی از تغییرات این بخشنامه آزار نخواهند داد.

وزیر امور خارجه گفت: مقررات جدید تمام مسائل مربوط به ارزهای دیجیتال از جمله روند اعطای مجوزها و تامین سوخت و انرژی به اپراتورهای استخراج داخلی را مشخص می کند.

قابل درک است که کسب و کارهای داخلی می توانند وسایل نقلیه و کالاهای مختلف وارداتی را با استفاده از ارزهای دیجیتال به جای پرداخت دلار و یورو به ایران وارد کنند.

مرتبط: ایران مجازات استفاده غیرقانونی از انرژی یارانه‌ای در استخراج کریپتو را تشدید کرد.

تحریم های تجاری بین المللی علیه ایران، عمدتاً به دلیل مخالفت با برنامه هسته ای این کشور، عملاً ارتباط ایران را با سیستم بانکی جهانی قطع کرده است.

با توجه به ماهیت غیرمتمرکز بلاک چین های عمومی مانند بیت کوین و اتریوم که توسط دولت ها یا مقامات مرکزی کنترل نمی شوند، ایران از آن زمان رمزارزها را به عنوان ابزاری برای مقابله و دور زدن تحریم های وارداتی به کار گرفته است.

وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران در ژوئن ۲۰۲۱ با بیش از ۲۵۰۰ مجوز برای راه‌اندازی عملیات جدید استخراج، مجوز فعالیت به ۳۰ مرکز استخراج ارز دیجیتال در کشور اعطا کرد. در ماه های بعد، دولت عملیات استخراج غیرقانونی معدن را سرکوب کرد، حتی برای کاهش فشار بر شبکه برق کشور، استخراج معدن را به مدت سه ماه ممنوع کرد.

نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا