اخبار ارز دیجیتال

گزارش: ایران با وجود کمبود احتمالی زیرساخت، آزمایش CBDC «رمزگذاری‌شده» را راه‌اندازی می‌کند

Cryptoreal سالهاست که آماده است. معرفی آن به دنبال معرفی ارزهای رمزنگاری شده برای تجارت خارجی در کشور صورت می گیرد.

اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد: بانک مرکزی ایران آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خود را از ۳۱ شهریور ماه آغاز خواهد کرد. به اصطلاح “Cryptoreal” چندین سال است که در مراحل برنامه ریزی قرار دارد.

طبق گفته اتاق بازرگانی، راه اندازی Cryptoreal در ابتدا برای ماه نوامبر برنامه ریزی شده بود، اما CBDC “ابزاری قدرتمند برای کمک به بهبود شمولیت مالی و برای CBI برای رقابت با سایر استیبل کوین ها در سراسر جهان است.” هدف آن عملکرد به عنوان یک کارشناسان داخلی اضافه کردند که نگران آمادگی شرکت‌ها برای استفاده از CBDC، درک عمومی از کیف پول‌های دیجیتال و تأثیری که این معرفی بر بانک‌ها خواهد داشت، هستند.

Cryptoreals همچنین راهی برای مبارزه با فسادی است که در ایران بیداد می کند. توسعه Cryptoreal در سال ۲۰۱۸ آغاز شد و بانک مرکزی قول داده است که CBDC را در تمام طول سال آزمایش کند.

الجزیره گزارش می دهد که CBDC بر روی پلتفرم Borna که با استفاده از Hyperledger Fabric، پلتفرم فناوری دفتر کل توزیع شده منبع باز IBM توسعه یافته است، اجرا خواهد شد. این خبرگزاری افزود: این بانک ریال کاغذی را با ریال الکترونیکی مبادله می کند. این پلتفرم مجاز است، بنابراین بانک مرکزی انتخاب می کند که در کدام بانک ها مشارکت کند.

برنا در سال ۲۰۱۹ برای کمک به نوسازی سیستم بانکی منسوخ ایران استخدام شد. منابع الجزیره می گویند پلتفرم برنا امکان ارائه خدمات مالی مبتنی بر کارمزد را فراهم می کند، اما بخشی از آزمایش فعلی نیست.

مرتبط: دولت ایران منبع تغذیه دکل‌های استخراج ارز دیجیتال قانونی در این کشور را قطع می‌کند.

استفاده از ارزهای رمزنگاری شده برای پرداخت در داخل ایران ممنوع است، اما در ماه اوت، ایرانیان شروع به استفاده از ارزهای رمزنگاری شده برای پرداخت واردات کردند، که باعث نگرانی کسب‌وکارهای ایرانی در مورد فقدان مقررات ارزهای دیجیتال شد. انجمن بلاک‌چین ایران نیز در گذشته شکایت‌های مشابهی را ارائه کرده بود.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا