🚨 اخبار ارز دیجیتال

انجمن ایمپالس ایران خواستار شفافیت نظارتی برای استفاده از رمزارزها در تجارت خارجی است

لابی‌گران شرکت‌ها از دولت‌ها می‌خواهند که زیرساخت‌های مناسب را برای جلوگیری از تحمیل رانت‌های تجاری ایجاد کنند.

پس از اولین گزارش رسمی پرداخت های رمزنگاری شده در تجارت خارجی کشور تحریم شده، واردکنندگان ایرانی به نیاز به مقررات پایدار برای ادامه تجارت از طریق ارزهای دیجیتال اشاره می کنند.

در ۲۰ آگوست، گزارش‌های داخلی به نقل از علیرضا مدیریتی، نماینده گروه واردکنندگان ایرانی و شرکت‌های خارجی، اعلام کردند که مقررات و زیرساخت‌های پایداری برای استفاده موفقیت‌آمیز از ارزهای دیجیتال برای واردات آماده می‌شود.

سوال این است که آیا دولت مقررات منسجمی در مورد استفاده از ارزهای رمزپایه تدوین کرده است تا در عرض دو ماه تغییر نکنند و تاجران فعال در این بخش آسیب نبینند؟

مدیری همچنین این تصور را که استفاده رسمی از ارزهای دیجیتال برای واردات می تواند پایان سلطه دلار در بازارهای ایران باشد را زیر سوال برد و به ظهور گروه های تجاری که به دنبال رانت به عنوان روش های پرداخت جدید هستند اشاره کرد و به من یادآوری کرد که می توانیم با هم ارتباط برقرار کنیم.

مربوط: دولت ایران تامین برق تجهیزات قانونی استخراج کریپتو در ایران را قطع کرد

در ۱۰ آگوست، ایران اولین سفارش واردات بین المللی خود را با ۱۰ میلیون دلار ارز دیجیتال ثبت کرد. مقامات جزئیاتی در مورد ارزهای رمزپایه استفاده شده یا واردات مربوطه ارائه نکردند، اما پیمان پاک گفت که این سفارش ۱۰ میلیون دلاری اولین تراکنش بین المللی است که در ارزهای دیجیتال تسویه شده است.

دولت اسلامی در اوایل سال ۲۰۱۷ آماده پذیرش ارزهای دیجیتال است.

در ژوئن ۲۰۲۱، وزارت بازرگانی ایران ۳۰ مجوز عملیات استخراج ارزهای دیجیتال را برای ماینرهای ایرانی صادر کرد. سپس باید به بانک مرکزی ایران فروخته شود. ایران اکنون از این سکه های استخراج شده برای پرداخت واردات استفاده می کند.

نویسنده: David Attlee

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا