اخبار ارز دیجیتال

آیوتا Milestone اصلی را شکست و شبکه آزمایشی عمومی IOTA 2.0 را راه اندازی کرد

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

بنیاد آیوتا در سفر خود به سوی یک شبکه کاملاً غیرمتمرکز به نقطه عطف مهمی رسیده است. IOTA 2.0 Public Testnet. این پیشرفت چشمگیر فصل جدیدی در تاریخ IOTA و نقطه عطف هیجان انگیزی در تکامل فناوری های دفتر کل دیجیتال است.

راه اندازی شبکه آزمایشی عمومی IOTA 2.0 نقطه اوج تلاش چند ساله برای بهبود زیرساخت شبکه آیوتا، دور شدن از اثبات کار سنتی (PoW) و معرفی مکانیزم جدید کنترل تراکم و همچنین جایگزینی غیرمتمرکز است. هماهنگ کننده با هماهنگ کننده غیر متمرکز مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS).

اهمیت IOTA 2.0

همانطور که قبلاً ذکر شد، راه‌اندازی شبکه آزمایشی عمومی IOTA 2.0 آخرین گام در تلاش‌های مداوم IOTA به سمت آینده‌ای غیرمتمرکز است.

IOTA توضیح می دهد که IOTA 2.0 چه چیزی را در یک پست وبلاگ آورده است. ابتدا، Coordinator را که قبلا یک نهاد مرکزی بود که اجماع شبکه را مدیریت می کرد، حذف می کند. این تغییر نماد گذار آیوتا به یک سیستم کاملاً غیرمتمرکز است که نگرانی‌ها در مورد تأثیر ارقام متمرکز بر شبکه را برطرف می‌کند.

IOTA 2.0 با حذف PoW تأثیر شبکه بر محیط زیست و مصرف منابع را به حداقل می رساند. انتظار می رود این امر IOTA را به عنوان یک جایگزین جذاب برای توسعه دهندگان و مشاغل متمرکز بر فناوری های سبز تقویت کند.

مکانیسم جدید اجماع با هدف بهبود امنیت شبکه از طریق انعطاف پذیری بیشتر در برابر حملات و شکست ها انجام می شود. این برای ایجاد اعتماد و افزایش پذیرش در صنایعی مانند مالی، مراقبت های بهداشتی و شهرهای هوشمند، که امنیت در آنها حیاتی است، بسیار مهم است.

پس از این نقطه عطف تاریخی، بنیاد IOTA از توسعه دهندگان، علاقه مندان و شرکا دعوت می کند تا برای یادگیری، آزمایش و به اشتراک گذاری بازخورد به شبکه آزمایشی بپیوندند.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا