اخبار ارز دیجیتال

IOSCO خواستار بررسی دقیق تر “فینفلوئنسرها” شد

سازمان بین المللی کمیسیون اوراق بهادار مجموعه ای از اقدامات جدید را برای مقابله با خطرات رو به رشد در بازاریابی دیجیتال پیشنهاد کرده است.

هیئت مدیره سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادار (IOSCO) می‌گوید که قانون‌گذاران در سطح ملی و بین‌المللی به قدرت بیشتری برای رسیدگی به خطرات و چالش‌های فزاینده ناشی از «دیجیتال‌سازی بازاریابی و توزیع خرده‌فروشی» نیاز دارند.

در گزارشی که در 12 اکتبر منتشر شد، IOSCO از کشورهای عضو می‌خواهد با توجه به چالش‌های جدید ناشی از تکثیر دارایی‌های کریپتو، رویکردهای سیاستی و اجرایی را برای عرضه‌های آنلاین خرده‌فروشی و بازاریابی تعیین کنند. ما اقداماتی را پیشنهاد می‌کنیم که باید در نظر گرفته شوند.

برای این خطرات، این گزارش بر استفاده از تکنیک‌های رفتاری و گیمیفیکیشن تمرکز دارد و توجه ویژه‌ای به اینفلوئنسرهایی دارد که در بازاریابی کریپتو مشارکت می‌کنند و از آنها به عنوان «فینفلوئنسر» یاد می‌کنند. مفهوم دیگری که در این گزارش به آن اشاره شده «حجاب دیجیتال» است. مارتین مولونی، مدیر اجرایی IOSCO گفت:

کلاهبرداران دیجیتالی می‌توانند پشت یک «حجاب دیجیتالی» پنهان شوند که یافتن، شناسایی و اقدام علیه آنها را برای تنظیم‌کننده‌ها دشوار می‌کند. ”

اقدامات خود چیز جدیدی نیست. IOSCO مسئولیت صحت اطلاعات ارائه شده به سرمایه گذاران بالقوه در رسانه های اجتماعی را برعهده بگیرد و از مدیران محصولات کریپتو بخواهد که “مکانیسم های فیلتر مناسب” را برای ورود مصرف کنندگان مالی به کار گیرند.

IOSCO مجموعه‌ای از قابلیت‌های نظارتی را برای تنظیم‌کننده‌های ملی توصیه می‌کند، از جمله کانال‌های نظارتی برای گزارش شکایات مصرف‌کننده در مورد تبلیغات گمراه‌کننده یا غیرقانونی، برخورد با سرعت سریع و ماهیت متغیر اطلاعات آنلاین؛ شامل فرآیند ردیابی شواهد برای

جالب‌تر از آن، الزام قانونی احتمالی شرکت‌های ارزهای دیجیتال برای تحمیل صلاحیت‌های کارکنان و الزامات مجوز به کارکنان بازاریابی آنلاین خود است که IOSCO نیز به آن اشاره کرده است.

یکی دیگر از اقدامات پیشنهادی انطباق با مقررات کشور ثالث است. در حین ارائه خدمات به مشتری خارجی، شرکت باید تعیین کند که آیا توانسته مجوز انجام چنین خدماتی را در کشور خود مشتری دریافت کند یا خیر.

IOSCO امسال به ارزهای دیجیتال چشم دوخته است. در مارس 2022، ما از تنظیم‌کننده‌ها خواستیم که تأثیر تحولات مالی غیرمتمرکز (DeFi) را بر حوزه‌های قضایی خود درک کنند. در ماه ژوئیه، ما با بانک تسویه بین المللی (BIS) برای صدور راهنمایی در مورد تنظیم ترتیبات استیبل کوین کار کردیم.

نویسنده: David Attlee

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا