اخبار ارز دیجیتال

رایانه اینترنتی جایگزین قابل توجهی برای خدماتی مانند AWS – Dfinity exec خواهد شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

رئیس Dfintiy گفت رایانه اینترنت یک موهبت برای صنعت بلاک چین خواهد بود که در حال حاضر به اکوسیستم های متمرکز مانند AWS متکی است.

اکوسیستم وب 3.0 بر اساس اصل عدم تمرکز ساخته شده است، اما بیشتر جنبه های اکوسیستم بسیار متمرکز هستند. چه سرورهای متاورس یا توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، حتی برخی از اکوسیستم‌های بلاک چین کاملاً بر روی سرورهای متمرکز مانند آمازون مبتنی هستند.

بنابراین، این اکوسیستم‌ها با آسیب‌پذیری‌هایی مواجه هستند که با تمرکز همراه است. اما دومینیک ویلیامز، بنیانگذار Dfinity معتقد است که کامپیوتر اینترنتی می تواند این وضعیت را برای همیشه تغییر دهد.

ویلیامز در گفتگو با ژیوان سان، روزنامه‌نگار کوین‌تلگراف در جریان کنفرانس انجمن اتریوم (EthCC)، گفت که استفاده از قراردادهای هوشمند به رایانه‌های اینترنتی اجازه می‌دهد تا درهای پشتی انسان را از بین ببرند و نسل بعدی رایانه‌های اینترنتی (ICP) را واقعاً مستقل و غیرمتمرکز ایجاد کنند. .

ICP مجموعه‌ای از پروتکل‌ها است که به مراکز داده مستقل در سراسر جهان اجازه می‌دهد تا با همکاری یکدیگر جایگزینی غیرمتمرکز برای ارائه‌دهندگان ابر اینترنت متمرکز امروزی ارائه دهند.

ویلیامز اشاره کرد که محاسبات اینترنتی یک جایگزین کلیدی برای سرورهای متمرکز مانند خدمات وب آمازون (AWS) است.

“ما از مردم می خواهیم که سیستم های متمرکز را با قراردادهای هوشمند قوطی در رایانه های اینترنتی جایگزین کنند. این سیستم غیرمتمرکز و مستقل خواهد بود و ما می خواهیم این سرویس متمرکز، خدمات وب آمازون، جایگزین رایانه های اینترنتی شود.”

ویلیامز در ادامه به بحث درباره امکاناتی که ICP به دنیای بلاک چین می‌دهد پرداخت. وی خاطرنشان کرد که کشورها و پروژه های کوچک نیازی به ساخت کیف پول ندارند و می توانند تجارت خود را با یکپارچه سازی رایانه های اینترنتی با شبکه بیت کوین آغاز کنند. او توضیح داد که اینترنت «قراردادهای هوشمند رایانه‌ای می‌تواند آدرس‌های بیت‌کوین ایجاد کند و بیت‌کوین ارسال و دریافت کند در حالی که پیچیدگی UTX را پنهان می‌کند».

مربوط: پیشرفت های اخیر ممکن است منجر به پذیرش بیشتر نام های کاربری Web3 شود

ویلیام با بحث در مورد جنبه‌های رایانه اینترنتی و تفاوت آنها با معماری‌های سنتی، خاطرنشان کرد که قراردادهای هوشمند می‌توانند «نرم‌افزار» را بخورند، و پیشنهاد کرد که قراردادهای هوشمند در رایانه‌ها می‌توانند سرورهای وب را مصرف کنند، Kubernetes، پایگاه‌های داده و غیره پیشنهاد کردند که می‌توان آن را جایگزین کرد. و بسیاری دیگر از پشته های سنتی IT امروزه.

بنیاد DFINITY یک سازمان علمی و فناوری غیرانتفاعی است که کمک های قابل توجهی به بلاک چین رایانه های اینترنتی می کند. این بنیاد اخیراً یک کمک مالی ۵ میلیون دلاری برای هوش مصنوعی غیرمتمرکز (DeAI) برای حمایت از پروژه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در ICP اعلام کرد.

مجله: گیمر Web3: آیا اپل این بازی را حل خواهد کرد؟.

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا