اخبار ارز دیجیتال

تایید اولیه به معاملات Voyager و Binance.US در میان تحقیقات امنیت ملی داده شد

این معامله تایید اولیه را از قاضی ورشکستگی دریافت کرده است، اما منوط به تایید طلبکار و تایید نهایی دادگاه است.

وام‌دهنده ورشکسته رمزنگاری Voyager Digital اولین تأییدیه دادگاه را برای پیشنهاد خود مبنی بر فروش دارایی‌های خود به Binance به مبلغ ۱.۰۲ میلیارد دلار دریافت کرده است. در حالی که تحقیقات امنیت ملی Voyager در تلاش برای سرعت بخشیدن به آن است.

رویترز در ۱۱ ژانویه گزارش داد که مایکل وایلز، قاضی ورشکستگی ایالات متحده در ۱۰ ژانویه به وویجر اجازه داد تا قرارداد خرید دارایی منعقد کند و به دنبال تایید طلبکار باشد، اما فروش در دادگاه های آینده انجام نخواهد شد. این فروش تا جلسه استماع نهایی نخواهد بود.

این به این دلیل است که وویجر می‌خواهد بررسی پیشنهاد خود برای فروش دارایی‌ها به Binance.US را تسریع بخشد که می‌تواند منجر به مسدود شدن یا تأخیر معامله شود.

جاشوا ساسبرگ، وکیل وویجر، در جلسه دادگاه گفت که وویجر به سؤالات کمیسیون سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده (CFIUS) پاسخ می دهد و به هر گونه نگرانی CFIUS که ممکن است با معامله مزرعه برنج مخالفت کند، رسیدگی خواهد کرد.

ساسبرگ گفت: «ما در حال کار با بایننس و وکلای آن هستیم تا به این تحقیقات رسیدگی کنیم، و همچنین به‌طور داوطلبانه دادخواستی برای پیشبرد این روند ارسال کنیم.

CFIUS یک نهاد بین سازمانی است که سرمایه گذاری های خارجی و خرید شرکت های آمریکایی را برای نگرانی های امنیت ملی بررسی می کند.

اگر CFIUS تشخیص دهد که نگرانی‌های امنیت ملی در مورد یک معامله موجه است، CFIUS می‌تواند تراکنش را مسدود یا معکوس کند یا به طرفین بگوید که تراکنش را اصلاح کنند تا نگرانی کاهش یابد.

CFIUS در ۳۰ دسامبر اخطاریه ای را به دادگاه ارسال کرد که نشان می دهد “یک یا چند تراکنش بررسی شده” توسط وویجر قابل بررسی است و ممکن است منجر به مسدود شدن یا تاخیر شود.

بایننس که ظاهراً توسط یک شرکت وکالت در ایالات متحده به اتهام پولشویی مورد بررسی قرار می گیرد، گفت که مدیر عامل آن Changpeng “CZ” Zhao قبلاً گفته بود که Binance.US که مقر آن در کالیفرنیا است، “کاملاً یک نهاد تجاری مستقل است.”

ژائو یک شهروند کانادایی متولد چین است و CFIUS مجاز به بررسی تراکنش‌هایی است که می‌تواند منجر به کنترل خارجی کسب‌وکارهای ایالات متحده یا ارائه منافع سهام به خارجی‌ها شود.

مربوط: مارک کوبان تحت سوگند به خاطر تبلیغات وویجر مورد بازجویی قرار می گیرد

هیئت رسمی بستانکاران بدون وثیقه وویجر از تراکنش به شکل فعلی آن حمایت کرد و اشاره کرد که بازیابی بیشتری را نسبت به زمانی که وویجر خودش دارایی هایش را تصفیه می کرد، برای طلبکاران فراهم می کرد، که CFIUS معتقد است این تراکنش هنگام مسدود کردن اتفاق می افتد.

با این حال، در ۸ ژانویه، وام دهنده ورشکسته با مخالفت‌هایی که از سوی Alameda Research، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، چهار ایالت ایالات متحده و متولیان ایالات متحده به خرید پیشنهادی پیشنهاد شده بود، مقابله کرد.

این شرکت استدلال کرد که این معامله به نفع طلبکارانش بوده و مخالفان “در ارائه پشتوانه واقعی یا قانونی” برای ادعاهای خود شکست خورده است.

وویجر در ۱۹ دسامبر در معامله ای به ارزش ۱.۰۲۲ میلیارد دلار توسط Binance.US اعلام کرد که دارایی های این شرکت پس از شکست قرارداد قبلی ۱.۴ میلیارد دلاری با FTX.US پس از ورشکستگی صرافی ارزهای دیجیتال، فروخته شده است. اعلام کرد که با پیشنهادی موافقت کرده است. به دست آوردننویسنده: Luke Huigsloot

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا