اخبار ارز دیجیتال

مدیران صنعت با وجود نقص های امنیتی به پذیرش DeFi اطمینان دارند: تعریف مجدد امور مالی

100 توکن DeFi برتر هفته‌های متفاوتی را پشت سر گذاشته‌اند و اکثر آنها نسبت به هفته گذشته شتاب صعودی خود را از دست داده‌اند.

به Finance Redefined خوش آمدید. این یک خبرنامه هفتگی است که بینش های کلیدی در مورد امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ارائه می دهد و برای ارائه تحولات مهم هفته گذشته برای شما ایجاد شده است.

کارشناسان صنعت به DeFi اطمینان دارند و معتقدند که بخش DeFi با وجود نقص‌های امنیتی، عمدتاً به دلیل شکست عظیم صرافی‌های متمرکز، همچنان ادامه خواهد داشت. با این حال، علی رغم ادامه رشد، صرافی های غیرمتمرکز 30 میلیون دلار از مشوق های ارائه دهندگان نقدینگی را از دست دادند.

کیف پول رمزنگاری سخت افزاری محبوب لجر یک ویژگی جدید ردیابی DeFi را معرفی کرده است که تجزیه و تحلیل عملکرد بیش از 1000 پروتکل را در ترکیب با کیف پول های سخت افزاری نظارت می کند.

پروتکل Lodestar Finance که در 10 دسامبر بیش از 5 میلیون دلار مورد سوء استفاده قرار گرفت، با Mango Markets ارتباط دارد و سوء استفاده کنندگان از روش های استفاده شده توسط هکرهای Mango Markets برای استخراج وجوه کپی کردند.

بازار DeFi شتاب صعودی خود را از دست داده است، اگرچه اکثر توکن ها در همان محدوده قیمتی هفته گذشته باقی مانده اند.

مدیران صنعت با وجود نقص های امنیتی، به پذیرش DeFi اطمینان دارند

DeFi مرکزی برای هک ها و سوء استفاده های مختلف است، بنابراین برخی از افراد از ورود به این فضا دلسرد یا محتاط هستند. با این حال، کارشناسان صنعت کریپتو مطمئن هستند که DeFi در آینده شاهد پذیرش گسترده تری خواهد بود.

از آموزش سرمایه گذاران نهادی گرفته تا حذف موانع تجربه کاربری برای سرمایه گذاران خرد، مدیران Web3 نظرات خود را در مورد اینکه چگونه می توان به پذیرش گسترده DeFi دست یافت، به اشتراک گذاشتند.

به خواندن ادامه دهید

ردیابی DeFi به کیف پول سخت افزاری لجر اضافه شد

کاربران و توسعه دهندگان به دنبال راه هایی برای ایمن ماندن و اطلاع رسانی پس از یک سال بی ثباتی و عدم اطمینان هستند. در طول این انتقال، توسعه‌دهنده کیف پول سخت‌افزاری Ledger یک ادغام جدید را برای کاربران برای ردیابی ارزش دارایی‌هایشان اعلام کرد.

Ledger و مرلین ردیاب نمونه کارها DeFi همکاری جدیدی را در 13 دسامبر اعلام کردند تا تجزیه و تحلیل عملکرد DeFi زنده را برای کاربران Ledger Live ارائه دهد. این برنامه به کیف پول های ذخیره سازی سرد لجر متصل می شود و به بیش از 5 میلیون کاربر خدمات ارائه می دهد.

به خواندن ادامه دهید

مدیرعامل SushiSwap فاش کرد که DEX امسال 30 میلیون دلار از مشوق های LP را از دست داده است

بر اساس توئیت جدیدی توسط جرد گری، مدیرعامل SushiSwap، صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) 30 میلیون دلار از مشوق‌های ارائه‌دهنده نقدینگی (LP) در 12 ماه گذشته از دست داده‌اند. همانطور که گری توضیح داد، SushiSwap در حال حاضر از یک استراتژی انتشار مبتنی بر توکن برای ایجاد انگیزه در LP ها استفاده می کند، اما نرخ های فعلی “ناپایدار” هستند.

در حرکت رو به جلو، گری قصد دارد تا توکنومیک SushiSwap را مجدداً کار کند، اطمینان حاصل کند که LP ها توسط انتشار یارانه دریافت نمی شوند و کل مدل نقدینگی بوت استرپ در صرافی ها را دوباره طراحی کند. یکی از مدیران DEX نوشت: “در سه ماهه اول 2023، ما نوآوری هایی را برای حجم مبادلات مقیاس و اولویت بندی TVL ارائه خواهیم کرد. وجود دارد.”

به خواندن ادامه دهید

هکرها از روش های مهاجمان Mango Markets برای سوء استفاده از Lodestar – CertiK کپی کردند

شرکت امنیتی بلاک چین CertiK تجزیه و تحلیل پس از مرگ 5.8 میلیون دلار بهره برداری Lodestar Finance را که در 10 دسامبر انجام شد به اشتراک گذاشته است. ”

این حمله از طریق یک آسیب پذیری در توکن plvGLP PlutusDAO در Lodestar رخ داد. طبق مستندات خود، Lodestar “از یک فید قیمت تایید شده و ایمن زنجیره ای برای همه دارایی هایی که ارائه می دهد، به استثنای plvGLP” از کل دارایی ها تقسیم بر عرضه کل استفاده می کند.

به خواندن ادامه دهید

مروری بر بازار دیفای

بر اساس داده های تحلیلی، ارزش کل DeFi قفل شده بالای 40 میلیارد دلار باقی ماند، اما نسبت به هفته گذشته اندکی کاهش یافت. طبق داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، 100 توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار هفته پرنوسانی را پشت سر گذاشته‌اند و اکثر توکن‌ها با ضرر معامله می‌شوند.

Lido DAO (LDO) بیشترین سود را در میان 100 توکن DeFi برتر داشت و در هفته گذشته 8.5 درصد افزایش داشت و پس از آن Thorchain (RUNE) که 3 درصد در نمودار هفتگی افزایش داشت.

از اینکه مرور کلی این هفته از تاثیرگذارترین تحولات DeFi را خواندید متشکریم. جمعه آینده برای داستان ها، بینش ها و آموزش های بیشتر در این فضای پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.

نویسنده: Prashant Jha

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا