🚨 اخبار ارز دیجیتال

مدیران صنعت توضیح می دهند که چرا پیشگیری از تقلب NFT به برندها بستگی دارد نه بازارها

مدیران امنیتی NFT پیشنهاد کرده اند که برندهایی که NFT صادر می کنند باید بیشترین مسئولیت را برای محافظت از خود و سرمایه گذاران بالقوه در برابر تقلب داشته باشند.

به گفته یکی از مدیران صنعت، بازارهای توکن غیرقابل تغییر (NFT) باید برای مبارزه با NFT های سرکش کار کنند، اما برندها مسئولیت بسیار بیشتری برای محافظت از سرمایه گذاران NFT دارند.

یواو کرن، مدیر عامل برندشیلد، در مصاحبه ای در ۱۲ اکتبر با کوین تلگراف گفت، برندهایی که NFT صادر می کنند، باید اولین گام ها را برای محافظت از خود و سرمایه گذاران بالقوه در برابر تقلب بردارند.

به گفته Keren، تشخیص NFT هایی که توسط آنها منتشر نشده است برای برندها آسان تر از بازارهایی مانند OpenSea یا Rarible است. مدیر عامل شرکت خاطرنشان کرد که بازارهای NFT معمولاً بینش کمتری نسبت به اینکه کدام برندها NFT و سایر جزئیات را در هنگام راه اندازی ایجاد می کنند، دارند.

کرن پیشنهاد کرد که بازارها نباید واقعیت کلاهبرداری NFT را نادیده بگیرند، اما همچنان برای برندها ضروری است که مخاطبان خود را به طور عمومی و شفاف در مورد پیشنهادات NFT خود به روز نگه دارند.

برندها باید پیامدهای قانونی سوء استفاده از تصاویر خود را درک کنند و برای محافظت از مشتریان خود در تمام پلتفرم ها، وب سایت ها و بازارها اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیر عامل شرکت در ادامه گفت که جعل و دزدی دریایی به عنوان دو نوع رایج کلاهبرداری NFT تاکنون ظاهر شده اند.

کلاهبرداری تقلبی NFT به معنای کپی غیرمجاز فروخته شده توسط سازنده یا طرف مجاز آن است، حتی اگر قطره اصلی NFT وجود داشته باشد و فروخته شود. نقض حق نسخه برداری و علامت تجاری به کلاهبردارانی اشاره دارد که شباهت یا تصویر برند را برای ایجاد و فروش NFT بدون اجازه قبلی ربوده اند.

کرن گفت که هر دو نوع کلاهبرداری NFT در بزرگترین بازارهای NFT مانند OpenSea، Rarible و Nifty Gateway رخ می دهند.

کرن گفت: «ما یک اسکن با OpenSea انجام دادیم و ۴۱۵۰۰ فهرست مشکوک NFT با شباهت ها یا تصاویر غیرمجاز مرتبط با افراد مشهور برجسته ای که NFT یا ارزهای دیجیتال را تبلیغ می کردند، پیدا کردیم. وی افزود: در این موارد، کلاهبرداران از نقض حق چاپ و علائم تجاری برای فریب مصرف کنندگان استفاده می کنند.

یکی از راه‌های از بین بردن تقلب NFT، تشویق پلتفرم‌ها برای گزارش بیشتر فهرست‌های جعلی زمانی است که کاربران پلتفرم فهرست‌های مشکوک را کشف می‌کنند. کلن گفت: «در حالت ایده‌آل، مارک‌ها و بازارها باید با هم همکاری کنند تا راه‌حل‌هایی پیدا کنند.

مربوط: پلیس فرانسه کلاهبرداران را با استفاده از تحقیقات کارآگاه رمزنگاری توییتر دستگیر کرد

مدیر عامل BrandShield برندها و بازارها را تشویق می‌کند تا تمام تلاش خود را برای محافظت از سرمایه‌گذاران NFT انجام دهند، اما هنوز هم برای مصرف‌کنندگان مهم است که هنگام سرمایه‌گذاری در NFT تحقیقات خود را انجام دهند و همچنین بررسی مجدد وب‌سایت‌ها برای دامنه‌های NFT Marketplace، مهم است که فقط NFT تأیید شده را هدف قرار دهند. فروشندگان و از لینک های کوتاه شده مشکوک اجتناب کنید.

کرن افزود: «سعی کنید NFT ها را قبل از خرید تأیید کنید، زیرا زمانی که بازار متوجه این سوء استفاده ها می شود، اغلب دیر شده است.

ظهور NFTs و Metaverse راه‌های جدیدی را برای کلاهبرداران ایجاد کرده است تا سرمایه‌گذاران را به کلاهبرداری و کالاهای تقلبی فریب دهند. داده‌های شرکت مدیریت ریسک ارزهای دیجیتال Elliptic نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران NFT قربانی کلاهبرداری‌ها و سرقت‌های مربوط به NFT به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون دلار بین جولای ۲۰۲۱ تا جولای ۲۰۲۲ خواهند شد.

نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا