اخبار ارز دیجیتال

صرافی هندی WazirX در حذف USDC از فهرست بایننس پیروی می کند

مشابه بایننس، صرافی مستقر در هند، WazirX قصد دارد تا موجودی USDC، USDP و TUSD را به صورت خودکار در ماه اکتبر با نسبت 1:1 به BUSD تبدیل کند.

WazirX، صرافی پیشرو ارزهای دیجیتال هند، تصمیم گرفته است که USD Coin (USDC) را از پلتفرم خود حذف کند و باقیمانده آن را به استیبل کوین Binance USD (BUSD) با پشتوانه بایننس تبدیل کند.

وزیر ایکس روز دوشنبه رسما اعلام کرد که سپرده گذاری USDC را به همراه سایر استیبل کوین ها مانند Pax Dollar (USDP) و True USD (TUSD) متوقف کرده است.

بر اساس این اعلامیه، این پلتفرم در عوض استیبل کوین BUSD را برای افزایش نقدینگی و کارایی سرمایه برای کاربران ارائه خواهد کرد. این شرکت گفت که WazirX تبدیل خودکار BUSD موجودی USDC، USDP و TUSD موجود کاربران را با نسبت 1:1 در 5 اکتبر اجرا خواهد کرد.

صرافی گفت: «پس از تکمیل تبدیل، کاربران می‌توانند موجودی USDC، USDP و TUSD را تحت موجودی حساب‌های BUSD مشاهده کنند. در این اطلاعیه افزوده شد: «وزیر ایکس ممکن است فهرست استیبل کوین‌های واجد شرایط برای تبدیل خودکار را اصلاح کند.

برداشت USDC، USDP، و TUSD هنوز تا 23 سپتامبر در WazirX در دسترس است. سپس این پلتفرم در تاریخ 26 سپتامبر، استیبل کوین را از جفت معاملات نقطه ای حذف خواهد کرد.

طبق داده‌های CoinGecko، WazirX قبل از اعلام، مقدار کمی USDC را معامله می‌کرد. در زمان نگارش این مقاله، تنها جفت معاملاتی USDC فهرست شده در WazirX، معامله USDC در برابر Tether (USDT) با حجم روزانه 3400 دلار است.

در مقابل، BUSD دارای دو جفت معاملاتی در WazirX است که در برابر استیبل کوین USDT و روپیه هند، با حجم روزانه به ترتیب 5700 و 5200 دلار معامله می‌شوند.

وزیرX بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

مربوط: یکی از بنیانگذاران Circle می گوید همگرایی کتاب دلار در بایننس برای USDC خوب است

USDC که توسط شرکت فین‌تک تنظیم‌شده Circle و صرافی رمزارز Coinbase راه‌اندازی شد، پس از تتر USDT، دومین استیبل کوین بزرگ از نظر ارزش بازار است. در زمان نگارش این مقاله، USDC دارای ارزش بازار 50 میلیارد دلاری است که بیش از 17 میلیارد دلار کمتر از رقیب استیبل کوین USDT است. با توجه به CoinGecko، بایننس USD سومین استیبل کوین بزرگ از نظر ارزش با ارزش بازار 20.6 میلیارد دلار است.

3 بزرگترین استیبل کوین منبع: CoinGecko

آخرین حذف USDC از WazirX مدت کوتاهی پس از اعلام برنامه بایننس برای حذف USDC به عنوان یک دارایی قابل معامله از پلتفرم خود انجام شد. مشابه WazirX، بایننس گفت که موجودی USDC، USDP و TrueUSD را به صورت خودکار به استیبل کوین BUSD تبدیل می کند تا نقدینگی را افزایش دهد.

در ماه اوت، بایننس مالکیت صرافی ارزهای دیجیتال هندی WazirX را پس از اینکه تحت نظارت نظارتی قرار گرفت، رد کرد. اداره اجرای هند قبلاً بیش از 8.1 میلیون دلار از وجوه در وزیر ایکس را به عنوان بخشی از تحقیقات ضد پولشویی در این شرکت مسدود کرده بود.

نویسنده: Helen Partz

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا