اخبار ارز دیجیتال

بهبود زیرساخت بازار بیت کوین NFT مرحله ای را برای رشد اکوسیستم تعیین می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

فعالیت ثبت بیت کوین NFT به رشد خود ادامه می دهد و راه اندازی یک بازار جدید ویژه BTC می تواند زمینه را برای چرخه تبلیغات بعدی ایجاد کند.

فعالیت ثبت بیت کوین NFT با تعداد ثابت روزانه NFT های ثبت شده در بیت کوین همچنان قوی است. در همان زمان، زیرساخت های تسهیل تراکنش های بیت کوین در نهایت با توسعه کیف پول ها و بازارهایی برای پشتیبانی از Ordinals همراه می شود.

بازارهای NFT Gamma و Magic Eden در این هفته از NFT بیت کوین پشتیبانی کردند. واکنش اولیه معامله گران کمرنگ بوده است، اما انتظار می رود فعالیت به زودی افزایش یابد.

بهبود زیرساخت برای NFT های بیت کوین

بیت کوین NFT که با نام Ordinal نیز شناخته می شود، در اواخر ژانویه به طور گسترده راه اندازی شد تا سودمندی و درآمد بلاک چین بیت کوین را افزایش دهد.

داشبورد Dune تحلیلگر داده dgtl_assets نشان می دهد که فعالیت ثبت Ordinals همچنان قوی است و نزدیک به 580000 NFT در کمتر از سه ماه ثبت شده است.

مجموع تجمعی و تعداد NFTهای روزانه BTC ثبت شده.منبع: Dunes

فعالیت روزانه کتیبه سریع است، اما حجم معاملات بیت کوین NFT همچنان کند است. این ممکن است در درجه اول به دلیل کمبود کیف پول بیت کوین و بازارهای حمایت کننده باشد.

Ordinals نیاز به یک کیف پول بیت کوین طراحی شده خاص دارد که انتقال فایل های محتوای ساتوشی قابل شناسایی، کوچکترین واحد بیت کوین را شناسایی و تسهیل کند. Hiro و Xverse ارائه دهندگان کیف پول پیشرو در این فضا هستند.

مارک هندریکسون، رئیس محصولات هیرو، به کوین تلگراف گفت: «کاربران فعال کیف پول در سال جاری به طور کلی، حدود 350 درصد افزایش قابل توجهی داشته اند. به لطف تبلیغات Ordinals، فعالیت از فوریه به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

در همین حال، Xverse پشتیبانی از NFT های بیت کوین را در 15 فوریه اضافه کرد.

تا به امروز افزونه مرورگر Xverse Chrome در بیش از 10000 مرورگر دانلود شده است و Hiro بیش از 90000 بار دانلود کرده است. کیف پول Hiro در اینجا از مزایایی برخوردار است زیرا در ابتدا برای بلاک چین Stacks طراحی شده بود، یک زنجیره جانبی بیت کوین که از عملکرد قرارداد هوشمند پشتیبانی می کند.

بازارها گرد هم می آیند

از 19 مارس، ما شاهد بهبود قابل توجهی در این زمینه بوده ایم، به طوری که دو بازار عمده، Gamma و Magic Eden، شروع به پشتیبانی از معاملات Ordinals در 20 مارس و 22 مارس کردند. حجم معاملات میلیونی در هر دو مکان.

در مقایسه، حجم معاملات روزانه OpenSea در اکثر روزهای سه ماهه اول 2023 تنها در معاملات Ethereum NFT از 10 میلیون دلار فراتر رفت.

کاربران گاما از زمان عرضه تقریباً 182 خرید بیت کوین NFT را انجام داده اند. از سوی دیگر، مجیک ادن از زمان راه اندازی به حجمی نزدیک به 18.94 بیت کوین (به ارزش حدود 530000 دلار) دست یافته است و مجموعه بیت کوین DeGods 67 درصد بر حجم تسلط دارد.

مربوط: Stack (STX) با افزایش تبلیغات بیت کوین NFT افزایش می یابد، اما فعالیت بلاکچین آن نگرانی هایی را ایجاد می کند

علاوه بر این، هندریکسون گفت که Magic Eden «در بخش پروتکل متقابل سود برده است، زیرا قبلاً از Solana، Ethereum و Polygon پشتیبانی کرده است.» نقدینگی کل زنجیره برای دسترسی به بازارهای مختلف NFT. ”

مجموعه برتر بیت کوین Ordinals Magic Eden.منبع: جادویی عدن

در همان زمان، او گفت: «گاما به دلیل تمرکز بر فناوری مبتنی بر بیت کوین، در بازار Ordinal موقعیت خوبی دارد.» تعداد کاربران Hiro که با آنها تعامل دارند، هر هفته به حدود 2144 کاربر افزایش یافته است.

تعداد مشتریان Hiro که کیف پول خود را به Gamma متصل کرده اند.منبع: هیرو

انتظار می رود فعالیت معاملاتی بیت کوین NFT بهبود یابد. Ordinal تضمین های امنیتی بهتری را نسبت به سایر اکوسیستم های NFT ارائه می دهد. فایل‌های رسانه دیجیتال Ordinals مستقیماً در بلاک چین بیت‌کوین ذخیره می‌شوند و از ضمانت‌های امنیتی مشابه انتقال‌های معمولی بیت‌کوین برخوردار هستند. از سوی دیگر، اکوسیستم های دیگر مانند اتریوم، فایل های محتوای NFT را در راه حل های ذخیره سازی شخص ثالث مانند AWS و IFPS ذخیره می کنند. هندریکسون می گوید: دوام طولانی مدت آنها یک مزیت بزرگ است.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Nivesh Rustgi

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا