🚨 اخبار ارز دیجیتال

Sunny Aggarwal از Osmosis می گوید: IBC یک جایگزین مهم برای ارتباطات زنجیره ای ایمن است.

به نظر می رسد تا کنون، IBC کاسموس هیچ مشکلی نداشته است.

در ۲ آگوست، پل توکن Nomad قربانی یک هک زنجیره ای متقابل دیگر شد، پس از اینکه پروتکل با سوء استفاده ۱۹۰ میلیون دلاری مواجه شد. در کنار پل رونین Axie Infinity و Wormhole Solana، بسیاری از کارشناسان صنعت آینده فناوری زنجیره متقابل را زیر سوال می برند. با این حال، تا کنون از همه ابزارهای زنجیره ای متقابل سوء استفاده نشده است. کوین تلگراف با سانی آگاروال، یکی از بنیانگذاران اسموزیس در این مورد صحبت کرد. اسموز یکی از محبوب ترین صرافی های غیرمتمرکز (DEX) در هاب کیهان است که در مجموع ۱۲۰ میلیون دلار قفل شده است. آگاروال در رابطه با پروتکل ارتباطات بین بلاک چینی (IBC) همنام Cosmos گفت:

هک پل در مقیاس بزرگ در واقع به قربانیان یادآوری می‌کند که پل‌ها برای ذخیره مقادیر زیادی سرمایه در این مرحله از چرخه عمر خود بسیار آسیب‌پذیر هستند. اکوسیستم مبتنی بر EVM به IBC به عنوان یک جایگزین مهم برای انجام ارتباطات زنجیره ای متقابل نگاه می کند.

امروزه، با وجود رکود بازار، نزدیک به ۵۰ بلاک چین وجود دارد که از IBC برای اجرای بیش از ۱۰ میلیون تراکنش روزانه و مدیریت بیش از ۱ میلیارد دلار دارایی در سراسر اکوسیستم استفاده می کنند. «ماهیت کاملاً غیرقابل اعتماد سیستم [IBC] آگاروال می‌گوید: «این واقعاً خوب کار می‌کند.

معمار DeFi سپس یک مثال اخیر از انعطاف پذیری IBC ارائه کرد. اکثر توکن‌های همنام OSMO موجود در استخرهای LUNA/OSMO و UST/OSMO بودند. برای جلوگیری از ایجاد بی نهایت LUNA توسط عوامل مخرب و تخلیه سهام OSMO، Osmosis Governance تعلیق معاملاتی را در کانال Osmosis-Terra IBC اجرا کرده است. “

به گفته آگاروال، توانایی IBC برای توزیع نقاط شکست از طریق حاکمیت زنجیره ای، چیزی است که IBC را به عنوان “ایمن ترین پروتکل پل موجود در جهان” حفظ می کند. از ابتدای سال، بیش از ۲ میلیارد دلار وجوه از پروتکل‌های زنجیره‌ای متقابل به سرقت رفته است که ۶۹ درصد از کل ارزهای دیجیتال به سرقت رفته در این دوره را تشکیل می‌دهد.

نویسنده: Zhiyuan Sun

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا