🚨 اخبار ارز دیجیتال

Huobi، KuCoin، بیش از ۱۴۰ صرافی رمزنگاری “بدون مجوز” – تنظیم کننده بریتانیا

لیست ارائه دهندگان دارایی های رمزنگاری ثبت شده FCA شامل ۴۲ نهاد است و از ماه اوت بدون تغییر باقی مانده است.

رگولاتور بازارهای مالی بریتانیا، اداره رفتار مالی (FCA)، یکشنبه، ۸ اکتبر، روزهای شلوغی را پشت سر گذاشت و چندین صرافی ارز دیجیتال را به لیست هشدار شرکت‌های بدون مجوز خود اضافه کرد که مشتریان باید از آنها اجتناب کنند.

۱۴۳ موجودیت جدید به لیست هشدار اضافه شدند، از جمله صرافی های بزرگی مانند Huobi/HTX و KuCoin که به ترتیب در چین و سنگاپور تأسیس شده اند. لیست اخطار معنای دیگری جز دستوری برای اجتناب از تجارت با این شرکت ندارد.

مربوط: Komainu تحت حمایت CoinShares ثبت نام متولی ارزهای دیجیتال در بریتانیا را ایمن می کند

با این حال، در بریتانیا، شرکت‌هایی که مجاز به «انجام فعالیت‌های دارایی‌های رمزنگاری» هستند، باید در FCA ثبت شوند یا وضعیت عملیاتی موقت به آنها اعطا شود. در ماه ژوئیه، جیسون پروبین، رئیس تبلیغات ارزهای دیجیتال در FCA، پیشنهاد کرد که عدم انطباق ممکن است منجر به پیگرد کیفری شود.

“ما اقدام قاطعانه ای علیه هر کسی که به طور غیرقانونی برای مصرف کنندگان بریتانیا تبلیغ می کند انجام خواهیم داد. این شامل حذف وب سایت، حساب رسانه های اجتماعی، برنامه و سایر تبلیغات نقض کننده آنها می شود. این ممکن است شامل، اما نه محدود به، قرار دادن شرکت در یک لیست هشدار و اقدامات اجرایی.»

در ماه آگوست، FCA فاش کرد که از سال ۲۰۲۰ تاکنون ۲۹۱ درخواست ثبت نام دریافت کرده و تنها ۳۸ مورد از آنها یا حدود ۱۳ درصد را تایید کرده است. در زمان انتشار، فهرست FCA از ارائه دهندگان دارایی رمزنگاری ثبت شده شامل ۴۲ نهاد از جمله Bitstamp، Revolut و Gemini است.

پی پال اخیراً تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را برای مشتریان بریتانیا به حالت تعلیق درآورده تا زمانی که راهی برای مطابقت با تمام الزامات FCA پیدا کند. صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در دبی، Bybit، تمام خدمات خود را در پایان سپتامبر به دلیل “تغییرات مقرراتی” در بریتانیا به حالت تعلیق درآورد.

نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا