اخبار ارز دیجیتال

چگونه از ارزهای دیجیتال برای حفظ سرمایه در زمان تورم استفاده کنیم؟

سرمایه گذاری در استیبل کوین ها به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا از پس انداز خود در برابر کاهش ارزش محافظت کنند زیرا اقتصادهای بزرگ جهان با تورم بالا دست و پنجه نرم می کنند.

همانطور که اقتصاد جهانی تا حد زیادی از تاثیر مخرب همه‌گیری کووید-۱۹ بهبود یافته است، تنش‌های ژئوپلیتیکی و فشارهای ناشی از آن بر زنجیره‌های تامین، بار دیگر بازارهای مالی در سراسر جهان را مختل کرده است.

علاوه بر این، تورم دوباره افزایش یافته و بانک‌های مرکزی بزرگ را مجبور به افزایش نرخ بهره برای حفظ قیمت‌های کالاهای اساسی مانند غذا و سوخت کرده است.

علی‌رغم این تلاش‌ها، تورم همچنان در اقتصادهای پیشرفته مانند ایالات متحده و بریتانیا به بالاترین حد چند ساله خود می‌رسد که پس‌انداز خانوارها را تحت فشار قرار داده و بر مصرف خصوصی تأثیر منفی می‌گذارد.

جدا از تهدید قریب‌الوقوع رکود، این فشارهای تورمی بر ارزش ارزهای فیات در دست مصرف‌کنندگان نیز تأثیر منفی می‌گذارد و نیاز به ابزارها یا دارایی‌های مالی را برجسته می‌کند که می‌توانند به عنوان محافظ در برابر تورم عمل کنند.

تاثیر تورم فعلی بر اقتصاد جهانی

تورم، علاوه بر اینکه بر قدرت خرید ارز فیات یک کشور تأثیر می گذارد، بر بازده واقعی تولید شده توسط ابزارهای مالی تأثیر منفی می گذارد، به ویژه اگر نرخ تورم از بازده سرمایه گذاری بیشتر باشد.

به عنوان مثال، شاخص S&P 500 از ۵۰۰ شرکت برتر تجاری ایالات متحده تشکیل شده است و به عنوان یک شاخص معیار برای بازار سهام ایالات متحده عمل می کند. با ایجاد متوسط ​​بازده سالانه ۱۱.۸۲% از زمان آغاز به کار آن در سال ۱۹۲۸، عملکرد این شاخص ممکن است در ابتدا بسیار چشمگیر به نظر برسد.

اما زمانی که شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ژوئن ۲۰۲۲ به بالاترین میزان در ۴۰ سال گذشته یعنی ۹.۱ درصد برسد، بازده سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری مشترک که شاخص را تقلید می کنند به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

در واقع، اگرچه میانگین CPI بسیار کمتر از آنچه در حال حاضر گزارش شده است، این شاخص میانگین بازده سالانه تعدیل شده بر اساس تورم تاریخی را تنها ۸.۵ درصد داشته است.

علاوه بر این، کمیته بازار آزاد فدرال ایالات متحده (FOMC) تصمیم گرفت نرخ بهره فدرال رزرو ایالات متحده را در جولای ۲۰۲۲ به ۲.۲۵ درصد افزایش دهد، بنابراین دلار آمریکا در برابر سبدی از ارزهای فیات از جمله یورو کاهش یافته است. به مقدار قابل توجهی افزایش یافته. پوند انگلیس و ین ژاپن.

در حالی که این امر به کاهش قیمت کالاها مانند نفت کمک کرده است، اما تأثیر منفی بر ارزش سرمایه گذاری های انجام شده توسط شهروندان ایالات متحده و شرکت های بزرگ در این اقتصادها داشته است.

برای سرمایه گذاران محتاط که سرمایه را به بازارهای نوظهور مانند برزیل، هند و چین تخصیص می دهند، کاهش ارزش ارزهای ثابت این کشورها در برابر دلار آمریکا تنها بازده سرمایه گذاری های انجام شده در این بازارها را کاهش داده است.

تورم برای ارزهای دیجیتال به چه معناست؟

در مقایسه با ارزهای فیات، ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین (BTC) بازدهی عالی برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در مراحل اولیه فراهم کرده است. از آگوست ۲۰۱۹، شاخص دلار آمریکا حدود ۸ درصد افزایش یافته است، در حالی که بیت کوین در مدت مشابه قیمت فعلی خود، حدود ۲۴۰ درصد بازده داشته است.

این در حالی است که بیت کوین تا ۶۰ درصد نسبت به اوج خود در نوامبر ۲۰۲۱ اصلاح شده است، که بیشتر به پتانسیل بلندمدت ایجاد ثروت آن اشاره دارد. حتی می توان گفت که

مطالب مرتبط: بیت کوین و تورم: هر آنچه که باید بدانید

سایر ارزهای رمزنگاری شده محبوب مانند اتر (ETH)، BNB coin (BNB) و Ripple (XRP) روندهای مشابهی را نشان می دهند، که نشان می دهد ارزهای دیجیتال در زمان تورم بالا سرمایه گذاری عالی هستند و تورم را شکست می دهند. این پتانسیل ایجاد پس انداز بازنشستگی را نشان می دهد.

بدیهی است که توجه به این نکته حائز اهمیت است که ارزهای دیجیتال در مقایسه با ارزهای فیات، نوسانات بسیار بالاتری از خود نشان می‌دهند و به جای ارزهای خالص، دارایی محسوب می‌شوند. جنبه دیگر به نفع ارزهای رمزنگاری شده مانند BTC، مشکل عرضه محدود توکن‌ها است.

تیم توسعه‌دهنده اصلی حداکثر عرضه بیت‌کوین را ۲۱ میلیون بیت‌کوین تعیین کرده است، که باعث می‌شود از روش‌های ظاهراً اختیاری چاپ ارزهای فیات مانند دلار آمریکا مصون بماند.

این بدان معناست که تحت هیچ شرایطی تعداد BTC موجود از حد تعیین شده فراتر نخواهد رفت و این نشان دهنده پتانسیل افزایش قیمت در درازمدت است.حتی در ارزهای غیرکریپتوکارنسی، مکانیسم ایجاد توکن های جدید بر اساس کد و کار محاسباتی انجام شده است.

یک موجودیت نمی تواند توکن های ETH را بدون ایجاد یک بلوک جدید در بلاک چین اتریوم ایجاد کند. همچنین مکانیسم پاداش بلاک به عوامل مجموعه ای مانند پیچیدگی محاسبات انجام شده توسط ماینرها بستگی دارد.

در مقایسه با نحوه چاپ خودسرانه پول توسط فدرال رزرو ایالات متحده و سایر بانک های مرکزی در سراسر جهان، واضح است که ارزهای دیجیتال به شیوه ای بسیار شفاف و دموکراتیک عمل می کنند.

آیا استیبل کوین ها محافظی در برابر تورم هستند؟

در بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال، تعداد فزاینده‌ای از توکن‌های رمزنگاری وجود دارد که به طور خاص برای ارائه جایگزین بهتری برای ارزهای فیات ایجاد شده‌اند.

این ارزهای رمزپایه، که به عنوان استیبل کوین شناخته می‌شوند، به دارایی‌های سنتی دیگر مانند دلار آمریکا یا طلا متصل هستند و قیمت‌های آنها با حفظ ذخیره‌ای معادل ارزش تعداد توکن‌های عرضه شده تعیین می‌شود.

در حالی که برخی از استیبل کوین ها به صورت الگوریتمی پشتوانه یا متصل به ارز دیجیتال دیگری بومی پروتکل بلاک چین هستند، همه آنها توانایی عبور از مرزهای جغرافیایی را به سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال ارائه می دهند. هدف آن ارائه یک وسیله مبادله است که می تواند آزادانه در آن معامله شود.

در مقایسه با ارزهای فیات و کالاهایی مانند طلا، استیبل کوین ها ممکن است به دلایل زیر مناسب تر باشند:

مزایای استیبل کوین در مقایسه با ارزها یا کالاهای فیات

این امر به ویژه برای افرادی از کشورهایی مانند ترکیه، آرژانتین، اتیوپی، زیمبابوه و لبنان بسیار مهم است. در این کشورها، ابر تورم، ارز فیات را به یک وسیله مبادله خطرناک تبدیل کرده است. ابر تورم که معمولاً برای توصیف نرخ تورم ماهانه بالای ۵۰ درصد استفاده می شود به وضعیتی اشاره دارد که در آن قیمت کالاها و خدمات مهم در یک اقتصاد به سرعت و به طور غیرقابل کنترلی افزایش می یابد.

از آنجایی که تورم فوق العاده به کاهش ارزش ارزهای خود ادامه می دهد، مردم در چنین کشورهایی به تتر (USDT)، USD Coin (USDC)، Binance USD (BUSD) روی می آورند تا از سرمایه خود در برابر فرسایش سریع ثروت محافظت کنند. ) و سایر استیبل کوین ها.

با نگه داشتن پس اندازهای خود در قالب یک استیبل کوین، می توانید از ارزهای رمزنگاری شده برای حفظ سرمایه خود در طول تورم استفاده کنید و از افزایش میخ پایه سود ببرید و ارزش پس انداز خود را بیشتر افزایش دهید.

تورم بیش از حد بر روی ارزهای رمزپایه مانند استیبل کوین تأثیر کمتری دارد زیرا این امر حتی در رژیم‌های تورم و نرخ بهره بالا نیز مقدس است. برای ما، ارزهای دیجیتال بهترین سرمایه‌گذاری هستند.

آیا سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال در زمان تورم ایده خوبی است؟

در حالی که مواردی وجود داشته است که ارزهای دیجیتال به دلیل نگرانی‌های امنیتی، کلاهبرداری یا هر دو، به‌شدت با شکست مواجه شده‌اند، اما موارد بسیاری وجود دارد که امتحان خود را پس داده‌اند و همچنان به جذب سرمایه‌گذاران زیادی ادامه می‌دهند.

مطالب مرتبط: چگونه کشورهای جهان سوم می توانند از بیت کوین برای مبارزه با تورم استفاده کنند؟

به غیر از BTC و ETH، آلتکوین‌هایی مانند Avalanche (AVAX) و Polygon (MATIC) می‌توانند محافظ بلندمدتی در برابر تورم باشند. سرمایه‌گذاران ممکن است مقداری سرمایه را در این ارزهای رمزپایه اختصاص دهند تا به طور بالقوه در بلندمدت سود کسب کنند، در حالی که از محصولاتی مانند استخرهای سهام برای ایجاد درآمد اضافی از این سرمایه‌گذاری‌ها استفاده می‌کنند. من می‌توانم این کار را انجام دهم.

با نگاهی به داده‌های تاریخی، سرمایه‌گذاری محتاطانه روی ارزهای دیجیتال که در حال حاضر نزدیک به سطوح حمایت بحرانی معامله می‌شوند و صرفاً نگه‌داشتن آن‌ها به عنوان پوششی در برابر تورم نیز می‌تواند یک استراتژی سودآور باشد.

از سوی دیگر، استیبل‌کوین‌ها، مانند سایر ارزهای دیجیتال، می‌توانند در کیف پول‌های دیجیتال یا سخت‌افزاری مانند ارزهای سنتی بانکی نگهداری شوند، اما می‌توان آن‌ها را مانند هر ارز دیجیتال دیگر در کیف پول‌های دیجیتال یا سخت‌افزاری نگهداری کرد. به محافظت از دارایی‌ها در برابر فرسایش کمک می‌کند. .

به عبارت دیگر، استیبل کوین‌ها در مقایسه با ارزهایی مانند لیر ترکیه از تورم در امان هستند، به‌ویژه زمانی که با دلار آمریکا مرتبط هستند. با توجه به آنچه گفته شد، برخی از استیبل کوین‌ها وجود دارند که به دلیل معامله در پایین‌ترین حد خود معروف هستند، و به سرمایه‌گذاران توصیه می‌شود هنگام معامله یا سرمایه‌گذاری روی آنها، رویکرد محتاطانه‌ای داشته باشند.

برای این مقاله مجوز خریداری کنید. پشتیبانی شده توسط SharpShark.

نویسنده: Murtuza Merchant

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا