اخبار ارز دیجیتال

نحوه بازی و کسب درآمد در CryptoKitties


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

CryptoKitties یک بازی مبتنی بر بلاک چین است که به بازیکنان امکان خرید، فروش و پرورش گربه های دیجیتال با ویژگی های منحصر به فرد را می دهد.

CryptoKitties که یادآور حیوانات خانگی و موجودات دیجیتال محبوب دهه ۱۹۹۰ تاماگوچی و پوکمون است، یک بازی مبتنی بر بلاک چین است که به بازیکنان اجازه می دهد گربه های مجازی دیجیتالی را جمع آوری، تجارت و پرورش دهند. CryptoKitties اولین بازی مبتنی بر اتریوم بود و محبوبیت آن بسیاری از مشکلات مقیاس‌پذیری شبکه را برجسته کرد.

این بازی بلاک چین پرورش گربه دیجیتال در سال ۲۰۲۰ به اوج خود رسید و باعث ازدحام قابل توجهی در بلاک چین اتریوم شد. با این حال، سازندگان بازی موفق به رفع این مشکلات شدند.

CryptoKitties چیست؟

CryptoKitties که در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد توسط Dapper Labs ساخته شد تا از فناوری بلاک چین برای ارائه توکن های غیرقابل تعویض (NFT) و اشکال جدید تعامل دیجیتال برای طرفداران در سراسر جهان استفاده کند. CryptoKitties همچنین یکی از اولین بازی های بلاک چین در جهان محسوب می شود.

در بازی، هر گربه دیجیتالی کلکسیونی ژنوم خاص خود را دارد که ویژگی های فیزیکی آن را تعیین می کند. می‌توانید گربه‌ها را پرورش دهید تا بچه‌گربه‌های مجازی جدید ایجاد کنید و ویژگی‌های نادر و ویژگی‌های گربه درون بازی را باز کنید.

آیا CryptoKitties یک بازی NFT؟ آنها بر روی اتریوم با استفاده از استاندارد توکن ERC-721 ساخته شده‌اند که اجازه ایجاد NFT‌های خود را می‌دهد.

CryptoKitties را می توان خرید و فروش کرد، و گربه هایی با ویژگی های غیر معمول می توانند قیمت های بالایی داشته باشند. نادرترین CryptoKitty تا کنون Genesis Cat است که “Genesis” نامگذاری شده است زیرا این اولین کریپتوکیتی بود که توسط سازندگان بازی ساخته شد. جنسیس در سال ۲۰۱۷ به قیمت ۲۴۶.۹۲۶ اتر (ETH) فروخته شد که در زمان فروش تقریباً ۱۱۹،۳۲۸ دلار قیمت داشت. از آن زمان به بعد، اتر مورد احترام زیادی قرار گرفت، و جنسیس گربه نیز همینطور.

CryptoKitties چگونه کار می کند؟

فناوری بلاک چین در قلب بازی قرار دارد، اما گیم پلی منحصر به فرد CryptoKitties از الگوریتم های ژنتیک (GA) می آید. هدف GA تقلید از اصول ژنتیکی واقعی با ساختار کد قرارداد هوشمند هر بچه گربه مانند DNA یک موجود واقعی است.

هر بچه گربه الگوی ژنتیکی دیجیتال خود را دارد که علاوه بر ویژگی های فیزیکی منحصر به فرد خود، تعیین می کند که چه نوع فرزندانی تولید می کند. این ژنوم در یک قرارداد هوشمند ذخیره می شود. قرارداد هوشمند خطی از کد است که بسته به شرایط داده شده خود به خود اجرا می شود.

هر دو CryptoKitties را می توان با هم پرورش داد تا فرزندانی با ویژگی های منحصر به فرد تولید کنند. به طور مشابه، ژنوتیپ تغییرناپذیر ذخیره شده در قرارداد هوشمند، فنوتیپ این بچه گربه جدید را تعیین می کند. GA کدهای هر دو CryptoKitties را برای ایجاد بچه گربه های جدید ترکیب می کند. تقسیم بندی بین والدین در هر بار جفت شدن متفاوت است. این به ما امکان می دهد هر بار بچه گربه های منحصر به فرد تولید کنیم.

فرض اصلی بازی این است که بازیکنان گربه ها را پرورش می دهند و می فروشند، که ETH برای گربه های مخصوصا کمیاب کسب می کند. نسل ها و خنک کردن دو ویژگی مهم بازی هستند. هر دوی آنها برای درک اینکه کدام گربه را بخریم و در طول فرآیند انتخاب پرورش دهیم، ضروری است.

اول، نسل تعیین می کند که یک بچه گربه چند نسل از والدین اصلی خود جدا شده است. در سال اول CryptoKitties، هر ۱۵ دقیقه یک بچه گربه نسل ۰ جدید منتشر شد. این بچه گربه ها هنوز بچه ندارند، بنابراین وقتی دو بچه گربه نسل ۰ تولید مثل می کنند، نسل اول را تولید می کنند.

نسل هر یک از فرزندان همیشه یک نسل بالاتر از نسل والدین نسل بالاتر است. به عنوان مثال، اگر نسل ۳ و ۹ جفت شوند، نسل آنها نسل ۱۰ خواهد بود. این اطلاعات در زیر عکس هر بچه گربه قرار دارد و به اختصار “Gen” نوشته می شود.

Cooldown به سرعت زاد و ولد بچه گربه ها اشاره دارد و بچه گربه هایی با سرد شدن کمتر سریعتر تولید مثل می کنند. بچه گربه های نسل بالاتر نیز سرعت خنک شدن بالاتری دارند. هم Generation و هم Cooldown روی قیمت CryptoKitties تأثیر می گذارند.

آیا می توانم CryptoKitties را روی موبایل بازی کنم؟

اگر می‌خواهید گیم‌پلی CryptoKitties را در موبایل کاوش کنید، می‌توانید این کار را از طریق تلفن HTC خود انجام دهید، که منحصراً توسط برنامه‌های موبایل CryptoKitties ایالات متحده پشتیبانی می‌شود.

با این حال، از نظر فنی، بازیکنانی که به دنبال اطلاعاتی در مورد نحوه بازی CryptoKitties در دستگاه Android یا iOS خود هستند، می توانند به سادگی از طریق مرورگر تلفن همراه خود از نسخه موبایل وب سایت بازدید کنند. با این حال، بازیکنان جدی که به دنبال یک برنامه اختصاصی هستند در حال حاضر فقط از طریق تلفن های HTC می توانند این کار را انجام دهند.

چگونه با CryptoKitties شروع کنیم

در زیر راهنمای گام به گام نحوه راه اندازی و شروع کار با حساب CryptoKitties خود آورده شده است.

۱. یک کیف پول MetaMask ایجاد کنید

بازیکنان ابتدا باید یک کیف پول MetaMask موجود داشته باشند یا ایجاد کنند. MetaMask به کاربران امکان خرید، فروش و پرورش CryptoKitties را می دهد. پس از ایجاد کیف پول، کاربران جدید می توانند به صفحه اصلی CyrptoKitties بروند.در سمت راست بالای صفحه نمایش[開始]پس از کلیک کردن، از شما خواسته می شود که کیف پول MetaMask خود را پیوند دهید.

۲. خرید اتر (ETH)

CryptoKitties را می توان با استفاده از اتر خریداری کرد و می توان آن را از صرافی های ارزهای دیجیتال مانند Binance و Coinbase خریداری کرد. سپس اتر به MetaMask منتقل می شود تا اطمینان حاصل شود که بازیکنان دارای بودجه کافی برای خرید CryptoKitties هستند.

۳. یک حساب CryptoKitties ایجاد کنید

پس از اتصال کیف پول MetaMask کاربر به CryptoKitties، از آن‌ها خواسته می‌شود آدرس ایمیل خود را برای به‌روزرسانی‌های مهم ارائه کنند و نام مستعاری را که می‌خواهند در بازی استفاده کنند وارد کنند. بازیکنان این گزینه را دارند که از طریق آموزش پایه “کلاس بچه گربه” یاد بگیرند که چگونه CryptoKitties را پرورش دهند.

نحوه بازی و کسب درآمد در CryptoKitties

هنگامی که یک بازیکن با موفقیت یک حساب CryptoKitties راه اندازی کرد، می تواند بازی را شروع کند. در زیر راهنمای گام به گام نحوه کسب درآمد از بازی CryptoKitties است.

۱. CryptoKitties را خریداری کنید

بازیکنان اکنون می توانند CryptoKitties را برای فروش از طریق وب سایت ها یا بازارهای ثانویه NFT مانند OpenSea مشاهده کنند. همچنین می‌توانید به بازیکنان دیگر پیشنهاد بدهید و به بازیکنان دیگر اجازه دهید گربه شما را حتی اگر برای فروش نباشد، پیشنهاد دهند. مالک می تواند پیشنهاد را رد یا قبول کند. هر پیشنهاد پس از ۳ روز منقضی می شود.

بازیکنان جدید می توانند برای شروع فقط یک بچه گربه بخرند یا فوراً یک جفت بخرند. اگر بازیکنی تصمیم بگیرد فقط یک کریپتو کیتی بخرد، می‌تواند با پدر بازیکن دیگر جفت‌گیری کند. خرید همزمان ۲ CryptoKitties به شما امکان می دهد با هزینه بسیار کمتری گربه ها را پرورش دهید.

قیمت کریپتو کیتی ها چقدر است؟ عواملی مانند نادر بودن یک بچه گربه خاص و محبوبیت گربه ها می تواند بر قیمت آنها در بازار تأثیر بگذارد.

۲. Crypto Kitties را پرورش دهید

همانطور که در بالا ذکر شد، بازیکنان می توانند دو بچه گربه خود را با هم پرورش دهند یا آنها را با اسب نرهای عمومی پرورش دهند. برای ایجاد بچه گربه هایی با سن نسبتاً جوان تر، بهتر است با بچه گربه های هم سن جفت گیری کنید.

برای پرورش بچه گربه های خود با هم، بازیکنان به سادگی روی بچه گربه ای که می خواهند به عنوان “پدر” یا پدر اختصاص دهند کلیک کنند. سپس روی دکمه “Bleed” کلیک کنید و “Sire With My Kitties” را انتخاب کنید. سپس می توانید یک گربه “بسیار خوب” یا مادر را برای تکمیل جفت پرورش انتخاب کنید. برای ادامه، روی «OK, give privacy» کلیک کنید تا به بچه گربه‌ها اجازه دهید با آرامش تولید مثل کنند.

برای پرورش کیتی با اسب نر عمومی، بازیکنان باید یک اسب نر را از بازار انتخاب کرده و گزینه “Breed Now” را انتخاب کنند. سپس می توانید به گزینه انتخاب دام از بین بستر خود برای تشکیل یک جفت پرورشی و دادن حریم خصوصی به بچه گربه های خود بروید. همانطور که در بالا ذکر شد، هر دو گزینه دارای حداقل هزینه در ETH هستند که برای ربات‌های اجتماعی و قراردادهای هوشمند استفاده می‌شود.

۳. فروش CryptoKitties یا Stallions

همانطور که بازیکنان انواع جدیدی از CryptoKitties را ایجاد می کنند، می توان آنها را فروخت یا در دسترس عموم قرار داد. هر بچه گربه در یک بستر دارای گزینه های «فروش» و «نژاد» است که به یک صفحه حراج منتهی می شود.

بازیکنان می توانند برای ایجاد یک حراج Siring روی “Breeds” کلیک کنند. این باعث می شود که گربه شما از طریق بازار سیرینگ در Siring به فروش برسد. “فروش” به همین ترتیب حراجی ایجاد می کند و بچه گربه ها را برای فروش در بازار قرار می دهد. بازیکنان می توانند قیمت شروع، قیمت پایانی و دوره حراج را انتخاب کنند.

نویسنده: Marcel Deer

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا