🚨 اخبار ارز دیجیتال

چگونه با بیت کوین درآمد رمزنگاری غیرفعال به دست آوریم

در اینجا چند راه برای ایجاد درآمد غیرفعال از ارزهای دیجیتال با بیت کوین و در عین حال اجتناب از نوسانات ذاتی آورده شده است.

بیت کوین (BTC)، همراه با سایر ارزهای رمزنگاری شده، محل درآمدی غیرفعال را برای افراد فراهم کرده است تا بدون مشارکت فعال، کسب درآمد کنند. نیازی به ریسک های غیرضروری تجاری یا صرف زمان برای خواندن و تجزیه و تحلیل اطلاعات زیادی نیست.

مفهوم درآمد غیرفعال جدید نیست، اما رمزارزها قطعاً بعد جدیدی به آن اضافه کرده اند، ایجاد یک سیستم.

بیایید راه های مختلف کسب درآمد غیرفعال با بیت کوین را مورد بحث قرار دهیم. این مقاله شامل حساب‌های نرخ بهره، وام، استخراج، تجارت و استخرهای نقدینگی است.

حساب بهره بیت کوین

ذخیره بیت کوین در یک حساب پس انداز ارز دیجیتال مشابه داشتن یک حساب پس انداز معمولی است. این حساب ها نرخ بهره ثابتی را برای دارایی های رمزنگاری سپرده شده ارائه می دهند. می‌توانید یک طرح پس‌انداز انعطاف‌پذیر انتخاب کنید که به سپرده‌گذاران اجازه می‌دهد دارایی‌ها را در هر زمانی برداشت کنند، یا می‌توانید یک طرح پس‌انداز ثابت را انتخاب کنید که در آن دارایی‌ها برای یک دوره زمانی معین سپرده می‌شوند.

سپرده های ثابت معمولاً دارای نرخ سود بالاتری نسبت به سپرده های ثابت هستند. مدت نگهداری سپرده های ثابت به طور قابل توجهی کوتاه تر از دوره نگهداری حساب های بانکی سنتی است. برخی از پروتکل ها نیز فاقد حداقل الزامات سپرده گذاری هستند.

همچنین می توانید یک مشاور مالی برای اجرای استراتژی های سرمایه گذاری مانند میانگین هزینه دلاری (DCA) استخدام کنید. این استراتژی شامل سرمایه‌گذاری مقدار مساوی از بیت کوین در امنیت زیربنایی به صورت دوره‌ای در یک دوره زمانی برای کاهش میانگین هزینه هر سهم و کاهش تأثیر نوسانات بر نگهداری ارزهای دیجیتال است.

وام دهی بیت کوین

وام دهی بیت کوین زمانی اتفاق می افتد که دارندگان بیت کوین ارزهای رمزنگاری شده را از طریق پلتفرم های متمرکز، غیرمتمرکز یا همتا به همتا (P2P) به وام گیرندگان وام دهند. در مقابل، وام گیرندگان سود روزانه، هفتگی یا ماهانه را پرداخت می کنند. پلتفرم های وام دهی معمولاً برای خدمات خود هزینه ای دریافت می کنند.

سه عاملی که بر درآمد تأثیر می‌گذارند، میزان بیت‌کوین‌های قرض‌شده، مدت وام و نرخ بهره هستند. کاربران باید برای شرایط زیرساخت وام دهی بیت کوین و پلتفرم وام متمرکز به اشخاص ثالث تکیه کنند. اکثر پلتفرم ها از کاربران می خواهند که بیت کوین را به پلتفرم وام دهی واریز کنند. این به کاربران در سطح متخصص کمک می کند، اما بیت کوین آنها تحت کنترل پلتفرم است.

از سوی دیگر، هیچ واسطه‌ای در بسترهای وام‌دهی غیرمتمرکز وجود ندارد. قراردادهای هوشمند فرآیند وام دهی را خودکار می کند و نقش انسان را کنار می گذارد. نرخ بهره به طور مستقل تعیین می شود و پس از برآورده شدن شرایط مربوطه، قرارداد اجرا می شود.

پلتفرم‌های P2P به کاربران اجازه می‌دهند تا اصطلاحات فردی را تعریف کنند. برای مثال، می‌توانید نرخ بهره و مقدار بیت‌کوینی را که می‌خواهید وام دهید، تعیین کنید. نقش پلتفرم این است که زیرساخت های لازم برای تکمیل تراکنش را فراهم کند و معمولاً هزینه ای برای این سرویس وجود دارد.

استخراج بیت کوین

استخراج به شما این امکان را می دهد که برای استفاده از قدرت محاسباتی برای محافظت از شبکه بیت کوین پاداش دریافت کنید. بیت‌کوین یک پروتکل اثبات کار (PoW) است که از شرکت‌کنندگان در شبکه می‌خواهد پازل‌های ریاضی دلخواه را حل کنند تا از ایجاد تغییرات مضر در شبکه توسط افراد غیرمجاز یا خودی‌های مخرب جلوگیری شود.

در گذشته، کاربران بیت کوین را روی رایانه های شخصی معمولی و سپس بر روی دستگاه های استخراج همه منظوره استخراج می کردند. با این حال، با رشد شبکه‌ها، پیچیدگی استخراج افزایش یافت و ماینرها از تجهیزات استخراج ویژه با تراشه‌های یکپارچه طراحی‌شده برای استخراج استفاده کردند که مدارهای مجتمع خاص برنامه (ASIC) نامیده می‌شوند.

ماینرها می توانند برای کاهش هزینه ها، دکل های استخراج را راه اندازی و نگهداری کنند. با این حال، انجام این کار به سرمایه اولیه و تخصص فنی لازم نیاز دارد زیرا سخت افزار استخراج بیت کوین باید حفظ شود. این به مردم این امکان را می دهد که بیت کوین را بدون سرمایه گذاری بزرگ استخراج کنند. قرار گرفتن بخشی از یک استخر با قدرت محاسباتی زیاد باعث می‌شود که آن‌ها نسبت به ماینرهایی که چنین تجهیزات پیشرفته‌ای ندارند، هش‌های برنده تولید کنند.

تجارت بیت کوین

مانند تمام دارایی های مالی، قیمت بیت کوین تابع قوانین عرضه و تقاضا است. هر کسی که بیت کوین را در اختیار دارد می‌تواند از نوسانات ذاتی ارزهای دیجیتال برای سودآوری با طولانی یا کوتاه مدت در معاملات بیت‌کوین استفاده کند. Long به فروش BTC در زمانی که قیمت در حال افزایش است، کوتاه به فروش زمانی که قیمت در حال کاهش است اشاره دارد.

عملاً غیرممکن است که کسی بتواند به طور دقیق بازار را برای کسب سود زمان بندی کند. با این حال، اگر طولانی هستید، ایده اصلی این است که وقتی انتظار دارید قیمت بیت کوین افزایش یابد، بیت کوین بخرید و بعداً آن را با سود بفروشید. به عنوان مثال، اگر BTC با قیمت ۲۰۰۰۰ دلار معامله می شود و شما حدس می زنید که ممکن است تا ۲۵۰۰۰ دلار یا بیشتر افزایش یابد، ممکن است بخواهید بیت کوین بخرید یا ارزهای دیجیتال دیگر را با BTC معامله کنید و شاهد افزایش قیمت باشید. صبر کنید، سپس ارز دیجیتال خود را به قیمت ۵۰۰۰ دلار بفروشید.

استراتژی‌های کوتاه معمولاً زمانی که قیمت ارز دیجیتال کاهش می‌یابد توسط معامله‌گران اجرا می‌شوند. به عنوان مثال، قیمت فعلی ۲۰۰۰۰ دلار است و معامله گر انتظار دارد که تا ۱۷۰۰۰ دلار کاهش یابد. معامله گران می توانند بلافاصله بیت کوین را بفروشند و زمانی که قیمت به سطح مورد نظرشان رسید، آن را با سود ۳۰۰۰ دلاری بازخرید کنند. شورت کردن بیت کوین را می توان از طریق مشتقاتی مانند قراردادهای آتی و اختیار معامله انجام داد. شما همچنین می توانید در بازارهای پیش بینی شرکت کنید تا بیت کوین را کوتاه کنید.

برای ساده کردن معاملات و به حداقل رساندن ضررهای احتمالی، صرافی ها به شما اجازه می دهند تا سفارشات حد مجاز را ثبت کنید. اگر قیمت به زیر سطح معینی کاهش یابد، سیستم به طور مستقل معاملات را انجام می دهد و ضرر را محدود می کند. از معاملات الگوریتمی می توان برای خودکارسازی کامل معاملات بیت کوین استفاده کرد. دستورالعمل های معاملاتی از پیش برنامه ریزی شده بر اساس زمان، حجم و قیمت صادر می شود. این نرم افزار زمانی دستورات را اجرا می کند که بازار دستورالعمل های تعیین شده توسط معامله گر را آغاز کند.

استخر نقدینگی بیت کوین

استخرهای نقدینگی، رگ حیاتی صرافی‌های غیرمتمرکز (DeX)، همچنین می‌توانند محل درآمد منفعل برای دارندگان BTC باشند. استخر نقدینگی بیت‌کوین به انبوهی از ارزهای دیجیتال اشاره دارد که در قراردادهای هوشمند قفل شده‌اند تا نقدینگی برای تراکنش‌های سریع‌تر ایجاد کنند.

کاربران پلتفرم‌های مختلف رمزنگاری، به نام ارائه‌دهندگان نقدینگی (LPs)، در ازای مقدار نقدینگی که به استخر نقدینگی عرضه می‌کنند، بخشی از کارمزد و مشوق‌ها را دریافت می‌کنند. آنها در قالب توکن های LP پرداخت می شوند که می توانند در سراسر اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) استفاده شوند. UniSwap، SushiSwap و PancakeSwap مبادلات محبوب DeFi هستند.

استخر نقدینگی دارای جفت ارزهای دیجیتال مانند BTC-USDT، ETH-USDC است. به عنوان مثالی برای کمک به درک نحوه عملکرد این کار با SushiSwap، در اینجا مثالی از سرمایه گذاری ۵۰۰۰ دلار در استخر نقدینگی BTC-USDC آورده شده است. در اینجا مراحل انجام می شود:

استخرهای نقدینگی عملیاتی در SushiSwap

نظارت بر اکوسیستم در حال تغییر

توانایی کسب درآمد غیرفعال از بیت کوین، ارزش دارایی های شما را افزایش می دهد. سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال به دلیل نوسانات همیشه دارای یک شاخص ریسک است. با این حال، درآمد غیرفعال به شما این امکان را می دهد که بدون اینکه در معرض جهش و سقوط قیمت قرار بگیرید، درآمد ثابتی داشته باشید. قبل از تصمیم گیری در مورد نحوه کسب درآمد با درآمد غیرفعال، باید تحقیقات خوبی در مورد بازده مورد انتظار، عوامل خطر و غیره انجام دهید.

از آنجایی که اکوسیستم ارز دیجیتال در حال تکامل است و موارد استفاده جدید از بیت کوین ممکن است ظاهر شود، نظارت دائمی برای فرصت های جدید ضروری است. تحریم های نظارتی محلی نیز جنبه مهمی است که باید در نظر گرفته شود. ارزهای رمزنگاری شده، از جمله بیت کوین، تحت نظارت نظارتی قرار دارند و ما باید بدانیم که قانونگذاران چه چیزی را تایید می کنند و چه چیزی را تایید نمی کنند.

برای این مقاله مجوز خریداری کنید. پشتیبانی شده توسط SharpShark.

نویسنده: Dilip Kumar Patairya

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا