اخبار ارز دیجیتال

اگر لایحه استخراج کریپتو تصویب شود، مونتانا چگونه می تواند سود ببرد؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در صورت تصویب لایحه استخراج کریپتو، مونتانا ممکن است با یک سری تغییرات روبرو شود.

سنای مونتانا اخیراً لایحه ای را برای محافظت از استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال که در این ایالت فعالیت می کنند تصویب کرده است. قانون پیشنهادی که اکنون به تصویب مجلس نمایندگان ایالت رسیده است، برای محافظت از معدنچیان فردی و تجاری مونتانا در برابر قوانین تبعیض آمیز است که می تواند به عملیات معدنچیان آسیب برساند. ما برخی از قوانین را لغو می کنیم.

به طور خاص، هدف این لایحه محافظت از استخراج‌کنندگان در برابر مالیات بر دارایی‌های دیجیتالی است که به عنوان وسیله پرداخت استفاده می‌شود. علاوه بر این، ما به دنبال این هستیم که به استخراج‌کنندگان رمزارز خانگی که کمتر از ۱ مگاوات انرژی در سال مصرف می‌کنند اجازه دهیم این کار را انجام دهند، مگر اینکه قوانین نویز موجود را نقض کنند.

علاوه بر این، به دنبال حذف طبقه‌بندی تعرفه‌های انرژی است که علیه ماینینگ ارز دیجیتال خانگی و کسب‌وکارهای دارایی دیجیتال تبعیض قائل می‌شود.

این لایحه نتیجه سال‌ها تلاش هماهنگ لابی‌ها و شرکت‌های ارزهای دیجیتال برای تصویب قوانین ارز دیجیتال در ایالت است.

دنیس پورتر، مدیرعامل Satoshi Action Fund در اوایل این هفته با Cointelegraph در مورد آخرین پیشرفت صحبت کرد. سازمان غیرانتفاعی او با ارائه داده‌هایی به قانون‌گذاران و قانون‌گذاران که مزایای استخراج بیت‌کوین را برجسته می‌کنند، به تدوین سیاست‌های مرتبط کمک می‌کند.

پورتر به Cointelegraph گفت: “مونتانا پتانسیل انرژی بادی بسیار بالایی دارد. طبق NREL در رتبه پنجم قرار دارد. برای رساندن آن به یک خط انتقال بسیار طولانی نیاز است.” ماینینگ به حل این مشکل کمک می‌کند، زیرا به ما امکان می‌دهد آن قدرت را زودتر بخریم [Bitcoin miners] در عوض به آنها

پورتر گفت دو عامل اصلی مانع صنعت استخراج ارزهای دیجیتال در ایالات متحده می شود. در واقع ماینینگ ابزار قدرتمندی برای متعادل کردن شبکه و پاکسازی محیط است. ”

اخیراً: سازمان‌های اجرایی ایالات متحده در مورد جنایات مربوط به رمزارزها داغ هستند

به گفته مدیران، دومین عامل مانع از استخراج معدن در ایالات متحده، سیاست های نظارتی اعمال شده در معدن است که برخی از آنها جنبه های مثبتی هستند که در نظر گرفته نمی شوند. او مفهوم تعادل شبکه را به عنوان مثال برجسته کرد.

او توضیح داد: «معدن در ایالت هایی که برنامه های توازن شبکه در حال اجرا هستند، در حال رونق است. “این برنامه ها به شرکت کنندگان پول می دهند تا مصرف برق خود را زمانی که قیمت برق افزایش می یابد یا عرضه کمیاب می شود کاهش دهند. معدنچیان برای شرکت در این نوع برنامه ها مناسب هستند زیرا می توان آن را کاهش داد.”

مزایای مونتانا

حامیان این لایحه بر این باورند که در صورت به روز رسانی این قانون، مونتانا می تواند شرکت های معدنی را به این ایالت جذب کند که به طور مستقیم و غیرمستقیم اقتصاد منطقه را تقویت می کند.

دانیل زولنیکوف، سناتور مونتانا، یکی از حامیان اصلی این لایحه، به کوین تلگراف گفت که منطقه می تواند از استقبال از صنعت دارایی دیجیتال سود زیادی ببرد. او توضیح داد که با اجازه دادن به عملیات استخراج کریپتو بدون محدودیت، مونتانا می‌تواند کسب‌وکارها و سرمایه‌گذاری‌های بیشتری را از بخش گسترده‌تر کریپتو جذب کند.

“اگر قانون من تصویب شود، ایالت مونتانا امیدوار است ماینرهای دارایی دیجیتال را برای سرمایه گذاری در بسیاری از جوامع روستایی مونتانا جذب کند و در جایی که بیشتر به آنها نیاز است شغل ایجاد کند.”

او افزود: “ما امیدواریم که این به صنعت دارایی دیجیتال بزرگتر نیز بفهماند که مونتانا از نوآوری ها و شرکت های نوآور جدید آنها در ایالت ما استقبال می کند.”

نگرانی های پایداری در مورد استخراج کریپتو

همه با خوش بینی زولنیکوف در مورد تأثیر استخراج ارزهای دیجیتال بر شهرهای کوچک و جوامع موافق نیستند.

هجوم شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال می‌تواند منجر به جهش کوتاه‌مدت در توسعه شود، اما کالین رید، شهردار سابق پلاتسبورگ، نیویورک و استاد اقتصاد در دانشگاه ایالتی نیویورک، گفت که شرکت‌های استخراج معمولاً استخدام می‌کنند. نتوانست به وعده خود برای ایجاد عمل کند در سال ۲۰۲۱، او به CNBC گفت:

«شهرستان ها و شهرستان ها مجذوب این همه وعده های ایجاد شغل هستند.

همچنین می‌تواند باعث هجوم شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال شود که می‌تواند منجر به چالش‌های انرژی و پایداری شود.

به عنوان مثال، ایالت نیویورک از سال ۲۰۱۸، زمانی که افزایش شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال را تجربه کرد که توسط انرژی مقرون‌به‌صرفه فریب خورده‌اند، مجبور به مقابله با مسائل مرتبط بوده است. این وضعیت قیمت‌های خرده‌فروشی انرژی را به دلیل افزایش تقاضا مجبور به افزایش سرسام‌آور کرده است و کمیسیون خدمات عمومی نیویورک را مجبور به معرفی قیمت‌های انرژی تندتر برای مهار مشکل استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال کرده است.

مشکلات مربوط به منابع تغذیه پایدار در ایالت هایی مانند تگزاس نیز به وجود آمده است، جایی که تعداد قابل توجهی از شرکت های استخراج ارز دیجیتال شروع به فعالیت کرده اند.

شبکه های برق معمولاً در طول دوره های شرایط آب و هوایی شدید مانند امواج گرما و طوفان های زمستانی با مشکلات اضافه بار مواجه می شوند. این به این دلیل است که مردم عادی اغلب در این مواقع دمای کولر گازی خود را افزایش می دهند و شبکه برق را بیش از حد سنگین می کنند. این وضعیت گاهی اوقات ماینرهای تگزاس را مجبور می کند که سیستم های خود را از برق بکشند تا فشار روی شبکه کاهش یابد.

نمونه های بیشتری از خود مونتانا وجود دارد. در پاسخ به نگرانی‌ها در مورد مصرف برق و آلودگی، شهرستان میسولا از شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال می‌خواهد تا انرژی تجدیدپذیر کافی برای پوشش ۱۰۰ درصدی عملیات خود را مصرف یا تولید کنند.

خط افق میسولا منبع: کن اکهارت

مونتانا شرایط آب و هوایی را تجربه می کند که نیاز به برق دارد. گرمای تابستان در این ایالت می تواند از ۱۰۰ درجه فارنهایت فراتر رود، در حالی که انفجارهای قطب شمال در زمستان می تواند دما را به زیر صفر برساند. دمای شدید باعث می شود که میزان مصرف سرانه انرژی این ایالت یکی از بالاترین ها در کشور باشد.

با توجه به نگرانی‌های زیست‌محیطی فزاینده در مورد تأثیرات زیست‌محیطی استخراج ارزهای دیجیتال، چندین ایالت ایالات متحده قوانینی را وضع کرده‌اند که چنین فعالیت‌های انرژی‌بر را محدود می‌کند. قوانین اغلب مصرف انرژی را محدود می کنند یا انواع منابع انرژی موجود را محدود می کنند.

اخیراً، نیویورک شرکت‌های معدنی را که از منابع انرژی تجدید ناپذیر استفاده می‌کنند، به طور موقت ممنوع کرده است. این تصمیم با هدف کاهش ردپای کربن در ایالت به دنبال افزایش فشار از سوی گروه های زیست محیطی اتخاذ شد. اگر لایحه استخراج ارز دیجیتال مونتانا تصویب شود، ممکن است مسائل مرتبط در مونتانا ایجاد شود.

زولنیکوف به برخی از نگرانی های خود درباره پایداری اشاره می کند: دراز مدت در ایالت ها ”

اخیراً: رئیس سابق کارکنان کاخ سفید می گوید: اصلاحات رمزنگاری در سال ۲۰۲۳ به ایالات متحده می آید

مونتانا در حال حاضر دارای مجموعه ای از منابع انرژی زمین گرمایی، باد، خورشیدی و آبی است. طولانی ترین رودخانه در ایالات متحده، رودخانه میسوری از غرب مونتانا جریان دارد و شاخه های آن نیز برای تولید برق آبی استفاده می شود.

عمل ایجاد تعادل ظریف

لایحه ارتقای استخراج کریپتو در مونتانا قرار است شرکت‌های استخراج کریپتو بیشتری را تشویق کند تا امکاناتی را در ایالت راه‌اندازی کنند. در حالی که انتظار می رود تصویب آن تغییرات مثبتی را در مونتانا به همراه داشته باشد، برخی مشکلات اولیه به ویژه مربوط به انرژی سبز و پایدار پیش بینی می شود.

این ایالت در حال حاضر طیف وسیعی از منابع انرژی تجدیدپذیر و غیر قابل تجدید را برای انرژی بیشتر در دسترس دارد. با این حال، در صورت تصویب قوانینی که استخراج ارزهای دیجیتال را تشویق می کند، جالب است که ببینیم دولت به تغییرات جدید چه واکنشی نشان می دهد.

نویسنده: Elizabeth Gail

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا