اخبار ارز دیجیتال

بازار نزولی چقدر ادامه خواهد داشت؟نشانه هایی برای مراقبت از تغییر بازار کریپتو

این بازار خرس ارز دیجیتال طولانی و دردناک بوده است، اما در اینجا نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد ممکن است پایان آن فرا برسد.

بازار خرس کریپتو فعلی باعث ایجاد وحشت، ترس و عدم اطمینان در بین سرمایه گذاران شده است. وضعیت وخیم در ژانویه ۲۰۲۲ زمانی آغاز شد که ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال به زیر ۲ تریلیون دلار کاهش یافت. از آن زمان، قیمت بیت کوین (BTC) بیش از ۷۰ درصد از بالاترین سطح تاریخ خود یعنی ۶۹۰۴۴.۷۷ دلار که در ۱۰ نوامبر به آن رسیده بود، کاهش یافته است. ۲۰۲۱. به طور مشابه، ارزش سایر ارزهای دیجیتال اصلی مانند اتریوم (ETH)، Solana (SOL)، Avalanche (AVAX) و Dogecoin (DOGE) حدود ۹۰٪ کاهش یافت.

بنابراین تاریخ چه زمانی به ما می گوید که بازار نزولی چه زمانی به پایان می رسد؟بیایید با بررسی علل بازار نزولی ۲۰۲۲ شروع کنیم.

کاتالیزور بازار خرسی ۲۰۲۲

عوامل متعددی وجود دارد که باعث ایجاد بازار نزولی فعلی شده است.

ابتدا، ۲۰۲۱ شروع به ساخت یک بازار نزولی کرد. در این دوره، بسیاری از رگولاتورها تهدید کردند که قوانین سختگیرانه ای را در مورد ارزهای رمزپایه وضع خواهند کرد. این امر باعث ایجاد ترس و عدم اطمینان در بازار شده است. به عنوان مثال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه ریپل شکایت کرده است. از زمانی که چین استخراج بیت کوین را ممنوع کرد، اکثر ماینرهای بیت کوین به کشورهای دیگر نقل مکان کردند.

افزایش تورم جهانی و افزایش نرخ بهره بازار را با ترس و عدم اطمینان فرا گرفته است که منجر به سرمایه گذاری کمتر از حد انتظار در ارزهای دیجیتال شده است. در حالی که پوشش های زیادی در مورد تورم و نرخ بهره ایالات متحده وجود دارد، کشورهای دیگری مانند هند نیز مشکلات مشابهی داشته اند.

قابل ذکر است، در اوایل سال جاری، فدرال رزرو اعلام کرد که “اقدامات سختگیرانه ای را برای تسریع کاهش خرید ماهانه اوراق قرضه انجام می دهد.” به عبارت دیگر، ایالات متحده قصد داشت اقداماتی را برای کند کردن اقتصاد به منظور کنترل تورم فزاینده در داخل کشور اعمال کند. من اینجا هستم.

شاخص قیمت مصرف کننده FRED منبع: فدرال رزرو سنت لوئیس

در واقع، فدرال رزرو برای پایین نگه داشتن تورم، نرخ وجوه فدرال را دو بار در سال افزایش داده است. این امر درآمد قابل تصرف ساکنان ایالات متحده را کاهش داده و سرمایه گذاری در دارایی های پرخطر مانند ارزهای دیجیتال را محدود کرده است.

نرخ بهره آمریکا سس: فدرال رزرو سنت لوئیس

تحلیلگران کریپتو معتقدند که اهرم یکی دیگر از دلایل اصلی بازار نزولی فعلی است. اهرم، وام گرفتن و سرمایه گذاری مقدار زیادی پول با استفاده از مقدار کمی پول به عنوان وثیقه است. در این حالت، سرمایه گذاران برای تامین مالی سرمایه گذاری های خود در بازار از صرافی ها وام می گیرند.

جنبه منفی اهرم این است که وقتی قیمت دارایی شروع به کاهش می‌کند، موقعیت‌های معاملاتی منحل می‌شوند و باعث ایجاد زنجیره‌ای از سقوط در قیمت ارزهای دیجیتال می‌شود. این امر باعث کاهش اعتماد سرمایه گذاران و تزریق ترس و عدم اطمینان به بازار می شود.

بازارهای سنتی دارای مدار شکن و محافظ هستند، اما در بازارهای ارزهای دیجیتال اینطور نیست. به عنوان مثال، سقوط اخیر Terra Luna و استیبل کوین UST را در نظر بگیرید. در همان دوره، چندین شرکت ارزهای دیجیتال دیگر مانند سلسیوس، سه آرو کپیتال و وویجر کپیتال اعلام ورشکستگی کردند.

نشانه هایی که بازار نزولی رو به پایان است

تحلیلگران چرخه های بازار را مطالعه می کنند تا پیش بینی کنند چه زمانی یک بازار نزولی به پایان می رسد. به طور کلی، چرخه بازار دارای چهار مرحله است: انباشت، نشانه گذاری، توزیع و نشانه گذاری. برای بیت کوین، چرخه بازار هر ۴ سال یا ۱۲۷۵ روز اتفاق می افتد. مرحله آخر معمولاً با بازارهای نزولی همراه است.

چرخه بازار بیت کوینمنبع: grayscale

طبق Grayscale، بازار نزولی ارزهای دیجیتال زمانی آغاز می‌شود که قیمت واقعی بیت‌کوین بالاتر از قیمت بازار باشد. Grayscale قیمت تحقق یافته را به صورت زیر تعریف می کند:

“مجموع تمام دارایی ها به قیمت خرید یا ارزش واقعی بازار تقسیم بر ارزش بازار دارایی که تعداد موقعیت های سودآور و زیان ده را نشان می دهد.”

قیمت واقعی BTC از قیمت بازار در ۱۳ ژوئن ۲۰۲۲ پیشی گرفت. جدول زیر قیمت بیت کوین را در زمانی که قیمت بازار بالاتر از قیمت واقعی بود نشان می دهد.

قیمت واقعی و قیمت بازار BTC.منبع: grayscale

جالب اینجاست که تا ۱۲ جولای این چرخه در ۱۱۹۸ روز کامل شد. کل چرخه ۱۷۲۵ طول می کشد، به این معنی که تا آن تاریخ چهار ماه قبل از اینکه قیمت واقعی از قیمت بازار BTC فراتر رود، باقی مانده بود.

با این حال، در پایان ماه چهارم، بیت کوین ۲۲۲ روز دیگر طول می کشد تا به بالاترین حد قبلی خود برسد. این نمودار مسیر مورد انتظار چرخه ارزهای دیجیتال فعلی را خلاصه می کند.

چرخه بازار خرس و گاوی ۲۰۲۰.منبع: grayscale

اگر چرخه بازار فعلی از ساختاری مشابه با چرخه‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ پیروی کند و یافته‌های Grayscale دقیق باشد، بازار نزولی ممکن است بین نوامبر ۲۰۲۲ و دسامبر ۲۰۲۲ به پایان برسد.

مطالب مرتبط: چرا امروز بازار ارزهای دیجیتال در حال سقوط است؟

حداکثر گرایان بیت کوین انتظار دارند بازار نزولی چقدر دوام بیاورد؟

حداکثرگرایان بیت کوین تمایل دارند به نصف شدن بیت کوین به عنوان شاخصی برای پیش بینی بازار صعودی بعدی نگاه کنند. اگر به تاریخ نگاه کنیم، بیت کوین در عرض ۱۸ ماه پس از نصف شدن هر پاداش بلاک بیت کوین به اوج خود رسید.

تاریخچه نصف شدن بیت کوین منبع: swyftx

همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است، در گذشته، نصف شدن بیت کوین قبل از بازارهای گاوی ارزهای دیجیتال قبلی بوده است. بنابراین، BTC Maxis ممکن است در این ادعا که برنامه نصف شدن به طور مستقیم بر ماهیت صعودی یا نزولی بیت کوین تأثیر می گذارد، درست باشد.

نمودار همبستگی بیت کوین و S&P 500 در ۲۰ اکتبر ۲۰۲۲. منبع: TradingView

بازار خرس ۲۰۲۲ به چند دلیل منحصر به فرد است. اولاً، متغیرهای کلان اقتصادی مانند نرخ بهره بالا و تورم شدید تأثیر خود را افزایش داده اند. به همین ترتیب، سقوط Terra Luna و اهرم بالای اکوسیستم کریپتو به شروع بازار نزولی کمک کرد.

به طور شگفت انگیزی، طبق داده های Coinmetrics، جولای ۲۰۲۲ دارای نرخ همبستگی بالای ۰.۶ است، اولین بازار نزولی که بین بازار سهام و بیت کوین همبستگی دارد. دوم، این اولین بار است که بیت کوین به زیر پیک چرخه قبلی خود می رسد. در رابطه با این موضوع، ارزش بیت کوین به زیر ۱۷۶۰۰ دلار سقوط کرد.

نرخ همبستگی بین BTC و S&P 500. سس: معیارهای سکه

تضاد بین بازار گاوی کریپتو در سال ۲۰۲۱ و بازار نزولی در سال ۲۰۲۲، سرمایه گذاران کریپتو را گیج کرده است. تحلیلگران بر این باورند که بازار نزولی فعلی بین نوامبر و دسامبر ۲۰۲۲ به پایان خواهد رسید و انتظار می رود بازار صعودی در اواخر سال ۲۰۲۴ و اوایل سال ۲۰۲۵ رخ دهد.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: Kyle White

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا