🚨 اخبار ارز دیجیتال

پاول می‌گوید: «این چطور اتفاق افتاد» – فدرال رزرو از سقوط SVB گیج شده است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در نشست ۲۲ مارس FOMC پس از FOMC، رئیس فدرال رزرو گفت: “تنها نگرانی من این است که بفهمم چه چیزی در اینجا اشتباه رخ داده است.”

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا اعتراف کرد که رگولاتور او با وجود اینکه تحت نظارت بود، با سقوط ناگهانی بانک سیلیکون ولی (SVB) غافلگیر شد.

در یک کنفرانس مطبوعاتی که اندکی پس از جلسه کمیته بازار آزاد فدرال در ۲۲ مارس برگزار شد، پاول گفت که بلافاصله می‌دانست که بانک در زمان بسته شدن آن در ۱۰ مارس به تحقیقات داخلی نیاز دارد.

من به سرعت متوجه شدم که ما نیاز به بررسی داریم. ”

فدرال رزرو اعلام کرده است که تحقیقات داخلی خود را در ۱۳ مارس آغاز خواهد کرد. مایکل بار، نایب رئیس هیئت مدیره آن را هدایت می کند تا رویدادهای مربوط به شکست SVB و نحوه “نظارت و تنظیم” شرکت SVB را بررسی کند.

پاول تایید کرد که بور هفته آینده شهادت خواهد داد.

آقای پاول گفت: “ما در حال بررسی نظارت و مقررات خود هستیم.” او افزود: “تنها علاقه من این است که شناسایی کنم چه چیزی در اینجا اشتباه رخ داده است.”

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در جلسه کمیته بازار آزاد فدرال در ۲۲ مارس سخنرانی می کند. منبع: ذخیره فدرال

سقوط SVB به یک سری افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) با هدف مهار تورم مرتبط است. به نظر می رسد که این باعث فرسایش اوراق قرضه بلندمدت SVB شده است که با نرخ بهره نزدیک به صفر خریداری شده اند.

زمانی که SVB متحمل ضرر ۱.۸ میلیارد دلاری پس از مالیات شد و اعلام کرد که در حال بررسی افزایش ۲.۲۵ میلیارد دلار بودجه است. بازار دچار وحشت شد و در ۲۴ ساعت به ارزش بازار ۱۶۰ میلیارد دلاری رسید.

سهام گروه مالی SVB در ۱۰ مارس نزدیک به ۶۰ درصد سقوط کرد. منبع: یاهو فاینانس

در آن زمان، علی‌رغم اینکه گرگ بکر، مدیرعامل SVB از سرمایه‌گذاران خواست تا «آرام خود را حفظ کنند» و «هراس نداشته باشند»، سپرده‌گذاران به طور انبوه شروع به درخواست برداشت از SVB کردند که باعث فرار بانکی شد.

در ۱۰ مارس، کمیسیون فدرال بیمه سپرده ایالات متحده (FDIC) وارد عمل شد و SVB را تصاحب کرد تا به سپرده گذاران امکان دسترسی به پول خود را بدهد. اقدامات اضطراری بلافاصله توسط دولت برای تضمین تمام سپرده ها در SVB انجام شد.

مربوط: فدرال رزرو “Stealth QE” را راه اندازی کرد – ۵ نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

آخرین اظهارات رئیس پاول در مورد SVB زمانی بیان شد که فدرال رزرو اعلام کرد که نرخ بهره را ۲۵ واحد پایه افزایش خواهد داد.

این خبر سناتور آمریکایی الیزابت وارن را از اینکه پاول برای نهمین بار متوالی نرخ بهره را به ۵ درصد افزایش داد، ناامید کرد.

او در مصاحبه ای با CNN در ۲۲ مارس گفت: “من فکر می کنم او مرد خطرناکی برای این کار است.”

او گفت: «من هرگز چنین افزایش نرخی را در یک اقتصاد مدرن ندیده‌ام» و افزود که این خطر «اقتصاد را وارد رکود می‌کند».

وارن بر این باور است که تأثیر رویکرد نظارتی «ضعیف» پاول بر بانک‌های بزرگ ایالات متحده در پنج سال گذشته عامل دیگری برای بحران بانکی اخیر است.

«پنج سال پیش فهمیدم که در نتیجه چنین ضعیف شدنی، این بانک‌ها ریسک‌ها را روی هم انباشته کردند، سودهای کوتاه‌مدت انباشته کردند، پاداش‌های هنگفت و حقوق هنگفتی به خود دادند و یکی از آن بانک‌هایی را ساختند که من پیش‌بینی می‌کردم که این بخش منفجر شود.

وارن افزود: «این دقیقاً همان چیزی است که در مورد ساعت جروم پاول رخ داد.

مجله: کوین های ناپایدار: Depegging، سرکوب بانکی و سایر خطرات در حال ظهور

نویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا